Лого

MUSEUM LV

Grata JJ

4723

960292

Archive filter

Period of activity: Select date in calendarSelect date in calendar
  

Ilze Smildziņa. Solo exhibition "Somewhere right there"
29.02. 2020 – 31.03.2020

Most art lovers associate Ilze Smildziņa’s name with oil paintings of virtuosic clouds, which fill up infinitely vast space.

In her new solo exhibition, Ilze Smildziņa is loyal to her favorite technique and theme. Visitors will be able to view works created in the last two years. While looking at her paintings you get a sense of a moment that has just passed, the reality and the illusion of what is possible and impossible are intertwined. However, the realistic mannerism of the paintings makes one believe that this is a reflection of reality.

When asked about this project the artist says: “The title of the exhibition is related to the fact that I am still very much in the cloud theme. Right there. There are so many clouds, so many feelings I haven’t painted yet.

Somewhere - it is an undefined, nameless place, but still it’s a place we recognize. We've been there. So we continue looking for something and during this important process we fail to notice the simple joys of everyday life. Only when we take a moment to stop, the mind suddenly opens and we realize how much beautiful and noteworthy there are around us… and often we find it where the search began - right there.

Painting allows me to tell a story without using words. My artwork contains fragments of what I have seen and experienced in everyday life, but these scenes have been placed in a different reality, thus highlighting the story itself. The depicted stories can take place elsewhere, but the spaciousness and infinite space allow the viewer to interpret the story as they wish. The sense of space and freedom has a lot of meaning. The people depicted in my paintings are my friends, acquaintances or people I have accidentally met, who are all now brought into the stories I have created. Other times, the storyline changes in the work process and the event is transformed into something completely different. The imaginary world through which I want to actualize a theme or image may be relevant to me or the public at the time. The stories in my paintings have a free space that allows each viewer to create their own scene.

Ilze Smildziņa has a master's degree in painting from the Latvian Academy of Art in a figurative workshop and a master's degree in printmaking. The artist has had several solo exhibitions in Latvia and Lithuania, as well as participated in various local and foreign group exhibitions and art competitions, including ArtParis art exhibition, representing Saatchionline Art Gallery (2011), 6th Beijing International Art Biennale (2015, 2019), Paint One Another Know One Another” exhibition in Beijing (2016), Art Gemini finalist exhibition in London (2017, 2018), as well as art symposiums in France, Belarus, Finland, India and Cyprus. Ilze's artwork is featured in private collections in Canada, Belgium, France, Sweden, Germany, Ireland, the United States, Belarus and Latvia, the National Association of Chinese Artists and the Luciano Benetton Collection.

Other resources on the Internet:
Delfi.lv
Latvijas reitingi
Titanium.lv
Latvijas reitingi LV
Delfi.lv
Arterritory.com
Rus.lsm.lv
100 g kultūras
Lsm.lv
Rus.Lsm.lv
Tvnet.lv
LTV7
Indexriga.com

Cultural center Grata JJ, art gallery MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Phone no.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - mail: info@museumlv.com

Working hours: Tue. – Fr.: 11:00 – 19:00, Sat.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura str. 2, Riga, LV – 1010

Wiev in gallery
DĪVĀNS
LABRĪT
GAIDOT
PUTNU BŪRIS
ŠĶŪNĪTIS
16:42
16:40
JŪRA TUVOJAS
PIE JŪRAS
ALSUNGA
ĀRAIŠU DZIRNAVAS
UZ AUGŠU
UZ MALAS
UZ LEDUS
TRĪS ĶIRBJI
5G
UZ TERASES
AUSTRĀLIJAS KAMIELIS
ZIEMA
VAKARĀ
BRĪVDIENAS

Aleksejs Naumovs (LV), Vilen Künnapu (EST). Exhibition "Place. Image. Energy"
12.01. 2020 - 22.02.2020

Aleksejs Naumovs ir izcils gleznotājs, Vilens Künnapu – viens no ievērojamākajiem Igaunijas arhitektiem, kurš savā rādošajā darbībā ir pievērsies arī glezniecībai . Šajā projektā Alekseja Naumova un Vilena Künnapu interešu lokā ir arhitektūra, kā vietas un formas iemiesotāja un glezniecība, kurā krāsa ir sižets un tēls. Enerģiju mākslinieki uzņem no vides, transformējot caur savu personību, tā tiek materializēta un nodota skatītāju vērtējumam. Krāsas un vides formu attiecības veido izstādes iekārtojuma pamatideju.
Darbi ir tapuši sadarbībā, gleznojot plenērā daudzās pasaules valstīs. Bieži abu mākslinieku radošā sinerģija ir burtiska - izvēlētas kopīgas glezniecības vietas.

Mākslinieki satikās Latvijā, Užavas plenērā. "Vieta. Tēls. Enerģija" ir jau trešā abu autoru kopīgā izstāde, kas šoreiz notiek Rīgā, Kultūras centra Grata JJ mākslas galerijā MuseumLV. Iepriekš bija izstādes Tallinā "Fahle" galerijā un Losandželosā "Venice Beach".
Kā papildinājums abu autoru gleznām un skicēm aplūkojams arī telpisks objekts "Tornis", kuru īpaši šim projektam ir radījuši Vilens kunnapu un Aleksejs Naumovs. Objekts izgatavots un uzstādīts ar kultūras centra GrataJJ mākslas galerijas MuseumLV atbalstu. Tornis, vai precīzāk stupa, ir tīra mākslas Enerģija, kurai nav robežu. Torņa sūtība ir apsargāt, aizstāvēt, ģenerēt, sadalīt un dāvāt mums radošo enerģiju, cerību, gaismu un kopīgu viedumu.

Alekseja Naumova (1955) vārds Latvijā ir labi zināms. Viņa ekspresīvās, plenērā ala prima gleznotās, krāsās krāšņās lielformāta ainavas guvušas arī plašu starptautisku atzinību. 2017. gadā notika vērienīga Alekseja Naumova personālizstāde Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Kopumā sarīkotas vairāk kā sešdesmit personālizstādes, kā arī notikuši neskaitāmi kopprojekti Latvijā un ārvalstīs – piemēram, ASV, Indijā, Ungārijā, Krievijas Federācijā, Baltkrievijā, Šveicē, Somijā, Itālijā, Zviedrijā, Apvienotajā Karalistē, Francijā, Portugālē…

Pilnībā pārvaldot seno tehniku, Naumovs gleznojis freskas daudzās pasaules pilsētās. Māksliniekam tuvas ir arī grāmatu ilustrācijas - šogad Aleksejs Naumovs bija prestižās Bratislavas ilustrāciju biennāles žūrijas loceklis un tika ievēlēts par tās prezidentu.

Kā pedagogs Aleksejs Naumovs strādā Latvijas Mākslas Akadēmijā kopš 1985. gada, bet no 2007. - 2017. bija šīs augstskolas rektors.

Arhitekts Vilens Künnapu (1948) projektējis daudzus nozīmīgus objektus Igaunijā un Skandināvijas valstīs, piedaloties starptautiskos konkursos, ticis apbalvots - Arctic Centre, Rovaniemi, Finland, 1984; West Coast Gateway, Los Angeles, USA,1988; Marja-Vantaa planning, Finland, 1992.

"Kad es projektēju mājas, es jūtos kā gleznotājs, kad es gleznoju, es jūtos kā arhitekts. Es izbaudu abus šos procesus”, saka mākslinieks. Arī Künnapu arhitektūras darbos un instalācijās liela nozīme ir krāsai. Künnapu skulptūras, telpiskie objekti un instalācijas eksponēti tādās nozīmīgās arhitektūras izstādēs kā Taiwan Design Expo 2005, Venice Biennale 2006, 2008, London Festival of Architecture, 2010

Kā gleznotājs Vilens Künnapu piedalās izstādēs kopš 2013. gada.

Arī pedagoģiskā darbība saista abus māksliniekus - Vilens Künnapu ir profesors Tallinas un Tartu universitātēs kā arī viesojas Skandināvijas valstu augstskolās kā vieslektors.

Citi resursi internetā:
Youtube
Epadomi.lv
Arterritory.com
Delfi.lv
Lsm.lv
Lr1.lsm.lv
Ltvpanorama
Rus.lsm.lv
100 g Kultūras
Kultuur.err.ee
Brunch.lv
Lat.Brunch.lv
100 g Kultūras
LTV7
Epadomi.lv
Rus.lsm.lv.
ARTIST TALK Magazine about Vilen Künnapu January 2020 edition
Indexriga.com

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Wiev in gallery
AGAVE
AGAVES
BURANO
BURANO AR KAĶIEM
BURANO. 02.07.2019.
BURANO. SARKANĀ VĀZE
CAP-FERRAT
CAPE TOWN
DIENA BURANO
ĒNAS UN GAISMAS. BURANO
FAVIGNANA
JARDIN DES PLANTS. PARĪZE
KRĀSAS. BURANO
NOSLEPUMAINAS DĀRZS
PIE NICAS. VILLENEUVE SUR MER
PORT DE GALERE
SENTROPĒZA
SENTROPĒZA. ROZĀ KRŪMS
SIESTA
SIESTA. BURANO
SIESTA. TORNIS

Juris Dimiters. Personālizstāde "Mana laika zīmes"
22.11.2019. – 04.01.2020.

Jura Dimitera jaunajā personālizstādē "Mana laika zīmes" skatītājiem būs iespēja izsekot līdzi leģendārā mākslinieka interešu lokam un viņa daudzpusīgajai radošajai darbībai no 60- to gadu beigām līdz šim brīdim.

Dimitera glezniecība, grafikas, fotogrāfijas, plakāti un tēlniecība iezīmē īpašus vēstures pieturas punktos, ko visa sabiedrība ir pārdzīvojusi laikā un telpā, kas vienlaikus ir arī dziļi individuāli māksliniekam un katram no mums. Paradoksi, metaforas, asprātības - bijušu parādību nebijušas kombinācijas ir Dimitera laika zīmes.

Dimiters ir gleznotājs, kura mākslas metafiziskā noskaņa atklājas gan ar filigrānu tehnisko meistarību, gan ar humoru un dažkārt - nesaudzīgi dzēlīgu ironiju. Šī iezīme saglabājas arī Jura Dimitera veidotajos sociālajos, politiskajos un teātra plakātos, kurus arī varam apskatīt izstādē. Sākot ar Brežņeva stagnācijas laika parādību atmaskojumu ļoti rietumnieciskā skatījumā līdz skarbam mežonīgā kapitālisma portretam, ironijai par globalizācijas procesiem, partiju melīgajiem saukļiem, kas brīvības un neatkarības idejas upurē uz zelta teļa altāra.

Būtisks Jura Dimitera darbības virziens ir teātra scenogrāfija. Savas ilggadējās karjeras laikā Dimiters ir bijis scenogrāfs sava laika kulta izrādēm Dailes teātrī – Ādolfa Alunāna lugai “Džons Neilands" un pēc Artura Konana Doila romāna veidotajai izrādei "Šerloks Holmss" – padarot tās par XX gadsimta otrās puses teātra mākslas zelta klasiku. Skatuves priekškars ir kļuvis par vienu no tēliem mākslinieka gleznās, plakātos un grafikās, liekot šaubīties par visa notiekošā viennozīmību un patiesumu un nopietnību.

Izmantojot mūsdienu tehniskās iespējas, Juris Dimiters meistarīgi veido digitālos darbus. Kā īstens postmodernists, Dimiters citē pats sevi un operē ar pasaules vēstures un kultūras jēdzieniem.

Juris Dimiters dzimis 1947. gadā un pārstāv jau trešo Skulmu dzimtas paaudzi, kura, radoši darbojoties, uzstādījusi augstu latiņu Latvijas mākslai. Mākslinieka vecāki - gleznotāja Džemma Skulme un aktieris Artūrs Dimiters, bet vecvecāki - gleznotājs Oto Skulme (1889–1967) un tēlniece Marta Liepiņa-Skulme (1890–1962).

Juris Dimiters Latvijas Mākslas Akadēmijā ieguvis scenogrāfa specialitāti 1973. gadā. Kopš tā laika Dimiters aktīvi darbojas kā gleznotājs un scenogrāfs, bijis viens no īpašās Rīgas plakāta skolas veidotājiem. Autora darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājumā, Valsts Tretjakova galerijā Maskavā, Ludviga Modernās mākslas muzejā Ķelnē, Kremona fondā Merilendā, Ņūorleānas Mākslas muzejā, Nensijas un Nortona Dodžu kolekcijā, Zimmerli Mākslas muzejā Ņūbrunsvikā, kā arī privātkolekcijās Latvijā, ASV, Krievijā, Vācijā, Zviedrijā u.c.

Plakāta jomā gūti starptautiski apbalvojumi, ir sarīkotas personālizstādes daudzās Eiropas valstīs un ASV. 2017. gadā Latvijas Nacionālā mākslas muzejā notika Jura Dimitera personālizstāde "Priekškara paslēpes”.

Citi resursi internetā:
Arterritory.com
LA.lv
Lsm.lv
Lsm.lv
Rus.Lsm.lv
Epadomi.lv
Mixnews.lv
Tvnet.lv
Ltv.lv
Jauns.lv
LTV7.lv
LA.lv
Diena.lv

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Wiev in gallery
JURĪŠA PORTRETS
MEITENE
JĀŅA PLIEKŠĀNA MĀSAS VĪRA PORTRETS
ART FOR SALE
ART IS DEAD
DECEPTIO VISUS
DEJA
DEJA AR DOLĀRU
DZIESMA
ELECRTONICALLY TESTED
FOKSTROTS KALNOS
GRĒKA ĀBOLA VILINĀJUMS
GULOŠIE
HERCOGA JĒKABA PĪPES
KONSTRUKTĪVA KLUSĀ DABĀ №1
KONSTRUKTĪVA KLUSĀ DABĀ №2
KRĀSAINĀ KOLABORĀCIJA
KURPE UN ĀBOLS
MEDNIEKA KLUSĀ DABA
MODERNAIS PORTRETS
ŅŪTONA PERSIKS PLUDMALĒ

Juris Jurjāns. Solo exhibition "Love Recital"
12.10. - 13.11.2019

No 12.10 – 13.11. kultūras centra GrataJJ mākslas galerija MuseumLV Juris Jurjāns. Personālizstāde "Mīlestības vēstījums"

Juris Jurjāns piedāvā skatītājiem vēl neredzētus darbus un jau iemīļotas gleznas, kas ekspozīcijā veido jaunu kontekstu. Daudzi no izstādītajiem darbiem pārstāv mākslinieka daiļrades zelta fondu. Skatītājam ir iespēja satikt Juri Jurjānu 1972. gadā gleznotajā pašportretā un sekot līdzi aizraujošam stāstam par gleznotāja tapšanu un likteni.
Jura Jurjāna māksla ir kā ekskluzīvs dzēriens, kas ar gadiem kļūst aizvien vērtīgāks un rodot sevī jaunas garšas nianses, ko var baudīt īsts mākslas pazinējs. Gleznotāju interesē dzīvība, viņa mākslas vadmotīvs ir mīlestība, kas ir gradācijām bagāta un visu aptveroša. Juris Jurjāns ir estēts dzīvē un mākslā. Zelts mākslinieka rokās dod citu jēgu ikdienišķām lietām, paceļot tās sakrālā līmenī. Putni, ziedi, daiļas sievietes, mīlētāji, saule, mēness – zelts un sudrabs – realitāte iemirdzas jaunā gaismā, viņa radītā pasaule ir estētiska, tomēr arī ekspresīva un dinamiska. Zelta mirdzums ir atslēga uz Jura Jurjāna mākslu.

Izstādē satiksimies ar Jurjāna alter ego – nerru, kas ar ironiju stāsta par vienu no mākslinieka lomām sabiedrībā. Arī šoreiz visur esoša ir pūce, kas dažkārt ir pašportrets, bet citreiz simbolizē nepieradināto, mežonīgo, vārdos neaprakstāmo cilvēka esības daļu. Pūce parastā ir mākslinieka sargeņģelis.

Juris Jurjāns ir dzimis 1944. gadā. Pēc studijām Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas Akadēmijā, glezniecībā sevi spoži pieteicis jau 70 – tajos gados. LMA profesors Jurjāns, darbojoties pedagoģijas jomā, ir palīdzējis atrast savu ceļu mākslā daudziem jaunajiem censoņiem un turpina to darīt, sekojot līdzi savu skolnieku gaitām, neliedzot padomu un atbalstu.

Ieeja izstādē ir bezmaksas.
Citi resursi internetā:
Lat.brunch.lv
Brunch.lv
Titanium.lv
Rus.lsm.lv
100 g Kultūras
Tvnet.lv
Arterritory.com

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Wiev in gallery
BALTĀ DIENA
DIEVA ACS, ZAĶIS, SALOME UN NERRS
KLUSĀ DABA AR PUTNU
LIDOJUMĀ
LIDOJUMS
MĀKSLINIEKS UN EŅĢELIS
MĪĻAIS NERRS
PĀRĪTIS. (VAKARS)
PAŠPORTRETS
PAŠPORTRETS
SALOME UN DIEVA ACS
SAULE UZ PŪCES SPĀRNA
SPĀRNS
TAURIŅI
UGUNSPUTNS
VĀRNAS
BALTAIS KRASTS
BRĪVAIS ĒRGLIS
ĒDENES DĀRZS
GLĀSTS. PĀRĪTIS (RĪTS)
IELA AR DZELTENO PRESI UN SUNI

Starptautisks projekts - "Sāls pieskariens"
25.09.2019. – 26.10.2019.

No 25.09.2019 – 26.10. 2019 Kultūras centra Grata JJ mākslas galerijas MuseumLV, 2. stāvā apskatāms starptautisks multimediāls mākslas projekts “Sāls pieskāriens”.

“Mūsu projekts kā sāls pieskāriens lūpām, kaislīgs, bet sirdij sāp jaunās pasaules pragmatisms.”

“Sāls pieskāriens” attīstās kā starpnacionāls projekts – dažādu tradīciju, pasaules redzējuma mākslinieku dialogs ar melnbaltā foto pasauli un sievietes tēla atainojumu laikmetīgajā mākslā.

Pasaule mainās. Sievietes tēls vairs nav vajadzīgs sabiedrībai, kā garīguma un skaistuma objekts. Sievietes tēls kalpo marketingam, reklāmai. Kultūra ir miera vēstnesis, kas apvieno cilvēkus radošās darbības procesā. Mākslinieki no dažādām valstīm, kopā strādājot pie vispārcilvēciskām tēmām, risinot pasaulei aktuālus jautājumus, runājot mākslas valodā - veido milzīgu pozitīvo spēku.

Starptautiskajā izstādē “Sāls pieskāriens” piedalās mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas – apvienojot dažādus izteiksmes veidus - fotogrāfiju, glezniecību, grafiku, instalācijas, performances.

Projekta pirmā izstāde notika 2018.gada novembrī Lietuvā “Laiptu” galerijā, Šauļos. Pēc Rīgas plānota izstāde arī Maskavā un Turcijā, kur projektā iesaistīsies arī vietējie mākslinieki.

Ieva Caruka, projekta idejas autore, stāsta: “Mani vienmēr ir vilinājusi melnbaltās fotogrāfijas pasaule, kur realitāte kļūst lakoniskāka, skaidrāka, bet tajā pašā laikā ir noslēpumaina.”

Apmeklējot Antanas Sutkus izstādi Rīgā, es jutu, ka melnbaltā foto māksla ievelk citā realitātē. Toreiz radās spēles ideja: iedvesmoties savā radošajā darbībā nevis no reālās pasaules, bet rast iedvesmu, skatoties uz pasauli car melnbaltā foto prizmu.

Projekts aizsākās 2017.gadā Šauļos, Lietuvā, starptautiskajā mākslas plenērā, kur iepazinos ar fotomākslinieku Alvydas Šalkauskas un viņa darbiem, kas deva man iedvesmu radīt zīmējumu ciklu. Alvidasa galvenie varoņi - gaismas spēle tumsā un sieviete. Šī tēma man kā sievietei ir tuva.
Mūsu Lietuvas-Latvijas radošajam tandēmam pievienojās Maskavas māksliniece Diana Arslanova, kuras mākslas ekspresīvajā pasaules skatījumā ir jūtamas etniskās saknes senajā Baškīrijas kultūrā.

Andrus Joonas – izcilais performanču meistars, multimediāls mākslinieks no Igaunijas - stāsta savu stāstu par zūdošām vērtībām sabiedrībā.

Jaunā māksliniece Santa Sava dialogu ar Alvidasu risina, veidojot telpisku objektu.

Starptautiskā projekta dalībnieki:
Ieva Caruka, Latvija
Santa Sava, Latvija
Alvydas Šalkauskas, Lietuva
Diana Arslanova, Krievija
Andrus Joonas, Igaunija


Citi resursi internetā:
Arterritory.com
Delfi.lv
100 g Kultūras
Lsm.lv
LTV7

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Wiev in gallery
ALEDOIA 230
ALEDOIA
ALEDOIA 195
ALEDOIA 227
DALMĀCIETE
DAŽĀDĀ MĪLESTĪBA
DIEVIETES II
DIEVIETES III
KOMPOZĪCIJA I
KOSMISKĀ
MADONNA
MĀTE
MEITENES SENOS KREKLOS
NOSKAŅA I
NOSKAŅA II
ORANŽĀ DIEVIETE
PIE LOGA
PILNMĒNESS
RITMI
RUDENS
SIEVIETE AR PUTNU

Gita Šmite. Solo exhibition "I Am"
06.09.2019. – 05.10.2019.

On September 6, a solo exhibition ‘I Am’ by the painter Gita Šmite will be opened at the gallery Museum LV.
This time alongside with her latest paintings, some older works will be also displayed, even the ones created during her studies at the Latvian Academy of Art. Altogether the collection will present a sophisticated story of a woman’s life and its values.
It is exciting to realise what has happened in the last 25 years and what changes have taken place. The children once portrayed have grown up. The princess's chair is replaced by a bathhouse bunk; instead of beads and glitches there is a crown of flowers or a mop of gray hair. The beautiful models have dropped their festive dresses and now are just simple women. Moreover, they are not abstract, but truly real – from Kolka, from Riga.
Gita Šmite is a graduate of the stand-painting department of the Latvian Academy of Art under professor Imants Vecozols and the painting masterclass of Vilis Ozols. She has taken part in exhibitions since 1995. Has held more than 12 solo exhibitions and has designed costumes for the theatre performances. She is the author of a unique brand -‘Bathhouse Art’.

At the opening of the exhibition, there will be handing of the audience award prize from the project GRATA BALVA which took place at the gallery during the summer.
The exhibition “I am” at the gallery Museum LV will be on display till October 5.

The entrance to the exhibition is free

Other resources on the Internet:
Delfi.lv
Jauns.lv
Arterritory.com
100 g Kultūras
Brunch.lv
Brunch.lv
Mixnews.lv
Mixnews.lv
Rus.lsm.lv
LTV7.lv

Cultural center Grata JJ, art gallery MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Phone no.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - mail: info@museumlv.com

Working hours: Tue. – Fr.: 11:00 – 19:00, Sat.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura str. 2, Riga, LV – 1010

Wiev in gallery
ATKAL EMĪLIJA
DEJOTĀJA
DVĒSELES STĀVOKLIS
IEVIŠ
KĀ PIERADINĀT PŪĶI?
KLUSĀ DABA
KLUSĀ DABA AR BARAVIKĀM
KLUSUMS, PUĶES UN GRIETA
LAUNAGS
MEITENE AR CEPURĪTI
MEITENE AR RUBĪNA AUSKARU
MEITENE UZ SALAS
MEITENES LIELIRBĒ
PRINCESE
SĀKUMS. GRIETIŠ
SMAIDI'Š
TRADĪCIJA
VIENA VĒLĒŠANĀS
VIRTUVES GALDS
XXX
BAIBI’Š. ČIČORLINKVIST

Project "GRATA AWARD" "Source of power"
06. 06. 2019. – 25.07. 2019.

The project “GRATA AWARD”, organized by the art gallery MuseumLV of Culture centre GrataJJ's, is the grand summer contest exhibition, which has already become a tradition and calls to participate professional artists, the quality of whose work meets the standards of the gallery.

Grata Award in visual arts has two monetary prizes, 500 € each. One of the winners is selected by representatives of the gallery and experts' committee, while the other will be decided by the visitors of the exhibition, who will have the opportunity to vote for their favourite artwork.

The patron of Grata award is the manufacturer of ecological houses Grata Eco House.

This year all the involved artists have been provided with canvas of the same size - 40x40 cm, to create a work especially for the contest, and these are the artworks that will be judged. Each artist has the chance to exhibit one or two thematically fitting works to create a context for the competition works that help to represent artists personality. The artworks will be exhibited without indicating the artists' names, until the very end of voting.

Exhibition occupies both floors of the gallery MuseumLV.

The theme of the contest of 2019 is the “Source of power”. Source of power is something that exists in the nature and is connected with underground world and water. A source of water connects two worlds. A spring of water brings refreshment. We can view the source of power as a metaphor – the very origin of artwork creation. It is something that, originating in depth, brings us vitality; it is something we can return to again and again to rejuvenate. Our uniqueness is revealed by the diversity of our roots, the very soil where they stem from is different and the source of power is unique for each of us, for the water varies, it is full of energy and inspiration and we ourselves change and are different every time we return to the source.

Other resources on the Internet:
100 g Kultūras
Mixnews.lv
Brunch.lv
Arterritory.com
Rus.lsm.lv
Lat.brunch.lv
Rus.lsm.lv
LTV.lv

Cultural center Grata JJ, art gallery MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Phone no.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - mail: info@museumlv.com

Working hours: Tue. – Fr.: 11:00 – 19:00, Sat.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura str. 2, Riga, LV – 1010

Wiev in gallery
MALCIŅŠ SVAIGĀ GAISĀ
STRAUTS
PĀRĪTIS PŪLĪ
SPĒKA AVOTS
MĪĻĀKĀ VĀZE
SVARĪGAIS MAKONIS
PALIKS LIETA NELIETĀ
SPĒKAVOTS
PUNKTUM SALIENS, LAIKA APĻI
RĪTS
BĒRNI. EŅĢEĻI. PUTNI
MŪSU TUMSA NEKAD NAV TUMŠA
UGUNSZIEDI
VAKARS
ZEITGEIST 66
CERĪBU JŪRA
CERĪBU LAUKS
NO MASTERS
KILLER
GOŠA
TRĪSSTŪRU ZVAIGZNE

Vita Merca. Solo exhibition "Atklājot gaismu"
25.04.2019 - 01.06.2019

No 2019.gada 25.aprīļa – 2019. gada 1. jūnijam Kultūras centra Grata JJ mākslas galerijas MuseumLV pirmajā stāvā būs skatāma Vitas Mercas personālizstāde “Atklājot gaismu”.


Vitas Mercas izstādē būs eksponēti mākslinieces jaunākie darbi, kas tapuši gan plenēros, gan strādājot darbnīcā, kur izmantoti dabā gūtie iespaidi.
Arī šajā projektā Vita Merca ir uzticīga savam koloristes aicinājumam glezniecībā – šķietamais trauslums, atraisītība, gandrīz akvareliskais eļļas klājums, caurspīdigais gaismas tvērums apvienojas ar dziļiem un grūtiem neatmināmā un mākslas jēgas meklējumiem, neatvieglojot sev uzdevumu ar jau atklātu glezniecības triku izmantošanu.
Māksliniecei nozīmīga vienmēr ir bijusi gaisma visās tās izpausmēs un attiecībās ar doto realitāti. Ar gaismas brīnumainās dabas atklājumiem Vita Merca dalīsies arī izstādē “Atklājot gaismu”.
Vita Merca – dzimusi 1951. gadā, LMA bijusi viena no profesora Eduarda Kalniņa skolniecēm, darbojusies arī kā mākslas pedagoģe. Mākslas ainā sevi spoži pieteikusi jau 70 – to gadu beigās. Kopš tā laika māksliniece pilnveido savu neatkārtojamo stilu, pārsteidzot skatītājus ar aizvien jaunu glezniecisko skatījumu uz lietu dabu. Mākslinieces darbus gribētos salīdzināt ar izsmalcinātu kamermūziku – klasiskas klusās dabas un ainavas stāsta par visnozimīgāko, tomēr to uztvere prasa iedziļināšanos un iekšējo klusumu.

Ieeja izstādē ir bezmaksas.

Citi resursi internetā:
Tvnet.lv
100 g Kultūras
Brunch.lv
Арт-стоп - Youtube
Arterritory.com

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Wiev in gallery
ĀBELE
ANEMONES
ANEMONES AR TAURIŅU
ĀRAIŠI
CERIŅI DĀRZĀ
EZERS
HORTENZIJAS
HORTENZIJAS
KLUSĀ DABA
KLUSĀ DABA AR MAGONĒM
KLUSĀ DABA AR PLŪMĒM
KLUSĀ DABA AR ZILO VĀZI
MIGLA
NARCISES
PAVASARIS
PĒCPUSDIENAS SAULĒ
PIE EZERA
RĪTA SAULĒ
TULPES
TULPES
ŪDENSROZES

Vivita Zuzule. Solo exhibition "My Transformations"
17.04.2019 – 18.05.2019.

Vivita Zuzule
Exhibition "My Transformations"


The exhibition will feature paintings painted on oil for many years, in which the artist plays with color, shape and symbols, showing the feelings and emotional state of the moment. The artist likes to focus on different genres of painting art: landscape, still life, portrait, not changing the means of artistic expression.

The artist's paintings are reflections of her soul, in which she reflects her inner experiences, adventures, self-seeking and many dialogues with herself, which helps to better understand the world around her.

In her painting, the artist focuses on exploring the feminine essence and searching for symbols, reflecting on various images of women in which the artist turns and sees a similarity with herself. For her works, the artist says: "In my paintings I can turn into anything - a famous singer or actress, a lost shoe or a girl from an ancient African tribe, or my daughter."

The artist likes symbolism, so she is looking for the relationships that match the artist's life.

The artist's paintings include both retrospective memories and impressions of the moment. Anyone who will look at the artist's paintings, perhaps, will also be influenced by his life experience and will only see what he knows and experiences.

The artist believes that man will be eternally alive if he leaves the spiritual continuation of his physical end - existence.

Vivita Zuzule was born in Jurmala in 1960. The artist says: "As far as I can remember myself, my childhood was in the world of color and fantasy, my sixth finger was my trusted brush or pencil.
Direction and interest in art was inspired by the great library of art and culture history books and numerous art exhibitions, admiring the most outstanding Latvian artists.”

Graduating from high school, the path to art continued in private artist studios with prominent artists: V. Bush, A. Bromults, A. Plaudis, G. Binde. All these artists gave the young artist an impulse to join the Latvian Academy of Art, which he graduated in the late 1980s, completing the Department of Pedagogy at the Latvian Academy of Arts.

The first work experience related to art, the artist worked in Jurmala as an artist/designer, later worked in Riga's Main Architectural Office, as well as in Jūrmala Pumpuri Secondary School as a visual art teacher.

The first personal exhibition took place in 2003 in Jurmala, at the Luda Berzins Museum.

The artist is fascinated by work with children, has been leading the art studio for many years in Riga.

Other resources on the Internet:
Delfi.lv
Titanium.lv
Arterritory.com
LSM.LV
LTV.LV - Kultūras ziņas

Cultural center Grata JJ, art gallery MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Phone no.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - mail: info@museumlv.com

Working hours: Tue. – Fr.: 11:00 – 19:00, Sat.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura str. 2, Riga, LV – 1010

Wiev in gallery
ALEJA
BALERĪNA Nr. 1
BALERĪNA Nr. 2
CITRUSAUGĻI
DĀLIJAS
DARBNĪCĀ
DESERTS
DZĪVES SVINĒŠANA
DZĪVO BEZRŪPĪGĀK
FORTŪNA
GLADIOLAS
HALĀTS
KĀ SAPNĪ
KALNI
KLUSĀ DABA AR ĀBOLIEM
KŪCIŅAS
LAIKS NOVĀKT RAŽU
LAIMES MIRKLIS
LAPAS DZELTENĀS
LAPSEŅU PŪZNIS
MANAS PĀRVĒRTĪBAS

Mareks Gurecskis. Solo exhibition "Sound prints"
08.03.2019 – 13.04.2019.

From 9 March 2019 - 13 April 2019 – in Grata JJ cultural center in the second floor of art gallery MuseumLV the personal exhibition of Mareks Gureckis "Sound Prints" can be seen.

The works of the recent years testify Mareks Gureckis’ trust in painting as an art category, where narrative fits closely with an aesthetics. Passion for the beautiful in shape and matter embodies the author’s desire to work again and again with his favourite motifs - piano and print textures.

"The footprints left by the sound vibrate on the head, in the heart, in the hands for long time. Similar to the piano strings, they continue to fill the space when the sound itself has long gone. The painter leaves imprints in the art, shaking up the perception and senses of the viewer. It is a sense of the distance, a sense of the world that sounds through the paintings"- the artist says about his works.

Marek Gureckis' painting is characterized by a passion for colour and light, which is worshiped by the artist as the god dwelling in planes and lines.

Other resources on the Internet:
Delfi.lv
Mixnews.lv
Arterritory.com
100 g Kultūras
Latvijas Sabiedriskie Mediji

Cultural center Grata JJ, art gallery MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Phone no.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - mail: info@museumlv.com

Working hours: Tue. – Fr.: 11:00 – 19:00, Sat.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura str. 2, Riga, LV – 1010

Wiev in gallery
ATMIŅAS II
AUSMA
DIENA
DŽEZA BĀRS
DŽEZS
DZĪVESPRIEKS
KAFIJA & PIENS
KLUSUMS
MOZAĪKA
NAKTS
NOSPIEDUMU FRAGMENTI
PERSPEKTĪVE
PLUDMALE
RANDU PĻAVAS
RIETS
SAULES CEĻŠ
SAULES HORIZONTS
SAULES NOSPIEDUMS
VASARAS NOSKAŅA
ZEME
SKAŅAS NOSPIEDUMI I

Dmitry Lavrentyev. Solo exhibition "The equilibrium time"
08.03.2019 – 13.04.2019.

08.03.2019 - 13.04.2019 Dmitry Lavrentjev dedicated his latest exposition to the subject of the eternal, unceasing movement of Time, exploring the endless becoming of creativity.

The artist is interpreting the summing-up within an open space of values which constructs the balance in the way the living organism is being constructed. In this context, the summing-up should be understood as the simple shifting of accentuation by means of which the author can investigate the nature of this space and its values.

The themes and motifs of the works presented here are drawn towards generalized formulae, and the craving for the conclusion is amazingly combined with the sophisticated masterly when it comes to the linear drawing, choice of texture and dynamics of colour.

The imagery contains the metaphors of the transformation of Time and the break-through of the forms and signs into the Future.
The Equilibrium Time is a metaphysical diary, an introspection welcoming endless points of view.

And yet an artist is forever right, isn't he?
Emilia Loseva
Free entrance.
Other resources on the Internet:
Mixnews.lv
Arterritory.com
Lofficielbaltics.com
100 g Kultūras
Latvijas Sabiedriskie Mediji

Cultural center Grata JJ, art gallery MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Phone no.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - mail: info@museumlv.com

Working hours: Tue. – Fr.: 11:00 – 19:00, Sat.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura str. 2, Riga, LV – 1010

Wiev in gallery
SKATIES, CIK ŠAUSMĪGAS ACIS IR CIPARAM TRĪS
CEĻŠ UZ TEMPLI
PIE JŪRAS
ZIEMEĻVĒJŠ
LIDOJUMS DEBESĪS
FĒNIKSS
VĒSTULE DRAUGAM. EMĪLIJAI
KOVĀRŅI ATLIDOJA
ELEGIJA
DREAM
SVĒTAIS VAKARĒDIENS
MELANHOLIJA
PĒDĒJAIS IMPERATORS
VĒLAIS VAKARS
SARKANAIS DEGUNS
LABĀ VĒSTS
TOTENKOPF
PUTNS
KRUSTA KARALIS
BALTA VĀRNA
MELNAIS MĒNESS

Eduard Zentsik. Solo exhibition "Soul"
25.01.2019 – 02.03.2019.

Eduard Zentsik is a prolific Estonian-based artist of many faces. He’s developed radically different artistic personas, refusing to link his name to a single signature style, technique, or theme. Instead, Zentsik mixes genres and media and playfully subverts the traditions of old.

Zentsik’s oeuvre is as enormous as it’s diverse. Some of his endeavors, like the mildly macabre art brut series, focus on physical metamorphoses and flourishes of the flesh. Others, like the highly symbolic paintings made in the surrealistic canon, accentuate the spiritual aspects of his philosophy. Elsewhere, the artist indulges in formless Pollockian color drippings or flirts with digital media.
Zentsik’s paintings contain an open-ended space, a distinctly magical reality where entities, artifacts, and concepts from seemingly arbitrary eras and cultures serve their enigmatic purpose. No mythology or esoteric teaching is immune to the artist’s tactful manipulations - Zen in Zentsik goes hand in hand with Tao, Krishna, Christ, and the Twelve Olympians.

This is not an intellectual game, though. Those willing to unlock the code are likely (and welcome) to reveal metaphysical depths. Some may find his work pretentious, but Zentsik is not afraid to use self-aware decorative strategies and deceptively simple tropes to convey big ideas. Behind the images, there is a powerful coherent cosmology explaining the underlying natural order, the ulterior essence of everything. This is true spiritual art with a transcendental message, ostensibly co-created and inhabited by the spirit of the Creation itself (all artworks have always existed, you know). Zentsik’s mission, therefore, is to cut open two-way windows between our world and the fantastical realm through which mystical figures and phenomena on the other side meet our gaze. Aren’t these the proverbial Platonic ideas represented on canvas in vaguely familiar forms?
Eduard Zentsik was born 26.12.1975 in Sillamae, Estonia.
Painter, photographer, graphic artist, designer, author of installations, performances and musical improvisations. Organizer of youth exhibitions and projects. For over years of creativity had more than a hundred personal exhibitions and took part in numerous joint projects. Participant and winner of international Photographic and Art competitions. Numerous works are in private collections around the world.

Other resources on the Internet:
Arterritory.com
Reitingi.lv
Liveriga.com
Mixnews.lv
Titanium.lv
Latvijas Sabiedriskie Mediji #kultura1kb
Brunch.lv
Delfi.lv
Yandex Zen - Lilit
Русское вещание LTV7

Cultural center Grata JJ, art gallery MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Phone no.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - mail: info@museumlv.com

Working hours: Tue. – Fr.: 11:00 – 19:00, Sat.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura str. 2, Riga, LV – 1010

Wiev in gallery
RUDENS OGAS
LĀCIS UN MEITENE
LĀČA ASARAS
PUTNA SKŪPSTS
SALAUZTĀ SIRDS
AICINĀJUMS
KRONIS
IEDZIĻINĀŠANĀS
BURVE
LIDOJUMS
DEBESU MŪZIKA
LAUVENE
BURVJU OGAS
DAUDZDIMENSIJU PASAULE
MANS EŅĢELIS I
MANS EŅĢELIS II
MANA PRINCESE
NOSLĒPUMAINĀ OLA
APĻA DABA
KVADRĀTA DABA
TĪRĀS ASARAS

Vadim Markevich. Solo exhibition "A talk about myself"
25.01.2019 – 02.03.2019.

"A talk about myself"

Comprehending the essence of things, penetrating into their nature and matter, when jewellery precision, physical characteristics of the colour and knowledge of textures disclose a possibility to reify images, feelings and spirits.

Other resources:
Arterritory.com
Reitingi.lv
Liveriga.com
Mixnews.lv
Latvijas Sabiedriskie Mediji #kultura1kb
Brunch.lv
Русское вещание LTV7
Subbota.com
LTV - Raksts
LTV - Youtube Video
Titanium.lv

Cultural center Grata JJ, art gallery MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Phone no.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - mail: info@museumlv.com

Working hours: Tue. – Fr.: 11:00 – 19:00, Sat.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura str. 2, Riga, LV – 1010

Wiev in gallery
ĀBEĻZIEDI
ATSPĪDUMU ROTAĻA
ATSPĪDUMU ROTAĻA (RUDAIS)
ATSPĪDUMU ROTAĻA (VIENTUĻNIEKS)
ATSPĪDUMU ROTAĻA VAI VIENKĀRŠI ROŽU PUŠĶIS
ATSPĪDUMU ROTAĻA VAI VIENKĀRŠI SAULESPUĶES
BEGONIJA
BUĶETE GLĀZĒ
CERIŅI
DRĪZ BŪS TOMĀTIŅŠ
DZIESMA MĀTEI
GAISA TIRGOTĀJS
GERBERA
IZSPŪRIS MAIGUMS ĻAUJAS SAULES GLĀSTIEM, TĀ, KA SKUDRIŅAS SKRIEN
JĀŅOGAS – ESIET DROŠI, ĻAUDIS, DRĪZ BŪS VASARA!!!
JUTEKLĪBA
KRĀSAINIE
LUĀRA
MAGONES ZAĻAJĀ VĀZĒ
MANUELINO
MEDĪBAS

ART HELPS VISION Charity auction 03.12.2018 19:00
03.12.2018. 19:00

ART HELPS VISION October 11 – November 10, 2018 Art gallery MuseumLV Art gallery MuseumLV hosts the charity exhibition ART HELPS VISION on its second-floor venue in Andreja Pumpura 2, Riga, 11 October – 10 November.

Thirteen wonderful and generous artists from Latvia - Agnija Ģērmane, Jūlija Jeresjko, Inga Jurova, Ilze Laizāne, Aldis Kļaviņš, Vitolds Kucins, Kristīne Kvitka, Līga Ķempe, Ieva Liepiņa, Dita Lūse, Kārlis Siliņš, Patrīcija Tiknuss and Andris Vītols have accepted the invitation of GRATA Art Foundation to donate their artworks in order to publish a calendar and organise a charity auction with the goal to help sight-impaired people. This exposition showcases the donated works as well as other various works of these artists.

The exhibition takes place and is supported by the initiative of the culture centre GrataJJ, art gallery MuseumLV and the Latvian American Eye Center (LAEC), as it is a part of the LAEC 25th anniversary programme.

The calendar with all the donated artworks has been presented during the exhibition and is available for purchase with all the profit going to Grata Art Foundation. Thus the visitors are able to participate in the Art Helps Vision project. The calendar is a tribute to all of the wonderful medics that help patients in Latvia to regain their sight.

The date, when charity auction takes place in the gallery MuseumLV, is on 3 December 2018. All the profits will be contributed to patients in need of cornea transplantation and to those whose expenses for eye health are not covered by the state.

The authors of the project are Jūlija Jeresjko, Helēna Staņislavska and Una Brūna.

Other resources:
Arterritory
Jauns.lv
LSM
LSM
Titanium

Free entrance.

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Wiev in gallery
KOREKTORS
ART HELPS VISION - LOGOTIPS
EZERA ACS
CEPURNIEKA ZIEMASSVĒTKI
MĒS IESIM TUVĀK
KATARAKTA
SASKATĪT NEREDZAMO
SLIKTĀS DOMAS
RUDENS
MADE IN ITALY
XXX
TAVAS ACIS
OPEN EYED

Educational group exhibition. "KINSHIP SCRIPTS"
21.06.2018 – 25.08.2018

Art gallery MuseumLV and culture centre GrataJJ began its venture on 26th of May 2017 by organizing two major visual art exhibitions that manifested the gallery’s beliefs about their peers’ art in all its various forms. Further on, this generation of artists, that had formed after the regaining of the independence of Latvia, brought their parents and children to the gallery. A subsequent interest about ancestry and descendants in art emerged - where do we come from, how do we continue onwards. The exhibition ‘’Kinship scripts” is a respectful gift that the MuseumLV team presents to its viewers and artists at the celebration of the 100th anniversary of Latvia, thus honouring the history of the lineages and the country, contemplating the inheritability of genes and believing in the power of people’s spirit.

KINSHIP SCRIPTS
Kinship scripts...This notion reminds of the highly popular digitalised data archive that is prominent among historians, however this time it is the title of a unique exhibition. It is an exhibition, that unites its artists for their significant quality – they all belong to artist families and/or acclaimed artist dynasties.

The title of the exhibition reminds of one of the current actualities of our society – the interest regarding the history of one's family, the relations between the members of dynasties among themselves and with the surrounding society in time and space. Exploring kinship often reveal wonderful stories and surprising family bonds. These revelations are significant to more than one family or bloodline...

We all come from childhood, from our family. It is where the foundation for our personality and the future life is laid, it is where the marvellous sense of belonging originates from, which can (and often does) transform into other forms of belonging – to one's lineage, land and country, thus becoming the guarantee of the future of the nation.

The inheritability of the artistic gene is well known in the history of world culture, and it is worth mentioning that occasionally the reviews of these specific manifestations may invite the venomous remark “nature takes a break on the children of geniuses”, or some similar but necessarily grumpy and withering comment. This inference has spawned in time when the fundamental quality in the evaluation of artworks was the resemblance, moreover – apparently high likeliness to a work of a prominent artist of that specific time. And what happens if a son is unable to comply with the boundaries drawn by the father? Then comes the line about taking a break…

There are many artist lineages in the 150 years brief history of professional art in Latvia that are well known. I will mention only a few surnames of this lengthy and interesting list – families of Annuss, Brekte and Cēsnieks, Ģērmanis, Iltners and Jurjāns, Rozentāls and Skulme, Stārasts, Strunke and Zariņš and so on…

Of course, there have been examples of exhibitions dedicated to particular artist dynasties in Latvian art. The exhibition “Kinship scripts”, however, aims to deliver a different perception, reminding of inheritability as a unique characteristic of our art history. Of course, not every lineage is represented here, however, the exhibition offers an idea of the vast amount and diversity of these bloodlines.
Undeniably, the exhibition will trigger questions that are yet to be answered. One of these issues is about artists that are twins. How intriguing: they are remarkably similar, they have grown up side by side, but they are nothing alike in art.

Especially significant is the fact that the exhibition enables one to verify that in the 20th century and even more so nowadays, already in the 21st century, the inheritability of art traditions can no longer be related to the repetition of formal or other qualities. Every artist develops and works as an independent person, which, whilst in awe for the art of their father or great-grandfather, follows the course lead by his own time and desires.

• Ilze Avotiņa, Harijs Kārkliņš, Kristīne Luīze Avotiņa, Katrīna Avotiņa;
• Juris Baklāns, Vija Maldupe, Liene Baklāne, Anna Baklāne;
• Kārlis Baumanis, Biruta Baumane, Laine Kainaize;
• Normunds Brasliņš, Elīna Brasliņa;
• Jānis Brekte, Ilona Brekte, Patricija Brekte, Kristiāns Brekte;
• Rihards Delvers, Jāzeps Delvers;
• Lilija Dinere, Roberts Diners;
• Ojārs Arvīds Feldbergs, Teiksma Feldberga, Laura Feldberga;
• Boriss Gromakovskis, Jūlija Eresko;
• Aivars Gulbis, Madara Gulbis, Barbala Gulbe, Kristaps Gulbis;
• Juris Ģērmanis, Agnija Ģērmane, Andrejs Ģērmanis, Olita Gulbe-Ģērmane, Mārtiņš Daksis;
• Edgars Iltners, Ieva Iltnere, Zane Iltnere, Daila Iltnere;
• Kārlis Jansons, Andrejs Jansons, Maija Baltiņa, Matiass Jansons;
• Gunārs Krollis, Izabella Krolle, Inguna Irbe-Krolle;
• Vineta Kurzemniece, Agnese Kurzemniece, Andra Kurzemniece, Gatis Kurzemnieks;
• Irēna Lūse, Dita Lūse, Edmunds Jansons;
• Kārlis Melbārzdis, Elizabete Melbārzde;
• Aleksejs Naumovs, Anita Paegle;
• Jāzeps Pīgoznis, Laura Pīgozne;
• Pēteris Postažs, Lilita Postaža, Paulis Postažs, Ingūna Postaža, Juta Policja;
• Leo Preiss, Ingrīda Preisa, Ilze Preisa, Henrijs Preiss;
• Janis Rozentāls, Miķelis Rozentāls, Alvils Rozentāls;
• Oto Skulme, Marta Liepiņa-Skulme, Džemma Skulme, Ojārs Ābols, Uga Skulme, Marta Skulme, Juris Dimiters, Artūrs Dimiters;
• Egons Spuris, Egils Spuris;
• Edgars Vērpe, Sandra Krastiņa.

Other resources:
DELFI.LV:
NRA.LV:
LSM.LV:
LSM.LV:
ARTERRITORY.LV:
LTV7:
LTV7:
MIXNEWS.LV:
BRUNCH.LV:

Cultural Center Grata JJ, art gallery MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Phone no.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - mail: info@museumlv.com

Working hours: Tue. – Fr.: 11:00 – 19:00, Sat.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura str. 2, Riga, LV – 1010

Wiev in gallery
PĒRLE
LAIMĪGA DIENA
MEITENE AR BURVJU NŪJIŅU
ST. PAULA
ZIEMA
EŅĢELIS
PAŠPORTRETS, GLEZNOJOT DĒLU
MEDAĻA: MANI VECĀKI (MEŽI ŠALC) - AVERS
MEDAĻA: MANI VECĀKI (MEŽI ŠALC) - REVERSS
MEITENES PORTRETS
CEFALEA II
NO SĒRIJAS: PARĪZE – ATMIŅAS LAIKĀ
MANS TĒVS IR SLEPKAVA
MANA RĪGA. RŪPNIECĪBAS 9
PELĒKA DIENA
TRĪS FĀZES
ILUSTRĀCIJA KONRADA FERDINANDA MEIERA GRĀMATAI „ANDŽELA BODŽA”
PAŠPORTRETS
NOSAUKUMS IEROBEŽO INTERPRETĀCIJAS IESPĒJAS
DETEKTĪVA DIETA I (DIPTIHS)
DETEKTĪVA DIETA II (DIPTIHS)

Charity exhibition "ART HELPS VISION"
10.10.2018 - 11.11.2018.

ART HELPS VISION October 11 – November 10, 2018 Art gallery MuseumLV Art gallery MuseumLV hosts the charity exhibition ART HELPS VISION on its second-floor venue in Andreja Pumpura 2, Riga, 11 October – 10 November.

Thirteen wonderful and generous artists from Latvia - Agnija Ģērmane, Jūlija Jeresjko, Inga Jurova, Ilze Laizāne, Aldis Kļaviņš, Vitolds Kucins, Kristīne Kvitka, Līga Ķempe, Ieva Liepiņa, Dita Lūse, Kārlis Siliņš, Patrīcija Tiknuss and Andris Vītols have accepted the invitation of GRATA Art Foundation to donate their artworks in order to publish a calendar and organise a charity auction with the goal to help sight-impaired people. This exposition showcases the donated works as well as other various works of these artists.

The exhibition takes place and is supported by the initiative of the culture centre GrataJJ, art gallery MuseumLV and the Latvian American Eye Center (LAEC), as it is a part of the LAEC 25th anniversary programme.

The calendar with all the donated artworks has been presented during the exhibition and is available for purchase with all the profit going to Grata Art Foundation. Thus the visitors are able to participate in the Art Helps Vision project. The calendar is a tribute to all of the wonderful medics that help patients in Latvia to regain their sight.


The date, when charity auction takes place in the gallery MuseumLV, is on 3 December 2018. All the profits will be contributed to patients in need of cornea transplantation and to those whose expenses for eye health are not covered by the state.

The authors of the project are Jūlija Jeresjko, Helēna Staņislavska and Una Brūna.

Other resources:
Arterritory
Jauns.lv
LSM
LSM
Titanium

Free entrance.

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Wiev in gallery
GRANĀTI
KOREKTORS
KURPE
MADE IN ITALY
MAIGUMS
UPURIS
NAKTS ZIEDĒŠANA
SASKATĪT NEREDZAMO
ZAĻAIS ZELTS
CEPURNIEKA ZIEMASSVĒTKI
KALNU ALTĀRIS
VECĀ, LABĀ EIROPA
MIRKLIS PIRMS...
TAVAS ACIS
DZIESMA PAR JAUTĀJUMU
MANA DZIESMA
MĒS IESIM TUVĀK
KATARAKTA
PAŠPORTRETS AR ZAUDĒTO ACI
PAŠPORTRETS PĒC AVĀRIJAS
EZERA ACS

Agate Apkalne. Solo exhibition "Sorrow of the soul"
11.10.2018 - 10.11.2018.

Painter Agate Apkalne's latest works are united in a cycle called "Sorrow of soul". This title entails plenty of widely interpretable information, much like our conscious thoughts are only a little shell around that energy and force which pertain to the irrational and subconscious sources of human psyche.


In her new cycle, the artist takes the viewer to the depths of her personality, where storms interchange with serenity and quiet, melancholy with harmony, endless pursuits with joyful moments of revelation. The cycle can be perceived as a journey, permitting to explore oneself, whilst keeping in mind the Freudian concept that self-exploration changes a person. The hyperrealistic, virtuosic, psychologically and semantically saturated style of Agate Apkalne supposedly has not changed, as it welcomes its viewers, however the colouristics of "Sadness of soul" has leaned towards monochromic nuances and the paintings express their narratives through more laconic and powerful symbols. The motifs and characters can be found within this world – in the sky, water and within the inner circle of friends, however they can also be visions of spiritual experience, for example, the well known iconographic duel with a dragon or inner demons, the encounter of consciousness and subconsciousness, the Milky way as a road home – the whole life.

A witty and innovative aproach to the traditional technique of oil painting can be observed in some of the works of the cycle, for example, altering the surface of the painting with a tiny drill as well as the consistent usage of the dry brush. The display of works is complemented by digital prints, in which the artist reveals her pleasure to watch the play of light and its potential to reflect on the mutual bonds of people. The exposition entails a video made by Kristaps Kemlers, created on the basis of the dyptich painting "Gallery of the Universe".

The author can tell her gripping personal story about each painting of this substantial exhibition. However, she prefers the viewers to perceive, comprehend and immerse into the artwork according to one’s wishes and power of imagination. She admits: "For me the "Sadness of soul" is one thing, yet it may be a completely different thing to other person. In this cycle I have thought a lot about forgiveness and gratefulness. Everything that we require in our life has already been given to us, it is our hope chest, so often contemplated and sung about in folklore. We just are not able to appreciate it. The painting "Road to home" is like my whole life. Every single star is as a huge gratitude to everyone that has come into my life. In the painting I have materialised my thoughts about the people that I have interfered with. We are all connected and we do not exist without each other. With each our action in the given moment we change our mutual future."

Agate Apkalne lives, works and passes her skills on to her students in Latvia, however her paintings have encountered their viewers more often in Germany and elsewhere in Europe – in the solo and group exhibitions organised by Berline "TVDART Galerie". She has studied art in the Riga School of Design and Art, as well as in the Department of Graphic art in the Art Academy of Latvia, which she graduated in 2005, acquiring Master’s degree. Agate Apkalne has participated in exhibitions since 2000, with her previous solo show being "Private Space" in Riga and Liepāja in 2015.
Written by Aiga Dzalbe

Other resources:
Arterritory
TVNET
LSM
LTV - Kultūras ziņas
Brunch.lv
Mixnews.lv
Free entrance.

Cultural center Grata JJ, art gallery MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Phone no.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - mail: info@museumlv.com

Working hours: Tue. – Fr.: 11:00 – 19:00, Sat.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura str. 2, Riga, LV – 1010

Wiev in gallery
ADELE
APZIŅAS PAPLAŠINĀŠANA
CEĻŠ UZ MĀJĀM, DIPTIHS
ELĪZA
XXX
XXX
KLUSUMS, DIPTIHS
PAGĀTNE I, KVADRIPTIHS
PAGĀTNE II, KVADRIPTIHS
PAGĀTNE III, KVADRIPTIHS
PAGĀTNE IV, KVADRIPTIHS
DVĒSEĻU TIKŠANĀS
MALDUGUNIS
PŪĶA SAVALDĪŠANA
VISUMA GALERIJA, DIPTIHS
GAISMA IEVIEŠ SAVAS KOREKCIJAS I
GAISMA IEVIEŠ SAVAS KOREKCIJAS II
GAISMA IEVIEŠ SAVAS KOREKCIJAS III
GAISMA IEVIEŠ SAVAS KOREKCIJAS IV
GAISMA IEVIEŠ SAVAS KOREKCIJAS V
GAISMA IEVIEŠ SAVAS KOREKCIJAS VI

Ilze Laizane. Solo Exhibition "Taste of summer"
04.09.2018 - 06.10.2018.

In the juried exhibition "Mystery. Ritual art" Ilze Laizāne received GRATA public vote prize of for her work "Enchanted forest", which will be a part of the artist's new exhibition "Taste of summer" in the art gallery MuseumLV.

The author invites visitors to view her recent paintings, the mood of which relates to summer, the mysteries of the sun and nature, secrets that are hidden in the sky and earth, wonders that unveil, from the awakening of life and resurrection to the floral madness of meadows. The exhibition will inspire its viewers to experience the senses that associate with summer – colour, sound, fragrance, taste.

Speaking of her artworks, Ilze Laizāne says:
"In every human being there is a source which is known as spirit or soul, that maintains one's inner serenity. This calm is the force that I use to create my artworks, attempting to influence my viewers in a positive way and allowing them to enjoy the energy and rhythm of the paintings. The exhibited works express emotions, brought about by unconscious ideas drawn from the surrounding nature and transformed via me into works of art. Nature is my source of inspiration in the process of creation, the depiction of nature in my paintings lets everyone experience its essence. The portrayed characters may be depicted as mythological, symbolic beings which are closely tied with nature. I pay special attention to the role of subconsciousness, dreams and imagination."

Ilze's artworks are painted in oil media, combined with graphic drawing. The painter works in realistic approach. Her paintings depict symbolic, figural compositions, and a true story, a secret hides behind their beauty.

Ilze Laizāne has graduated the Art Academy of Latvia in 2014, where she studied in Glass art, Graphics and Painting departments. She actively participates in the creative processes in Latvia and abroad - in Italy, Belgium, Austria, France, Germany and Lithuania.

Other resources on the Internet:
Latvijas Sabiedriskie Mediji - Youtube
Latvijas Sabiedriskie Medij - Latvijas Radio 1
Latvijas Sabiedriskie Mediji - Raksts
Rīgas Atbalss

Cultural center Grata JJ, art gallery MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Phone no.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - mail: info@museumlv.com

Working hours: Tue. – Fr.: 11:00 – 19:00, Sat.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura str. 2, Riga, LV – 1010

Wiev in gallery
APBURTAIS MEŽS
DZĒRVES
DZĒRVES I
HARMONIJA
DADZIS
JŪLIJS
MĀRDADZIS
MEŽA OGAS
MEŽROZĪTE
NAKTS PUTNI
PĀRLIECĪBA
PILS DARZĀ
PĻAVA
REIZ RUDENĪ
RĪTS
ROZES
VAKARS PĻAVĀ
VASARAS GARŠA I
VASARAS GARŠA II
VASARAS MIRKLIS
VASARAS TIKŠANĀS

Anda Poikāne. Solo exhibition "In the shade"
05.09.2018 - 06.10.2018.

ANDA POIKĀNE. IN THE SHADE

Fatigued by the summer heat we search for a place to draw breath and contemplate in shade. In the shadow under trees, under flowers, in the shadow of a playful, delicate horse, in the shadow of summer that turns into a September afternoon. The exhibition is devoted to meditation, reflected in unique human-sized terracota sculptures, impressive three-dimensional paper shapes, drawings and collages.

The tired one seeks a place to recline. It has been thus for thousands of years - in the search for shelter from the sun, from the wind, from anxiety. “What causes quarrels and what causes fights among you?” (New Testament James 4:1). When the weary one looks for a shade comes the moment of truce.

Sculptor Anda Poikāne's exhibition Shade is concieved as a visual event to be experienced by viewer, as it is not just a show of the accomplished works but rather an invitation to submit to the senses, fostered by the creations, and to contemplate about life and time in the search of the Great Truth. It is a gripping game, where the visitor of the exhibition enters the world created by the artist and becomes the main hero. It's a shade or a fragment of a larger fragment. We perceive many things and phenomena in bits, as it is difficult to grasp connections and bonds, especially if the distance is not sufficient for observation. But even if we believe to comprehend the Great Truth, that is only a detail as well, for only the chosen can comprehend the complete, where the fragments melt together and merge.

Anda Poikāne's exhibition is one of the ways to observe this world. Everyhing is interwound there – three dimensional shapes with drawings, videos with sculptures, mobile objects with stationary, large with tiny, silence with sound, colour, light and perceivable depth. It is a place to meet the like-minded, for the magic of being together and collaboration is the true excitement of the exhibition. Such a place is like a canvas where a painting is created by composing the proportions.

Co-author of video works: Raitis Vulfs
Concept of exposition: in cooperation with artist Margarita Budze
Curator of exhibition: art historian Eva Rotčenkova

Free entrance.

Other Resources:
Latvijas Sabiedriskie Mediji - Youtube
Latvijas Sabiedriskie Medij - Latvijas Radio 1
Latvijas Sabiedriskie Mediji - Article
Diena
Эхо Риги
Delfi.lv

Cultural center Grata JJ, art gallery MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Phone no.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - mail: info@museumlv.com

Working hours: Tue. – Fr.: 11:00 – 19:00, Sat.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura str. 2, Riga, LV – 1010

Wiev in gallery
AUGI (ACORNITUM ANTHORA)
AUGS (MAZAIS) 1. NO CIKLA "LITĀNIJA"
AUGS (MAZAIS) 2. NO CIKLA "LITĀNIJA"
CAMPANULA (ZVANIŅŠ) II
CAMPANULA ALLIARIFOLIA (BALTAIS ZVANIŅŠ) I
CONVALLARIA (MAIJPUĶĪTE) I
CONVALLARIA (MAIJPUĶĪTE) II
DOMĀTĀJA
KRASTS
KURZEMES BAROKS
MARIJA
MĀSAS
MAZAIS MEDONAS (MEUDON) MEŽS
MAZĀS DOMĀTĀJAS I
MEDONAS (MEUDON) MEŽS 1
MEDONAS (MEUDON) MEŽS 2
MEITENE, KAS LASA GRĀMATIŅU
MEITENES PORTRETS
NOĢĒRBTIES
PORTRETS I
PORTRETS II

Juris Germanis. Solo exhibition "Women and nature"
26.07.2018 - 01.09.2018.

JURIS ĢĒRMANIS. WOMEN AND NATURE


Juris Ģērmanis was born on 16 June 1941 in Riga. Studied at Jānis Rozentāls Riga Art Highschool (1952-1960). In 1966 graduated from the Latvian Academy of Art, Department of Painting. Member of the Artists’ Union of Latvia since 1975. In 1998 he received Master of Arts degree.

He has worked in art pedagogy for many years. Has actively participated in the work of the Artists’ Union of Latvia as a Board member of AU.

Since 1967, he has regularly participated in the exhibitions both in Latvia and abroad. The artist’s works are located at the Museum of the History of Riga and Navigation, the Latvian National Museum of Art, the Museum of the Artists’ Union of Latvia, Talsi Regional Museum, Cēsis History and Art Museum, as well as in the private collections in Latvia, the USA, Australia, Poland, Finland, Sweden, Germany, etc.

The exhibited works were created between 2000 and 2018 and cover two important themes of the artist’s creation - the female figure and the landscape. The exhibition “Women and Nature” laconically marks the sources of the inspiration of Juris Gērmanis during his creative life and they are still topical.

First of all, Juris Ģērmanis considers himself a figure painter. There have been created both the portraits of many people known to the public and the psychological portraits rich in moods, but above all – the women. The image of a woman as the main source of the inspiration for the artist – spirit of the moods, plasticity of forms, going more deeply into the individuality of each personality – in both portraits and nudes.

The second theme is related to landscape painting in plenaries in the nature of Latvia - sultriness, wind, rain - it all fits into the process of realizing the beauty of the moment and its manifestation in art. Work in the plenaries for many years characterizes the artist’s handwriting - concentration and ability to work creatively here and now, capturing the magic of the moment. Technical virtuosity and a sense of colour given by nature helps to convey his vision accurately to the viewer.

The artist glorifies not only the magnificence of Latvian nature and people, but also works abroad. In the exhibition will be possible to see paintings made in Morocco what is a separate theme that highlights Juris Gērmanis' art from another perspective. Oriental exotics in the eyes of Nordic man.

The real environment and the people who are painted from nature are always important to Juris Ģērmanis. There are three important aspects in the works - tonal harmony of colours, composition and exact drawing - which the artist has mastered at both Jānis Rozentāls Art School at the artist Arnolds Griķis and Latvian Academy of Art at the artists Ārijs Skride, Kondrāts Ubāns, Indulis Zariņš and Eduards Kalniņš under guidance of which he also elaborated his diploma paper. The artist has still remained loyal to the qualities of the Latvian School of Painting.

Other resources on the Internet:
Youtube
Arterritory
Mumspatik
Epadomi
Delfi.lv
Latvijas Sabiedriskie Mediji
TVNET

Cultural center Grata JJ, art gallery MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Phone no.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - mail: info@museumlv.com

Working hours: Tue. – Fr.: 11:00 – 19:00, Sat.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura str. 2, Riga, LV – 1010

Wiev in gallery
MAGOŅU LAUKS
INDIJAS LAKATS
MEITENE ZAĻUMOS
ANNIŅA
AUGLĪBAS LAIKS
AUGUSTĀ
BAIBA
BAIBA
BALTIJAS JŪRA
CEĻŠ UZ JŪRU
ĀBELES ZIED
DAUGAVAS KRASTĀ
DZIRNAVU DĪĶIS PREIĻOS
JAHTAS LIEPĀJĀ
JĒKABPILS AINAVA
JŪRA ZVEJNIEKCIEMĀ
MARGARITA
MEITENE RAIBAJĀ KLEITIŅĀ
MIRDZUMS
NO RĪTA (KATE)
PĀRDOMAS


News 1 - 20 of 36
First | Prev. | 1 2 | Next | Last