Лого

MUSEUM LV

Grata JJ

5847

50061

Filtre d'archive

Date: Select date in calendarSelect date in calendar
  

Performance "Dzīvais intelekts VS AI. Domu dzeja un AI reālās iespējas"

“Riga Last Thursdays” ietvaros galerijā MuseumLV
29.02. notika performance "Dzīvais intelekts VS AI. Domu dzeja un AI reālās iespējas".

Kur: Galerijā MuseumLV kultūras centrā Grata JJ 
Kad: 29.02. plkst 18:00 - 20:00


Performance "Dzīvais intelekts VS AI. Domu dzeja un AI reālās iespējas". 

Starp bilingvālās lasīšanas dalībniekiem:

Milena Makarova - dzejniece, tulkotāja, dzejas krājuma «Jaunā mitoloģija» autore. Latviešu dzejas mūsdienu klasiķes Amandas Aizpurietes dzejoļi Milēnas Makarovas tulkojumā.

Rita Troškina - žurnāliste, projekta «Zaļā lampa» vadītāja, dzejniece, dzejas krājuma «Luno Momento» autore. 

Performance – pētniecība.

Dzīvais intelekts VS AI. Domu dzeja un AI reālās iespējas. Vakara gaitā uzveduma dalībnieki mākslīgajam intelektam lasīs mūsdienu latviešu autoru dzejoļus. AI, savukārt, pārtulko dzīvo balsi tekstā un uz lielā ekrāna izveido attēlu, pamatojoties uz šī teksta interpretāciju, un pēc tam stāsta savu versiju.

Kā daļu no aktuālās izstādes “Drīz pavasaris?” (15.02. - 30.03.), kuru iecerējām kā klasiskās mākslas radošu ideju koncentrātu, notiks performances pētījums - “Dzīvais intelekts VS AI. Domu dzeja un AI reālās iespējas”. Esošā izstāde iepazīstina ar MuseumLV galerijas kolekciju - slavenu latviešu mākslinieku darbiem, kuru personālizstādes galerijā tika rīkotas 7 gadus.

Laikā no februāra līdz martam galerijā MuseumLV  notiek:

1. meistarklases eļļas glezniecībā, akvarelī, pasteļzīmēšanā, portreta zīmēšanā;

2. Leonīda Filatova lugas “Par Fedotu Strēlnieku, drosmīgu biedru” teātra lasījums ar Rīgas Čehova teātra aktieru piedalīšanos - Jevgeņijs Čerkess, Anatolijs Fečins un Tatjana Lukašenkova;

3. Grāmatu prezentācijas;

4. Radošais eksperiments – kora performance "Kas es esmu?" kuras laikā pirmo reizi tiks atskaņota dziesma "Who am I" kora apdarē, lai skartu jautājumu par atsvešinātības tēmu mūsdienās, ko izraisījušas gan ārpolitikas, gan cilvēka individuālās problēmas šīs jaunās dekādes laikā. Daži no performances dalībniekiem ir no Mārupes novada jauktā kora MASKA, kuri izcīnīja uzvaru starptautiskā kormūzikas festivāla “City of Derry International Choir Festival” Ziemeļīrijā starptautiskajā koru konkursā;

5. Pašu radošais izgudrojums - performance - izpēte.

"Performance "Dzīvais intelekts VS AI. Domu dzeja un AI reālās iespējas"".


Ieeja bez maksas

Ar cieņu,
MuseumLV


Matériaux attachés


MuseumLV galerijas kolekcijas izstāde "Drīz pavasaris?" 15.02. - 30.04.

Drīz pavasaris?

MuseumLV galerijas kolekcijas izstāde

15. 02.2024.- 30.03.2024.

Kultūras centra Grata JJ galerijā MuseumLV atklāj atjaunotās galerijas kolekcijas izstādi, kurā ir apskatāmi to mākslinieku darbi, kuru personālizstādes tikušas organizētas galerijā - tie ir mūsdienu Latvijas slavenākie klasiķi, kā Daina Dagnija, Aleksejs Naumovs, Juris Jurjāns, Juris Dimiters, kā arī tādi spilgti, jauni un drosmīgi mākslinieki, kā Dita Lūse, Artūrs Bērziņš, Ilze Preisa, Ronalds Rusmanis, u.c.

Izstādes  “Drīz pavasaris?” laikā darbojas radošā laboratorija, kuras ietvaros galerijas komanda piedāvā pasākumus pilnīgi jaunā formātā, kā up-to date eksperimenti ar AI, “Literārie lasījumi” ar profesionālu aktieru piedalīšanos, eksperimentālās mūzikas performances, tikšanās ar kultūras jomas personībām, grāmatas prezentācijas, u.c. Tiem, kuri vēlas sevi izzināt ar mākslas un psihoanalīzes starpniecību, piedāvājam “ARTEFACTUM”  projektu. Ja kāds vēlas izmēģināt spēkus glezniecībā, tiek piedāvātas meistarklases profesionālu mākslinieku, izstādes dalībnieku vadībā. Pasākuma plāns publicēts galerijas mājaslapā, biļešu portālā un sociālajos tīklos. Kopā mēs esam enerģijas piepildīti!

Kādas emocijas raisa pavasara gaidīšana? Ieklausīsimies?

           Jau agrā pavasarī mēs izrādām īpašas spējas pamanīt harmoniju apkārtējā pasaulē. Mūsu sajūtas ir saasinātas, it kā kļūstam par daļu no dabas, baudot ziemas laikā aizmirstās skaņas, krāsas un smaržas. Šis periods atgādina, ka pēc aukstās ziemas pienāk silti un gaiši laiki. Mēs atkārtoti ieslēdzam savu mūžīgo dzinēju un sākam sapņot – plānot.

Kā izskaidrot šo pašatjaunošanās spēju? No kā tas ir atkarīgs? Varbūt noteicošais ir mūsu vecums? Vieta? Pieredze? Draugi? Ģimene? Mīlestība vai vēlme dzīvot? Tas, kas mums liek just sajūsmu vai patīkamu trauksmi, ieved sapņu pasaulē un mudina veidot grandiozus plānus visam gadam, gaidot šo brīnumu - atdzimšanas pavasara enerģijas pieplūdumu, atceļot ziemas tumsu un aukstumu. Kāds būs piepildījums, kāds būs balsts, lai pilnvērtīgi dzīvotu, atveroties jaunam renesanses ciklam?

Piepildīsim sevi ar enerģiju!

Gaidot pavasari,

MuseumLV galerijas komanda

Pasākumu plāns galerijā MuseumLV:

20. februāris – Vera Bondare akvareļu meistarklase

22. februāris – Anna Afanasjevas portretu zīmējumu meistarklase

27. februāris – Jeļenas Morozovas meistarklase eļļas tehnikā

29. februāris – Performance “AI” Riga Last Thursdays ietvaros

7. marts – Lauras Tučas meistarklase “Uzzīmē atmiņas” (zīmuļi, pasteļi, ogle)

13. martā - MuseumLV galerijas projekts “Literārie lasījumi”.

Leonīda Filatova lugas “Par Fedotu Strēlnieku, drosmīgu biedru” teātra lasījums. Piedalās Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra aktieri: Jevgeņijs Čerkess, Anatolijs Fečins un Tatjana Lukašenkova

22. marts – Annas Afanasjevas meistarklase “ Uzzīmē savu mājdzīvnieku”

28. marts – Kora uzvedums “mikro – opera”

4. aprīlis – Sāksies jauns lekciju cikls

9. aprīlis – Ģirta Boronovska meistarklase

 


Matériaux attachés


Jeļenas Morozovas meistarklase 30.01.

Cien. galerijas MuseumLV un kultūras centra Grata JJ draugi un kolēģi!

Izstādes “Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes” ietvaros aicinām uz Jeļenas Morozovas ekskursiju un meistarklasi glezniecībā (eļļas krāsu tehnikā) 30.janvārī plkst 17:30 galerijā MuseumLV (Andreja Pumpura iela 2).
Pasākums sastāv no divām daļām:
1) Ekskursija (17:30-18:00) – bezmaksas
2) Meistarklase (18:00 – 21:00) – 25 eur (visi materiāli tiek nodrošināti un iekļauti cenā)
Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūgums iepriekš pieteikt savu dalību, sūtot ziņu uz info@museumlv.com
Paralēli varēsiet aplūkot izstādi 2 stāvos. Iepriekšējā pieredze gleznošanā nav nepieciešama. Pasākums notiek latviešu un krievu valodā.
Ar cieņu,
MuseumLV


Matériaux attachés


Darba laiks svētkos

Darba laiks svētkos:
23.12. / 11:00 - 17:00
24.12. - 26.12./ galerija ciet
27. 12. - 29.12./ 11:00 - 19:00
30.12. - 1.01./ galerija ciet

Mūsu akcijā "mākslas darbs līdz 100 eur" varat vēl paspēt iegādāties dāvanas Ziemassvētkiem!

Gaišus Ziemassvētkus!
Mieru, veselību un panākumus Jaunajā 2024. gadā!
Novēl mākslas galerija MuseumLV un kultūras centrs Grata JJ


Matériaux attachés


Ko vēsta ziņas par Veras Bondares un Jelenas Morozovas izstādi


Matériaux attachés


Veras Bondares meistarklase 12.12.

Cien. galerijas MuseumLV un kultūras centra Grata JJ draugi un kolēģi!Izstādes “Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes” ietvaros aicinām uz Veras Bondares ekskursiju un meistarklasi "Ziemassvētku kartītes akvareļu krāsu tehnikā" 12. decembrī plkst 18:00 galerijā MuseumLV (Andreja Pumpura iela 2).

Pasākums sastāv no divām daļām:

1)    Ekskursija (18:00-18:30) – bezmaksas

2)    Meistarklase (18:30 – 20:00) – 25 eur (visi materiāli tiek nodrošināti un iekļauti cenā)

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūgums iepriekš pieteikt savu dalību, rakstot uz info@museumlv.com. Paralēli varēsiet aplūkot izstādi 2 stāvos. Iepriekšējā pieredze nav nepieciešama. Pasākums notiek latviešu un krievu valodā.


Ar cieņu, 

MuseumLV


Matériaux attachés


Jeļenas Morozovas meistarklase glezniecībā 30.11

Cien. galerijas MuseumLV un kultūras centra Grata JJ draugi un kolēģi!

Izstādes “Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes” un Riga Last Week ietvaros aicinām uz Jeļenas Morozovas ekskursiju un meistarklasi glezniecībā (eļļas krāsu tehnikā) 30.novembrī plkst 17:30 galerijā MuseumLV (Andreja Pumpura iela 2).

Pasākums sastāv no divām daļām:

1)    Ekskursija (17:30-18:00) – bezmaksas

2)    Meistarklase (18:00 – 21:00) – 25 eur (visi materiāli tiek nodrošināti un iekļauti cenā)

Vietu skaits ir ierobežots,  tāpēc lūgums iepriekš pieteikt savu dalību. Paralēli varēsiet aplūkot izstādi 2 stāvos. Iepriekšējā pieredze gleznošanā nav nepieciešama. Pasākums notiek latviešu un krievu valodā.

Ar cieņu,

MuseumLV


Matériaux attachés


18. novembrī galerija slēgta. Priecīgus un mierpilnus valsts svētkus!


Matériaux attachés


Jeļenas Morozovas un Veras Bondares izstāde. “Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes”

Jeļenas Morozovas un Veras Bondares izstāde. “Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes”


17.11.2023. – 13.01.2024.

Izstāde "Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes" ir ceļojums caur divu gleznotāju, Veras Bondares un Jeļenas Morozovas, daiļradi. Šo divu mākslinieku daiļrade skatītājus aicina iegrimt pasaulē, kur gaismas un ēnas, realitāte un ekspresija, reālais un abstraktais veido savstarpējo harmoniju.

Vera Bondare ir māksliniece, kuras mākslu raksturo rūpīga precizitāte un reālisma meistarība. Viņas gleznas kalpo kā logi uz pasauli, kur ikdienas mirkļi iegūst dziļu nozīmi un skaistumu. Ar gaismas un ēnas spēli Vera pārvērš parastas ainas īstās gleznās, mudinot mūs pārdomāt ikdienas skaistumu un nozīmi.

Jeļena Morozova, no otras puses, piedāvā izpaust emocijas un abstraktus konceptus, izmantojot izteiksmīgas kompozīcijas un krāsu bagātību. Viņas darbi ir dinamiski un izstaro dzīvību, piesaistot mūs ar savu enerģiju un krāsu spēli. Jeļena pēta pasaules daudzveidību caur spilgtām krāsām un dinamiskām kompozīcijām, aizvedot mūs tālāk par fiziskās realitātes robežām.

Izstāde "Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes" ir ceļojums caur māksliniecisko daudzveidību, kas rada harmoniju no kontrastiem un sniedz iespēju apmeklētājiem piedzīvot mākslas pasaules bagātību. Katra glezna ir stāsts, kas stāsta par dažādām realitātes interpretācijām, kas saplūst harmonijā šajā izstādē.


Prese:

https://nra.lv/dzivesstils/kultura/435558-kulturas-pasakumi-lidz-17-novembrim-apmeklejami-bez-maksas.htm?p=8

https://www.diena.lv/raksts/kd/kd-afisa/jelenas-morozovas-un-veras-bondares-izstade-_dzivie-iespaidi-divas-sievietes-divas-realitates_-14308275

https://www.liveriga.com/lv/11860-jelenas-morozovas-un-veras-bondares-izstade-dzi-vie-iespaidi-divas-sievietes-divas-pasaules-1

https://spletnik.lv/ru/latviesu-kultura-2/1189-dzivie-iespaidi-divas-sievietes-divas-realitates.html


Matériaux attachés