Лого

MUSEUM LV

Grata JJ

«Apzinoties pasaules skaistumu, dalāmies katra brīža neatkārtojamībā - ar tēliem, emocijām un mākslas darbiem.»

587516

2341429

Arhīvu filtrs

Periods aktivitāte: Select date in calendarSelect date in calendar
  

Mākslinieku grupas izstāde "Burtiskā māksla"
28.12.2017 - 27.01.2018.

"Burtiskā māksla"
Mākslinieku grupas izstāde


Šajā gadā iespēja apskatīt izstādi un iegādāties Jaungada dāvanas tikai 29.12.2017.

No 29.12.2017. līdz 27.01.2018. galerijā MuseumLV apskatāma grupas izstāde “Burtiskā māksla”.
Ar šo projektu MuseumLV atzīmē galerijas pastāvēšanas pirmo gadu, aicinot piedalīties visus māksliniekus, ar kuriem šajā laikā notikusi sadarbība, gan veidojot izstādes, gan piedaloties glezniecības seansos interneta tiešraidēs, gan arī tos, ar kuriem paredzēta sadarbība nākotnē.

Mākslas darbi ir radīti dažādās tehnikās, bet tos vieno ortogrāfisko zīmju, t.i. – burtu, izmantojums. Izstāde ir kultūras centra komandas un mākslinieku kopīgs vēstījums pasaulei gadu mijā.
Būs eksponēti gan agrāk tapuši darbi, kas atbilst tematikai, taču lielākā daļa radīti īpaši šim projektam. Daļa autoru ir uzticīgi sev, turpinot strādāt sev raksturīgā stilā un formātā, piemēram, Dita Lūse, Ilze Jaunberga, Agate Apkalne, Ilze Smildziņa, Rihards Delvers, Roberts Diners, Lilija Dinere, Līga Ķempe, Artūrs Bērziņš, Dmitrijs Lavrentjevs, Līga Jukša, Kalvis Zālītis… Citi – kā Matiass Jansons, Jūlija Jeresjko Inga Jurova, Anda Poikāne, Laura Feldberga, Laime Bikše – atļāvušies eksperimentēt, un viņu veikums būs pārsteigums. Modris Brasliņš savā zīmējumu ciklā risina sāpīgas sabiedrības problēmas. Edgars Ameriks un Miķelis Baštiks, iedvesmojoties no Anša Cīruļa vēsturiskajiem plakātiem, radījuši fontu, kuru materializējuši, izmantojot kūdru. Izstādē piedalās arī mākslinieki no Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas.

Galerijas 2. stāvā apskatāmā LMA studentu izstāde sasaucas ar “Burtiskās mākslas” tematiku, interpretējot šo vārdu spēli citā aspektā. Studentus kā kuratore sapulcinājusi gleznotāja Kristīne Kutepova.

Citi resursi Internetā:
Latvijas avīze
Epadomi
Delfi
Mixnews

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Skatīt galerijā
KK
RĪTS
DIENA
VAKARS
NAKTS
"ALEDOIA. MINDSURFER" -1
"ALEDOIA. MINDSURFER" -2
"ALEDOIA. MINDSURFER" -3
"И"
"Л"
"Ю"
"Я"
«GS – O1 – R»
«GS – O2 – R»
«GS – O3 – R»
«PURVA GRAMATIKA»
«PURVA GRAMATIKA»
ADELE
ATZĪŠANĀS
BURTU ŠAMANIS
CD

Gleznotāju apvienības V.I.V.A. izstāde "Iemīlējušās Latgalē"
16.11.2017 - 21.12.2017.

Gleznotāju apvienība “V.I.V.A.” atzīmē savu kopā pastāvēšanas laiku ar kataloga izdošanu un izstādes atklāšanu. Katalogs tapis projekta rezultātā ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts Kultūrkapitāla fonda un A/S Latvijas valsts meži finansiālu atbalstu.


Izstāde „Iemīlējušās Latgalē…” ir stāsts par talantīgām un dzīvi mīlošām Latgales gleznotājām – Vēsmu Ušpeli, Ilzi Griezāni, Viju Stupāni, Agru Ritiņu, kuras satiekas ik pa laikam, lai būtu kopā, gleznotu, dalītos dzīves stāstos, bagātinātos viena no otras un radītu. Katra no māksliniecēm nāk no savas vietas Latgalē – Vēsma no Maltas, Ilze no Līvāniem, Vija no Aglonas, bet Agra no Rēzeknes. Kopā tās aptver visu Latgali. Kopā veido izstādes, kopā piedalās plenēros. Vairāk nekā 10 gadu laikā ir apbraukātas dažādas vietas, izdzīvota radoša kopā būšana Latgalē, Kurzemē, Vidzemē un Zemgalē, ikreiz iemācoties kaut ko jaunu un it visur vēstot stāstu par Latgali. Kopīgo izstāžu skaits jau krietni pārsniedz divus desmitus un darbi ir bijuši apskatāmi Latvijā, Lietuvā un Vācijā. Regulāri gleznotāju darbus var apskatīt Latgales mākslinieku rudens izstādēs Latgales Kultūrvēstures muzejā, Latgales reģiona mākslinieku izstādēs Marka Rotko mākslas centrā un Jāzepa Pīgožņa (1934–2014) balvas Latvijas ainavu glezniecībā darbu izstādēs.

Mākslas vēsturniece Evija Vasilevska par apvienību teic: „Gleznotājas vēl nav nogājušas visu radošo ceļu, tomēr jau tagad var droši teikt, ka viņu atstātās pēdas mākslas ceļā ir paliekošas un ievērības cienīgas, kopjot plenēra gleznošanas tradīcijas, dziedot himnu dabai – iemūžinot to ainavas žanra darbos, saglabājot spēju ilgstoši gleznot viena otrai līdzās, papildinot vienai otru, izkopjot individuālo radīšanas patību un katrā izstādē ar darbiem apliecinot jaunu izteiksmes līdzekļu veiksmīgu pielietojumu mākslas darbu tapšanā.”

Izstādi aicinām apmeklēt līdz 2017. gada 20. decembrim, Rīgā Mākslas galerijā MuseumLV Andreja Pumpura iela 2 , otrajā stāvā.

Citi resursi internetā:
Mumspatik
A12
Epadomi

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Skatīt galerijā
EZERA SONĀTE
LAIVYS ITAI I TAI
MAGOŅU PĻAVA (DIPTIHS)
MANA LATVIJA
MEITENE NO VERTUKŠŅAS. NOSLĒPUMS
SAULESPUĶES
AIZ LOGA SEPTEMBRIS
DIALOGS AR DAUGAVU
ILZES EZERS
LATGALES EZERI. DRIDZIS
PĀRSTEIGUMS
PAVASARIS. "ODZE" PAMODUSIES
PŪDERSNIEGS
VAI TEV IR MAIZĪTE? (DIPTIHS)
VĒLA VASARA. AUGUSTS
DEJAS LAUKUMS
EZERA VILINĀJUMS
KĀRŠU ROZES
LATGALES KLASIKA
MANDARĪNS. KLAVIERES. SPĒLE
PAZUST PĪLĀDŽOS

Dita Lūse. Personālizstāde "Gaismas anatomija"
16.11.2017 - 21.12.2017.

Līdz 2017. gada 21. decembrim, Rīgā, Mākslas galerijas MuseumLV pirmajā stāvā apskatāma Ditas Lūses izstāde "Gaismas anatomija".

Izstādītie darbi tapuši 2016. un 2017. gadā - māksliniece turpina pievērsties gaismas dabas pētīšanai – atspīdumi, ēnas, refleksi un rentgena uzņēmumi ir devuši iedvesmu šai izstādei.

“Mirkļa starojumā radītais attēls, kurš ļauj apskatīt to, kas citādi ir pilnībā apslēpts mūsu acīm – šī ir iespēja ielūkoties noslēpumā, atklāt neredzamo. Pētu un apbrīnoju cilvēku un zirgu kaulu un dažādu augu plastiskās formas dzestrajā rentgena staru radītajā gaismas spēlē. Man šķiet būtiski, ka tie ir dzīvi - dzīvu radību kauli. Rentgena uzņēmumus uztveru kā tādu visai personīgu, pat intīmu lietu. Ar rentgena stariem cilvēkā var ieskatīties daudz dziļāk, nekā ar jebkuru citu fototehniku. Tomēr reizē rentgens ir bezpersonisks, tajā ir zudusi individualitāte. Īsajā gaismas mirklī ķermeņa kauli un augu struktūras kļūst par tādu kā musturu, par ornamentu vai rakstu.

Ķermeni rentgenā izgaismo īss gaismas uzplaiksnījums, un tas ir pretstatā ilgmūžīgajai gaismai, kura gadu simtiem iespīd senajās ēkās un velvēs, kurus gleznoju. Šī laika dimensija man ir ļoti svarīga, tāpat kā apziņa, ka sienas, grīdas, ornamenti ir atmiņu pilni, nes sevī dzīves, likteņus, pavērsienus.
Ornamenti ļauj parādīt telpas dziļumu, kas savukārt dod iespēju ielūkoties vienatnes un klusuma sajūtu telpā. Bet varbūt vēl svarīgāk ir tas, ka ornamenti it kā ievelk sevī. Gleznojot portretus, ornamentu meditatīvais raksturs ļauj izcelt noskaņojumu. Ar skatienu sekojot rakstiem, var aizklīst domās, uz mirkli varbūt pazaudēt sevi, vai tieši otrādi, pabūt vienatnē ar sevi un aizmirst par laiku”, par saviem darbiem stāsta māksliniece.

Dita Lūse ieguvusi balvu starptautiskā konkursā Indijā - AVISKAR AWARDS 2012, Kalkutā.
Piedalījusies Beidžinas starptautiskajā mākslas biennālē Beidžinā, Ķīnā.
2017. Dita ieguva Finālista balvu 2. Starptautiskajā mākslas konkursā ART OLYMPIA 2017, Tokijā, Japānā.
Ditai Lūsei ir bijušas nozīmīgas personālizstādes ne tikai Latvijā, bet arī "Luci e Ombre", galerijā “Immagini Spazio Arte”, Cremonā, Itālijā, “The moment of Light” galerijā “ARTIFACT” Ņujorkā, ASV un personālizstāde "ART REVOLUTION” “TAIPEI 2016" ietvaros pēc kuratoru komitejas uzaicinājuma Taipejā, Taivānā.

Ieeja bez maksas.

Citi resursi internetā:
Delfi
Mumspatik
Epadomi
LTV1 - Youtube

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Skatīt galerijā
APMEKLĒTĀJS
AR PĒRĻU AUSKARU
ARKA
AZULEJOS
DĀLIJA. DABAS STUDIJA III
DĀRZNIEKA PUSDIENLAIKS
DZĪVĪBAS SPĒKS. APŅĒMĪBA
DZĪVĪBAS SPĒKS. EMPĀTIJA
DZĪVĪBAS SPĒKS. ENERĢIJA
DZĪVĪBAS SPĒKS. GRĀCIJA
DZĪVĪBAS SPĒKS. IDEJA
DZĪVĪBAS SPĒKS. UZTICĪBA
EPIZODE
FRAGMENTS I
GAISMAS ANATOMIJA
GAISMAS MIRKLIS
INFANTA
KARALIENES
LIDOJUMS
MĀKOŅI UN SVECĒS
MANTOJUMS

Lilija Dinere un Roberts Diners personālizstāde "Dievi, varoņi, atspulgi un ēnas"
07.10.2017 - 11.11.2017.

No 07.10.2017 galerija MuseumLV jauna izstāde. Robers Diners un Lilija Dinere "Dievi, varoņi, atspulgi un ēnas".


Izstādē Lilija Dinere un Roberts Diners pievēršas senajiem kultūrslāņiem, varoņiem un episkiem notikumiem, kuros mūsdienu cilvēks saredz analoģijas ar sevi un dzīvi šobrīd, un neapzināti tiecas ar tiem identificēties. Māksliniekus interesē mītu kodi un arhetipi – to kulturālā savdabība un reizē universālums. Izstāde – kā mītu dekodēšanas process, kā arhaisko tēlu un mītu atspulgi, un to iekļaušanās mūsdienās.

Roberta Dinera veidotajos darbos apvienojas cilvēks, dzīvnieks, senie arhetipi un mūsdienu asociācijas. Mākslinieks veido skulptūras izmantojot dažādas tehnikas un to savienojumus – bronza, dzelzs, sudrabs, akmens, māls, koks, smiltis, inkrustācijas, patina un iekrāsojums. Izstādē būs redzami Roberta Dinera dažāda izmēra skulptūras un objekti, sākot no miniatūrām līdz lielizmēra instalācijām. Robertu interesē, kā ieskatīties mazā objektā vai detaļā un pārveidot to monumentālā tēlā, un, pretēji, - kā kosmogonijas procesu ietvert miniatūrā.

Lilijas Dineres darbos robeža starp fantastisko un reālo pasauli nav stingri novilkta, senie un mūsdienu mīti savijas, izveidojot daudzdimensionālu uztveres iespēju. Māksliniece darbos izmanto dažādu materiālu un tehniku savienojumus: gleznojumi uz roku lējuma papīra – kā senlaiku hroniku lapas, gleznojumi uz lielformāta fotogrāfijām – kā mūsdienu dokumentēšanas veids. Izstādē varēs arī aplūkot abu mākslinieku radošas sadarbības rezultātu - divu nozīmīgu literāro pieminekļu: senfranču eposa "Dziesma par Rolandu" un senislandiešu episko dziesmu krājuma "Eddas dziesmas" vizuālo interpretāciju latviešu valodas izdevumiem. Tiks izstādītas šo eposu ilustrācijas, kas veidotas kā divu mākslinieku savstarpēja darbu integrācija - Roberta trīs dimensiju objektu, skulptūru un to fragmentu savienošana ar Lilijas gleznojumiem, fotogrāfijām un jauktas tehnikas darbiem.

Citi resursi internetā:
Epadomi.lv
fotOblog.lv
Facebook
100 g Kultūras - Facebook
Tvnet.lv

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Skatīt galerijā
AIZSTĀVIS I
AIZSTĀVIS II
TORS
ŠĶIRSANĀS
ČŪSKU PAVĒLNIEKS
DUNCIS
IGDRASILS
IZDZĪVOTĀJS
JŪRA (ERELDE)
LEVITĀCIJA
LIETUS (ERELDE)
MATADORS
MEDIBU KAUSS
PROMENĀDE (ERELDE)
SARGĀTĀJA
SIENA
VĀRAVA

Grupas izstāde "Upe"
29.08.2017 - 03.10.2017.

Kultūras centra 2. stāvā apskatāma Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas mākslinieku grupas izstāde „Upe”, kurā piedalās Andrus Joonas (Igaunija), Pēters Krosmans (Igaunija), Leonīds Medvedskijs (Baltkrievija), Giedrė Riškutė (Lietuva) un Antanas Obcarskas (Lietuva).

Izstāde pastarpināti ir saistīta ar Agnijas Ģērmanes personālizstādi – minētie mākslinieki ir starptautiskos mākslas projektos sastaptie Agnijas Ģērmanes domubiedri un līdzgaitnieki mākslā.

Citi resursi internetā:
Arterritory
Youtube
TVNET
DELFI
Titanium

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Skatīt galerijā
"ALEDOIA. MINDSURFER" -1
"ALEDOIA. MINDSURFER" -2
"ALEDOIA. MINDSURFER" -3
«GS – O1 – R»
«GS – O2 – R»
«GS – O3 – R»
JÕGI / RIVER / A1
JÕGI / RIVER / A2
JÕGI / RIVER / A3
MORNING FOLT

Agnija Gērmane. Personalizstāde "Ilgstošā tagadne"
29.08.2017 - 03.10.2017.

Centra pirmajā stāvā, mākslas galerijā MuseumLV būs apskatāma Agnijas Ģērmanes personālizstāde "Ilgstošā tagadne". Izstādītie darbi tapuši vairāku pēdējo gadu laikā. Šī ir vērienīgākā Agnijas Ģērmanes darbu skate, kas notikusi Rīgā.


Agnija Ģērmane, gleznojot darbnīcā lielformāta kompozīcijas, nezaudē krāsas dzīvīgumu un gaismas iespaidus, ko uzkrājusi ilgstoši strādājot plenēros. Ūdens un saknes – mainīgums un stabilitāte glezniecības un dzīves vērtībās. Glezniecība, kas prasa neatliekamu klātbūtni šeit un tagad – tagadne, kas nekad nebeidzas. Ilgstošā tagadne.

Agnija Ģērmane 1991. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas Akadēmijas glezniecības nodaļu. Māksliniecei ir bijušas vairāk kā 20 personalizstādes – Latvijā, Apvienotajā Karalistē, Batltkrievijā, Beļģijā, Irijā, Lietuvā, Krievijā un Vācijā. Agnija Ģērmane piedalījusies arī nozīmīgos starptautiskos projektos un plenēros. Īpaši mākslinieci iedvesmojuši braucieni uz Maroku un Indiju – šie iespaidi iemiesojušies arī izstādē apskatāmajos darbos. Vairākas gleznas Agnija veltījusi savas ģimenes vēsturei.

Citi resursi internetā:
Arterritory
Youtube
TVNET
DELFI
Titanium

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11.00 – 19.00, S.: 11.00 – 17.00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Skatīt galerijā
AI, AI, AI
CAURAUGUŠĀS LAIVAS
DUMBRĀJA TAKA JEB SAPNIS, KAS ATKĀRTOJAS
EZERS. GULBIS
GAR MAZIRBES UPI
JŪRKALNES ZILĀS
KRUSTOJUMS
KŪSTOŠAIS EZERS
MARAKEŠA PASĀŽA
MARTS
MAZIRBES UPE
MIRKLIS UZ IELAS. STOPKADRS
NIDAS PRIEDES
OKEĀNA VILNIS
PASTAIGA MEŽĀ
PELĒKAIS PURVS
PURVA EZERS
PURVA TAKA
SPIRITUS AN PROSPERITIES
UGUNS SPĒLES

Grupas izstāde "Atpakaļ nākotnē"
13.07.2017 - 25.08.2017.

Kultūras centra otrajā stāvā apskatāmā izstāde "Atpakaļ nākotnē" ir interesanta ar to, ka abu "Atklāšanas" izstāžu dalībnieki ir gatavi ļaut ieskatīties savos studentu laiku piedzīvojumos un mākslinieka tapšanas procesā, izstādot studiju laika darbus, kas radušies apmēram pirms 20 gadiem.


Izstādē piedalās:
Sergejs Djomins
Elga Grīnvalde
Agnija Ģērmane
Jūlija Jeresjko
Līga Jukša
Inga Jurova
Kristīne Keire
Kristīne Kvitka
Anete Lesīte
Dita Lūse
Alise Mediņa
Laura Pīgozne
Ilze Raudiņa
Ilze Smildziņa
Katrīna Taivāne
Signe Vanadziņa
Reinis Virtmanis
Kalvis Zālītis

Citi resursi internetā:
Brunch.lv

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Skatīt galerijā
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"

Grupas izstāde "Atklāšana Nr. #2"
13.07.2017 - 25.08.2017.

Šā gada maija beigās atklātais privatais Jūlijas Jeresjko kultūras centrs "Grata JJ", turpina savu darbību ar divām vizuālās mākslas izstādēm.

No 14. jūlija centra pirmajā stāvā, mākslas galerijā "MuseumLV", ar izstādi "Atklāšana #Nr.2" turpināsim risināt "Atklāšanā #Nr.1" aizsākto laikabiedru paaudzes portreta tēmu. Šoreiz atslēgas vārdi izstādei būs enerģija, vitalitāte, ekspresija.

Apkārtējās pasaules krāsas, formas, enerģijas un mākslinieka iekšējais dinamisms - cik dažādi mēs uztveram sevi un pasauli, kādas ir mākslinieka un skatītāja individualitāšu attiecības.

Izstādē piedalās: Edgars Ameriks, Igo Celmiņš, Sergejs Djomins, Laura Feldberga, Elga Grīnvalde, Agnija Ģērmane, Rasa Jansone, Līga Jukša, Kristīne Keire, Daiga Krūze, Kristīne Kutepova, Dmitrijs Lavrentjevs, Anete Lesīte, Aleksandrs Makarenko, Ieva Maurīte, Elita Patmalniece, Ramona Pēkšēna, Laura Pīgozne, Kristīne Sunepa – Celmiņa, Signe Vanadziņa.

Kultūras centra otrajā stāvā apskatāmā izstāde "Atpakaļ nākotnē" būs ne mazāk interesanta - abu "Atklāšanas" izstāžu dalībnieki ir gatavi ļaut ieskatīties savos studentu laiku piedzīvojumos un mākslinieka tapšanas procesā, izstādot studiju laika darbus, kas radušies apmēram pirms 20 gadiem.

Izstādes apskatāmas no 14.jūlija.

Ieeja bez maksas.

Citi resursi internetā:
Brunch.lv

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Skatīt galerijā
KAMENES LIDOJUMS
MAZI PUTNI LIELOS KAPOS
RUDENS
VASARA
ĀFRIKAS SARKANĀ ZEME
NAKTS LĀSĪTES
PLĪVO STUMBRI
RĪTA SAJŪTA
SARUNAS
SVĒTDIENA
FIDES
SPESS
VIŅA
ROTENKOPF
UPURĒŠANA
LIETUS MĀKONIS
KOKA ACS
PIRMATNĒJĀ SIEVIETE
KARMENA
ROKAS
EDUARD’A UN MADARAS TĒTIS

Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
26.05.2017 - 08.07.2017.

Atklāšanas pasākumā centra otrajā stāvā tika atklāta LMA studentu izstāde "Mākslas Brīnumzeme", kurā jaunie mākslinieki izmanto mākslas darbus kā telpas pārveidotājus.


Viens no kultūras centra "Grata JJ" darbības virzieniem ir jaunu talantīgu mākslinieku atbalsts.

Citi resursi internetā:
Diena.lv
Arterritory.com
ChaulaTV
Delfi.lv
Arterritory.com
Press.lv

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Skatīt galerijā
Grupas izstāde "Atpakaļ nakotnē"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"
Grupas izstāde "Mākslas Brīnumzeme"

Grupas izstāde "Atklāšana Nr. #1"
29.05.2017 - 08.07.2017.

Piektdien, 2017. gada 29. maijā, Rīgas pilsētas centrā, Andreja Pumpura ielā 2, ar plašām svinībām atvērts privāts Jūlijas Jeresjko kultūras centrs "Grata JJ". Darbu sāka arī vizuālās mākslas galerija "MuseumLV".


Svētku centrālais notikums bija izstāde "Atklāšana Nr. #1", ar kuru galerija demonstrē savu gaumi un interešu loku, par mērauklu izvēloties doto mākslinieku interesi par klasiskajām kultūras vertībām kā savas daiļrades pamatu.. Izstāde ir viena no versijām par paaudzes portretu: projektā piedalās mākslinieki, kuri savu radošo darbību īsenojuši jau pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas – Agate Apkalne, Rihards Delvers, Roberts Diners, Agnija Ģērmane, Matiass Jansons, Ilze Jaunberga, Jūlija Jeresjko, Inga Jurova, Jānis Kalniņš, Kristīne Kvitka, Līga Ķempe, Dita Lūse, Alise Mediņa, Anda Poikāne, Paulis Postažs, Ilze Raudiņa, Ilona Romule, Ilze Smildziņa, Katrīna Taivāne, Reinis Virtmanis un Kalvis Zālītis.

Izstādē piedalījās arī Latvijas Makslas Akadēmijas (LMA) rektors Aleksejs Naumovs, kā arī studentes Baiba Ābelīte un Kristīne Kutepova. Kultūras centram paredzēta plaša sadarbības programma ar LMA.

Vēl viens kultūras centra "Grata JJ" darbības virziens ir jaunu talantīgu mākslinieku atbalsts. Atklāšanas pasākumā centra otrajā stāvā tika atklāta LMA studentu izstāde "Mākslas Brīnumzeme", kurā jaunie mākslinieki izmanto mākslas darbus kā telpas pārveidotājus.

Citi resursi internetā:
Diena.lv
Arterritory.com
ChaulaTV
Delfi.lv
Arterritory.com
Press.lv

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: MuseumLV - Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:.00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Skatīt galerijā
SISYPHUS
BEZMIEGS
BŪT KOKAM
JŪRA
ĻAUNUMA EKSORCISMS
NEILGI PIRMS LIDOJUMA
VELTĪJUMS TIEM, KURI PALIKUŠI
MĀSAS
MĀTE
FIGURĀLS GASIMAS ĶERMENIS. SIEVIETE
FIGURĀLS GAISMAS ĶERMENIS. VĪRIETIS
SILUETI. 2 AITAS
SILUETI. 2 SIEVIETES
SILUETS. ZIEMASSVĒTKU EGLE
THE MAN. BODY OF LIGHT II
VĪRIETIS. TEJKANNA
WOMAN. FIGURATIVE BODY OF LIGHT
WOMAN. FIGURATIVE BODY OF LIGHT II
AR KĀJĀM
CAP FERRAT
MĀSAS

Ainars Mielavs. Gleznas 22.11. – 28.12. Ainars Mielavs. Gleznas 22.11. – 28.12.


Ainars Mielavs. Gleznas 

22.11. – 28.12.

Mākslas galerija MuseumLV un kultūras centrs Grata JJ no 22.novembra līdz gada beigām piedāvā mākslinieka Ainara Mielava pirmo personālizstādi.

Ainars Mielavs ir pazīstams latviešu dziesmu rakstnieks un dziedātājs jau nepilnus 40 gadus.

No 1976. – 1985. gadam ieguvis profesionālu mākslinieka izglītību Rīgas Lietišķās Mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas Akadēmijā. Gleznošanu mācījies pie izcilajām meistarēm Silvas Linartes un Silvijas Jēkabsones. Pēc 30 gadu pārtraukuma atsācis gleznot 2016. gadā. Izstādē apkopoti darbi laika posmā no 1981. -2024. gadam.





Skatīt galerijā
Snieg
Eimuru ceļš vasarā
Eimuru ceļš ziemā
Svētelis saulrietā
Divi draugi
Pēc lietus
Divi liepājnieki
Ostas ugunis
Pavasara saulriets
Pilnmēness
Grīziņkalna karalis
Taciņa

Artūra Bērziņa personālizstāde “HIMĒRAS” Artūra Bērziņa personālizstāde “HIMĒRAS”

Artūra Bērziņa personālizstāde

“HIMĒRAS”

20. 09. – 07.11.


Izstādes tēma – atcilvēciskošanās. Ne t.s. dehumanizācijas izpratnē, bet kā morālo īpašību, humānisma sabrukums sabiedrībā, iestājoties post-demokrātijas laikmetam. "Himēras" ir par tā saukto "jauno cilvēku" veidošanu, kā tas jau ir noticis iepriekšējos lielajos sociālajos projektos. Piemēram, kā tika audzināts "padomju cilvēks" ar noteiktu vērtību sistēmu un pasaules uztveri. Bet vai bija tik dīvaini sociālie eksperimenti, kuru liecinieki mēs esam tagad? Šodienas propagandas tehnoloģijas dažādās pasaules malās rāda fantastiskus rezultātus cilvēku pārvēršanā par kaut ko tik grotesku. Pārspīlēti-burtiski tas ir attēlots caur antropomorfiem radījumiem, kuri inženieru un kādas elitāras sabiedrības locekļu uzraudzībā kolbās un citās ierīcēs tiek audzēti vai pārveidoti. "Jaunie cilvēki", kuriem redzami citu būtņu anatomijas piejaukumi - tritons, sfinksa, kentaurīda.

Tāpat kā antīkajā mitoloģijā Himēra bija radījums, kas apvienoja sevī lauvu, kazu un čūsku, bioloģijā ar šo vārdu apzīmē organismus, kas sastāv no ģenētiski dažādām šūnām. Zooloģijā himēras sauc par organismiem, kuru šūnas nāk no divām vai vairāk zigotām. Papildus tam ir arī "dieva no mašīnas" dzimšanas tēls. Māksliniekam patīk konotācija ar biežāk sastopamo šī vārda nozīmi - ikdienā himēru sauc par kaut ko nepamatotu – utopisku, nerealizējamu ideju, izdomājumu. 
Izstāde sastāvēs no asamblāžām, gaismu kastēm, instalācijas un video projekcijām. 

Mākslinieks dzimis 1983. gada 20. aprīlī Rīgā. Ieguvis maģistra grādu LMA Vizuālās komunikācijas nodaļā. Sarīkojis vairākas personālizstādes, tai skaitā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā izstādi “Barotava” (2017). Šī jau ir trešā A. Bērziņa personālizstāde galerijā MuseumLV (2018.), (2021.) un (2024.). Artūrs Bērziņš piedalījies vairāk nekā 50 grupu izstādēs un projektos Latvijā un ārzemēs. Vienlaikus mākslinieks strādā arī performances žanrā, un laikā no 2017. līdz 2021. gadam šajā mākslas galerijā notikušas 5 mākslinieka performances. Bez tam Artūrs Bērziņš radījis scenogrāfiju vairākām Dž.Dž. Džilindžera iestudētajām izrādēm Dailes teātra Lielajā zālē (2018-2019), kā arī daudzus videoklipus, animācijas un īsfilmas, tostarp video tādām pasaules mūzikas zvaigznēm kā “Seven Lions” un “Cradle Of Filth”. 2010. gadā ietekmīgais amerikāņu interneta portāls Weirdworm.com ierindojis Artūru Bērziņu pasaules savdabīgāko mākslinieku Top-10 sestajā vietā.  Mākslinieka darbi tiek izmantoti arī kā uzdrukas uz apģērba, piesaistot pasaules mūzikas un alternatīvās modes industrijas pārstāvju ievērību. Par to liecina fakts, ka 2020. gadā uz Londonas “NME Awards” ceremoniju popmūzikas dīva Billija Eiliša (Billie Eilish) ieradās ar Artūra Bērziņa mākslas darba  uzdruku uz krekla. 2017. gadā izdevniecībā Zvaigzne ABC tika izdots mākslinieka debijas romāns “Visuma vērpēji”, kas ir pirmais  weird fiction žanra paraugs latviešu mūsdienu literatūrā, kā arī Zvaigzne ABC ir publicējusi “Tēla dialektika” un “Spoguļpuse. Patraka pasaka”.

 


Skatīt galerijā
Lofiuss
Oktopoda
Tritons

Lauras Tučas personālizstāde NAIVE Lauras Tučas personālizstāde NAIVE

Lauras Tučas personālizstāde

NAIVE

Kultūras centrs Grata JJ un galerija MuseumLV

20. 09. – 12.10.

Naivā izstāde simbolizē to pasaules daļu, kurā māksliniece vēl meklē patvērumu un caur humoru cenšas reflektēt par mūsdienu pasaules jautājumiem, tai skaitā iecietību, terapiju, ilgtermiņa domāšanu un sabiedrībā uzstādītiem standartiem. Te grāmatu, filmu, multfilmu tēli sajaucas ar humoristiskiem sižetiem, lai skaidrāk paskaidrotu autores vērtību sistēmu. “Viss, kas veidojis mani kā būtni, ir šeit.” Katrai paaudzei ir sava pieredze un atmiņas, kas sākotnēji to ir veidojis – kaut kas kolektīvi pazīstams un sirdij tuvs.

“Mani vienaudži bieži smīn, kad es aizrautīgi stāstu, kā jūsmoju, piemēram, par kādu multfilmu, taču tur nav ko brīnīties – tajās ir elementi, kas notur manu uzmanību un kuri man ir svarīgi. Tur ir skaistas vizualizācijas, aktiermeistarība,  sižetiskā līnija, dažādas vērtības, nostaļģija; cilvēki ir pavadījuši ilgas darba stundas, lai radītu tās. Caur šiem skaistajiem cilvēku radītajiem darbiem es smeļos iedvesmu un rodu arī spēku dzīvot naivi šai dažreiz ne tik vienkāršajā pasaulē. Caur stāstiem mēs iepazīstam pasauli un veidojam savu vērtību sistēmu. Vizuālā māksla, tāpat kā jebkura māksla, ir interpretējama, taču tai jebkurā gadījumā ir ideja un stāsts, kas to paspilgtina. Pat, ja mākslinieks izvēlas nerunāt par savu mākslas darbu, par to kādā mirklī runās citi. Māksla ir veids, kā mēs komunicējam, apmaināmies ar idejām un uzdrošināmies domāt. Tieši kultūra ir spēcīgs instruments valsts veidošanā.” Arī Lauras Tučas gleznās liela loma ir ne tikai vizuālajam, bet arī gleznas sižetiskajai līnijai. Katrs darbs ir kā atsevišķa filma. Izstādē tiks atskaņots L. Tučas skaņdarbs “Who am I?”, kas kā performance tika veidota galerijā MuseumLV šī gada martā.

Laura Tuča (1996) ir multi - māksliniece. Rīgā noorganizējusi vairākas personālizstādes, tai skaitā Spīķeros, un cenšas tās radīt neierastā formātā. Kopš 2020.gada L.Tuča ir veidojusi 5 koncertizstādes, kombinējot vizuālās mākslas un mūzikas sinerģiju, veica latvijas mūziķu portretu sēriju; tai skaitā piedalījusies CONTEMPORARY VENICE – ART FAIR (2021), Itālijā, ko organizē ITSLIQUID Group. Noorganizējusi vairākas izstādes galerijā MuseumLV. Bijusi kuratore tādām izstādēm kā Mary Zhang “Dragon Boat” un jauno mākslinieku kopizstādei “KONTAKTI” Tallinas ielas kvartāla.

 


Skatīt galerijā
Dzīvosim draudzīgi
Mana Tara
Jāņa Ruņģa Klātbūtne
Mazā peldētāja
Būtne
Persefones rīts
Princese un varde (no Oranžās sērijas)
IGNIS
Just add water
Esmu tikai vientuļš kovbojs. Mans uzdevums ir būt šerifam, nevis iet uz terapiju
Nekad nav labi
101 dalmācietis
電源オン(Power on)
Matīss
Maza līdaciņa tuksnesī
Dievmāte
AU
Ābols, sīpols
Zilais sīpols
Disnejs
Viesturdārzs

Mary Zhang personālizstāde 游龙Pūķa laiva Mary Zhang personālizstāde 游龙Pūķa laiva


Mary Zhang personālizstāde

游龙Pūķa laiva
Kultūras centrs Grata JJ un galerija MuseumLV

7.06. – 31.07. 2024.

Mary Zhang personālizstādē “Pūķa laiva” redzēsiet darbus, ko māksliniece izveidojusi 10 gadu laikā dzīvojot Rīgā. Izstādes atklāšana ir saistīta ar Pūķu laivu festivālu mākslinieces dzimtajā pilsētā.

Mary Zhang ir māksliniece, kas tver mirkļus, tāpēc izvēlējusies tehniku, kas ir ātrākā. "Ar arhitekta paradumiem un gadiem ilgu darbu zem liela spiediena ir dabiski, ka manās mākslinieciskajās tēmās parādās īpašības vārds "strauji". Ceru, ka mani darbi sasaucas ar šo strauji mainīgo sabiedrību. Es vēlos paust izpratni par mūsdienu sabiedrību un mīlestību pret mākslu,” viņa stāsta. Melnās un baltās līnijas ir iegūtas no mākslinieces asinīs esošā austrumu tintes gēna. Pēc katra darba pabeigšanas viņa pievieno senos ķīniešu dzejoļus un uzrakstus, pamatojoties uz attēlu, apvienojot ķīniešu un rietumu stilus.

Mary Zhang ir ļoti aktīva māksliniece, kas šo gadu laikā ir izveidojusi sadarbību ar Mihaila Čekova Rīgas Krievu teātri un citiem māksliniekiem, un šī ir viņas otrā izstāde galerijā MuseumLV. Drīzumā tiks izdota viņas otrā grāmata, kurā ietilps diskusija ar izstādes kuratori.

Izstādes laikā galerijā notiks divi projekti:

7. jūnijā Konfūcija institūta direktors He Dongs un slavenais sinologs Pēteris Pildegovičs tiks aicināti kopīgi vadīt dzejas lekciju.
9. jūlijā kopā ar Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) mākslinieci un pasniedzēju Irinu Trumpeli tiks prezentēta lekcija par Ķīnas tintes mākslas vēsturi un tehnikām un turku Ebru glezniecību.

Visi laipni aicināti pieteikties un piedalīties. Izstādes kuratore: Laura Tuča





Skatīt galerijā
Babīte. Manas mājas
LMA pagalms
Pēdējais vasaras pikniks
Latvijas Zinātņu akadēmija
Lēnā laiva
Strūklaka pie laivas
Netālu no Gaujas iztekas
Brīvdabas ziedu tirgus
Opera ir tur
Operas spoks
Rīgas pilsētas kanāls
Rīgas vasaras bulvāris
Rīgas ziemas tilts
Dziesmas par lapām
Ainava ceļā uz mājām no skolas
Būt vai nebūt
Pastaiga pēc lietus
Ūdens pūķa dziesma

Ritas Uļjanovas personālizstāde “Kur satiekas stāsti…” 31. 05. – 31.07. Ritas Uļjanovas personālizstāde “Kur satiekas stāsti…” 31. 05. – 31.07.

Ritas Uļjanovas personālizstāde

“Kur satiekas stāsti…”

31. 05. – 31.07.

Šis ir tik īpašs laika posms - pavasaris lēnām pāriet vasarā, kad saule ir spēcīgāka un daba sasniedz savu pilnību. Šis ir īpašs laika posms, kas atspoguļo dabas pārmaiņas un jaunā sākšanos. Tieši šajā skaistajā laikā māksliniece Rita Uļjanova prezentē savu personālizstādi “Kur satiekas stāsti...” Izstāde ir kā aizraujošs ceļojums, kas atspoguļo māksliniecisko ceļu un attīstību. Katrā gleznā slēpjas kāds īpašs stāsts, atklājot dažādus tēlu raksturus. Vairumā darbu valda liriski harmoniskas noskaņas. Ar ilustratīvu tēlu starpniecību māksliniece vēlas atgādināt skatītājiem par tepat blakus esošo mīlestību un brīnumu pilno pasauli ap mums, ko bieži nepamanām ikdienas steigā.

“Es bieži sāku no parastiem ikdienas stāstiem, dzirdētā, redzētā, bet vienkārši runāju par to nedaudz alegoriski, izmantojot mitoloģiskus vai pasaku tēlus. Pasaule ir tik dažāda. To arī vēlos parādīt, ” saka māksliniece Rita Uļjanova

Rita Uļjanova ir pabeigusi Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu un tālāk studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā, Glezniecības nodaļā. 2001.g – Iegūts maģistra grāds glezniecibā. Kopš 1997. gada piedalās izstādēs un konkursos. Ir iegūti vairāki apbalvojumi, tai skaitā 2022. gadā Rita Uļjanova ieguva 1. vietu galerijas MuseumLV un kultūras centra Grata JJ rīkotajā konkursā “Iluzorā realitāte”. Viņas darbi atrodas privatkolekcijās Latvijā, ASV, Izraelā, Italijā, Zviedrijā, Somijā, Norveģijā, Vācijā u.c

           

Aicinām ielūkoties pasaulē caur mākslinieces acīm un atklāt jaunus, aizraujošus stāstus, kas iegleznoti audeklā!

 


Skatīt galerijā
Granātābols
Karuselis
Ķiršu lietus
Bumbieri pie loga
Draudzenes
Kolāža
Lakstīgalas dziesma
Ledainā brīnumzeme
Maģiskās kūciņas vilinājums
Mazliet saules zelta zivtiņai
MEITENE UN TAUREŅI
Mana skaistā tēvu zeme
NIMFA
Pacelties spārnos
Pastaiga
Pavasaris
Pirmais sniegs
Pēcpusdiena
Putni un orhideja
Aiz pilsētas
Jūra gliemežvākā

Tekstilmākslas izstāde „SAKNES” Tekstilmākslas izstāde „SAKNES”

IZSTĀDE „SAKNES”  

mākslas galerijā ”MuseumLV”

A.PUMPURA ielā 2, RĪGĀ

11.04.2024.-18.05.2024.

                                                                                                                                                  PRESES RELĪZE

Mākslas galerijā ”MuseumLV” no 11.aprīļa apskatāma tekstilmākslas izstāde „SAKNES”.

Izstāde „SAKNES” vērš uzmanību uz mākslinieku pārdomām par savu esību un par apkārt notiekošo. Ar daudzveidīgām tekstilmākslas tehniku interpretācijām un tās nozīmi mūsdienu  tekstilmākslā, kas ir sakņota nacionālā piederībā un iedvesmojoties no tautas mākslas, krāsām, rakstiem, pinumiem un aušanas tehnikām to pārradot mūsdienīgā identitātē. Tradīciju saglabāšana un turpināšana jaunā veidā, sakņu meklējumi cilvēka dabā, būtībā un vājībās.

Izstādē parādīti gan klasiski gobelēna tehnikā austi darbi, gan austi tekstildarbi no netradicionāliem materiāliem, dažādi filca mākslas darbi – filca vēlums un filca griezums, gleznojumi uz zīda, gan neparastas autortehnikas. 

Izstādē piedalās 13 dažādās šķiedras mākslas jomās strādājoši Tekstilmākslas asociācijas mākslinieki

Izstādē eksponēto darbu autori – Jānis Bankovičs, Kristīne Celmiņa, Andra Dīriņa, Sandra Dzilna, Dace Grīnberga, Līva Kaprāle, Mārīte Leimane, Ruta Linīte, Tatjana Nežberte, Kristīne Otersone, Kristīne Sīle, Ingrīda Sūna, Ērika Zutere

Latvijas Tekstilmākslas asociācija ir profesionālu mākslinieku apvienība, kas dibināta 1994. gada aprīlī. Tekstilmākslas asociācijas pārstāvji ir dažādu paaudžu tekstilmākslinieki. Kā svarīgākais jāizceļ LTA apņemšanās sekmēt mūsdienu tekstilmākslas aktivitātes un veicināt Latvijas tekstilmākslas iekļaušanos pasaules mākslas procesos. LTA kopš dibināšanas brīža ir realizējusi vairāk kā 200 izstāžu projektus Latvijā un sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecībām ārzemēs, izveidotas izstādes daudzās valstīs: Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Krievijā, Vācijā, Beļģijā, Itālijā, Grieķijā, Norvēģijā, Ķīnā, Spānijā u.c.

Izstādes kuratore:  Andra Dīriņa

Reklāmas vizuālās identitātes autore: Ruta Linīte

 


Skatīt galerijā
Mazdārziņi
Kultūrslāņi
Vulkāniskā iedvesma
Cēriņu laiks
Ne gals, ne sākums
Kāpnes un draugi
Meitene ar upenēm

Jūlija Eresko personālizstādes “SOS. Dzīvei ir nozīme” II daļa. Instalācija “Cilvēku pamestā pilsēta”.

Skatīt galerijā
Pandoras lādes atslēga
SMAIDI!!!
MEDĪJOT MIGLĀ
Neizbēgami

Jeļenas Morozovas un Veras Bondares izstāde. “Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes” Jeļenas Morozovas un Veras Bondares izstāde. “Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes”

Jeļenas Morozovas un Veras Bondares izstāde. “Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes”

17.11.2023. – 13.01.2024.

Izstāde "Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes" ir ceļojums caur divu gleznotāju, Veras Bondares un Jeļenas Morozovas, daiļradi. Šo divu mākslinieku daiļrade skatītājus aicina iegrimt pasaulē, kur gaismas un ēnas, realitāte un ekspresija, reālais un abstraktais veido savstarpējo harmoniju.

Vera Bondare ir māksliniece, kuras mākslu raksturo rūpīga precizitāte un reālisma meistarība. Viņas gleznas kalpo kā logi uz pasauli, kur ikdienas mirkļi iegūst dziļu nozīmi un skaistumu. Ar gaismas un ēnas spēli Vera pārvērš parastas ainas īstās gleznās, mudinot mūs pārdomāt ikdienas skaistumu un nozīmi.

Jeļena Morozova, no otras puses, piedāvā izpaust emocijas un abstraktus konceptus, izmantojot izteiksmīgas kompozīcijas un krāsu bagātību. Viņas darbi ir dinamiski un izstaro dzīvību, piesaistot mūs ar savu enerģiju un krāsu spēli. Jeļena pēta pasaules daudzveidību caur spilgtām krāsām un dinamiskām kompozīcijām, aizvedot mūs tālāk par fiziskās realitātes robežām.

Izstāde "Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes" ir ceļojums caur māksliniecisko daudzveidību, kas rada harmoniju no kontrastiem un sniedz iespēju apmeklētājiem piedzīvot mākslas pasaules bagātību. Katra glezna ir stāsts, kas stāsta par dažādām realitātes interpretācijām, kas saplūst harmonijā šajā izstādē.


Skatīt galerijā
Atspīdumi
Mākoņi virs rudzu lauka
Etreta
Peonijas
Adorācija
Brīnums
Ziņkārīgas govis
Sarkana mašīna
Rāmums
Sirdsprieks
Rozes
Klusuma atbalsis
Jocīgs ananass
Ēnas un ziedi
Kur kalni satiek jūru
Upe
Slepenais dārzs
Ceriņi un tēja
Pienenes
Sarkanā sonāte
Pārdomas

Grupas izstāde. “Cita pasaule”
Grupas izstāde. “Cita pasaule”
15.09. – 28.10. 2023.
No 15. septembra galerijā MuseumLV apskatāma četru gleznotāju kopizstāde „Cita pasaule”. Izstādes dalībnieku - Annas Afanasjevas (1981), Magones Boleiko (1985),Mārītes Guščikas(1980) un Ronalda Rusmaņa (1981) mākslinieciskais rokraksts ir radikāli atšķirīgs, kas paskaidro izvēlēto izstādes tēmu un nosaukumu - par mūsdienu pasaules dažādību kā neapstrīdamu dominatni globālajā kontekstā. Tēma ir viena no aktualitātēm pasaules sociālajos procesos, kur atškirīgais ir likumsakarīgs pasaules eksistences modelis.
Mākslinieki pārstāv 40- gadnieku paaudzi ( izglītību ieguvuši Latvijas Mākslas akadēmijā), kas profesionālajā mākslas laukā ir apliecinājusi sevi un ieguvuši atpazīstamību. Piedalījušies daudzās grupu izstādēs un sarīkojuši personālizstādes. Autoriem ir izkristalizējušies mākslinieciskās izteiksmes paņēmieni un izveidojies tēmu loks, ar kura palīdzību mākslinieki runā par sev svarīgo. Izstādes saturisko konceptu veido vienlaicīgā pasaules dažādība un tās koeksistence. Šī tema neizbēgami provocē jautājumu par indivīda personiskās un sabiedriskās telpas līdzāspastāvēšanu – kā tās sadzīvo viena ar otru un vai indivīds jūtas laimīgs šajā neizbēgamajā koptelpā? Cilvēku savstarpējās attiecības un savas identitātes meklējumi nav atdalāmi no pasaules globālās struktūras attīstības modeļiem, kas nemitīgi mainās un modificējas. Tāpēc personības individualitāte ir svarīgākais faktors šajā tik mainīgajā pasaules modelī, par ko vēsta četru mākslinieku - Annas Afanasjevas, Magones Boleiko, Mārītes Guščikas un Ronalda Rusmaņa kopizstāde „Cita pasaule” ar tik dažādiem mākslinieciskās izteiksmes paņēmieniem.
Izstādē eksponēto gleznu stilistikai ir liela amplitūda – no individuāla modernisma versijām, fotoreālisma variācijām līdz liriskai abstrakcjai. Izstādītajos darbos var izsekot autoru šī brīža mākslinieciskajām interesēm un tēmu lokam, kas sakņojas profesionālā pieredzē un subjektīvā dzīves telpā sevī.
Izstādē iekļauti autoru jaunākie darbi, daudzi no kuriem ir izstādīti pirmo reizi.
Izstādes kuratore – mākslas zinātniece, Diāna Barčevska.

Skatīt galerijā
Lido
Cita pasaule
Zeme
Vēstule draugam
Ar putniem
Āņu ozols
Vasara
Man nav bail no zirnekļa
Pārsteigums
Biotops 1
Biotops 2
Biotops 3
Platinum blonde
Noglāsti mani
Mēs ar Mariju, Leru, Bjanet un Lilit
Noslēpums
Biotops 3
Pienene
Ak, svēto Jāni
Pie loga
Papardes

Pastmarka. Latvijas tēls. Artas Ozolas-Jaunarājas versijas Pastmarka. Latvijas tēls. Artas Ozolas-Jaunarājas versijas

Pastmarka. Latvijas tēls. Artas Ozolas-Jaunarājas versijas Mākslas galerija MuseumLV un Kultūras centrs Grata JJ 9.06. – 29.07.2023. Mākslas galerijas MuseumLV un Kultūras centra Grata JJ telpās līdz 29. jūlijam iekārtota vērienīga mākslinieces Artas Ozolas-Jaunarājas personālizstāde “Pastmarka. Latvijas tēls. Artas Ozolas-Jaunarājas versijas”, kurā pirmo reizi tik izvērstā ekspozīcijā parādīta autores sadarbība ar Latvijas Pastu. Māksliniece turpat trīsdesmit gadu laikā darinājusi ap 100 pastmarku ar ļoti daudzveidīgu tematiku. Izstāde iekārtota atbilstoši tēmām, pie kurām māksliniece strādājusi īpaši nozīmīgi. Skatītājiem iespēja aplūkot Dziesmu svētku 150. gadskārtai veltītās jaunās pastmarkas oriģinālus kopā ar izcilās porcelāna mākslinieces Zinas Ulstes figurālo kompozīciju “Dejotāju pāris” (1954). Tā klātbūtnei izstādē ir dziļi simboliska jēga parādot ne tikai mūsu tautas tradīciju noturību, bet arī personiskā aspektā – tas ir cieņas apliecinājums autores mātei un tēmai, ar kuru Arta Ozola-Jaunarāja uzsāka sadarbību ar Latvijas Pastu. 1993. gadā māksliniece uzvarēja skiču konkursā ar piedāvājumu radīt pastmarkas ar tautastērpiem. Šajā laikā radītas atsevišķas pastmarkas un sērijas “Tautastērpi”, “Ziemassvētki”, ”Līgosvētki”, “Lieldienas”, “Cimdi”, “Etnogrāfiskās rotas” – daļa šo pastmarku skices un oriģinālzīmējumu tāpat ir atlasīti izstādei un parādīti kopā ar tajās attēlotajiem priekšmetiem. Artai Ozolai-Jaunarājai daudzu gadu garumā izveidojusies sekmīga sadarbība ar Tautas tērpu centru “Senā Klēts“. Viņa ir iekārtojusi grāmatu “Latviešu cimdi”, kas jau izdota septiņās valodās. Tālab arī Tautas tērpu centrs ar lielu atsaucību piedāvāja eksponēt dažādu Latvijas novadu cimdus, Nīcas no-vada tautas tērpus un rotas no savas kolekcijas. Atsevišķā telpā izvietotas pastmarkas no sērijas “Lat-vijas Nacionālie bruņotie spēki”, “Saeima” un sociālām tēmām, ko zīmīgi raksturo instalācija – māks-linieces sadarbībā ar Vari Dzērvi pērn radītais Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietas noformējuma mets. Ekspozīcijas turpinājumā otrajā stāvā skatītāji vispirms var aplūkot pastmarkas no sērijas “Izcilas Lat-vijas zinātnes un kultūras personības”. Atsevišķā telpā kopā ar karti ar bākām un fotogrāfijām izvieto-tas pastmarkas no mākslinieces pašas 2004. gadā iniciētās sērijas “Latvijas bākas” – uz dažām no tām arī ir redzami eksponāti no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma. Nākamā telpa aplūkojama pastmarku sērija “Latvijas muzeji”. Medicīnas un Porcelāna muzeja pastmarkās attēlotie priekšmeti rosināja ekspozīcijā iekļaut mākslinieces sadarbībā ar Vari Dzērvi radīto grafikas ciklu pēc F. Garsika Lorkas dzejas motīviem “Kasida par tumšām dūjām” un porcelāna atlējumu formas no Rīgas porcelāna muzeja krājuma. Līdzās Latvijas Pasta bērnu literatūrai un lellēm veltītām pastmarkām sērijā “Europa” parādīta pavisam neliela daļa no Artas Ozolas-Jaunarājas bērnu grāmatu ilustrācijām – tā ir kolāžu sēri-ja viņas pašas sarakstītai un ilustrētai grāmatai “Kurmītis un sudraba kurpes” (Zvaigzne ABC, 2020), kā arī Latvijas Pasts izdotai, speciāli pasta tematikai veltītai Rutas Svažas bērnu grāmatai “Brīnumu diena” (2022). Vēl viens izstādi vienojošs spilgts un tikpat raksturīgs pasta simbols – šajā grāmatā attēlotie baloži – instalācijas ar tiem redzamas abos galerijas stāvos. Mākslinieces pastmarkām raksturīga informatīvi un vizuāli piesātināta izvērsta kompozīcija, līdz filigrānai meistarībai izstrādātas detaļas, spēja radīt spilgtus vēstījumus – miniatūrus stāstus par mūsu valsti, mūsu vērtībām un ideāliem. Tālab Artu Ozolu-Jaunarāju pamatoti var uzskatīt par vienu no vadošajām Latvijas kā valsts vizuālā tēla veidotājām. Izstādes atklāšanā 9. jūnijā notika mākslinieces Artas Ozolas-Jaunarājas darinātās Dziesmu svēt-ku 150. jubilejai veltītās pastmarkas prezentācijas pasākums, kurā piedalījās LR Kultūras ministrs Nauris Puntulis un Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns un Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji. Izstādes kuratore Irēna Bužinska, scenogrāffija - Jūlija Eresko, Irēna Bužinska. Par mākslinieci Artu Ozolu-Jaunarāju. Arta Ozola-Jaunarāja dzimusi 1963. gada 10. janvārī Jelgavā. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju grafikas specialitātē (1988), ieguvusi humanitāro zinātņu maģistra grādu (2003). Darbības jomas – stājgrafika (oforta, aukstā adatas, augstspiedes u.c. tehnikas), grāmatu ilus-tratore (sadarbība ar Jānis Roze, Jumava, Daugava, Valters un Rapa, Alberts XII, Artava, Preses Nams, Rasa ABC, Zvaigzne ABC, Nordic, Vaga u.c); reklāmas un grafiskais dizains, iepakojuma un monētu dizains. Izstādēs piedalās kopš 1986. gada. Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 1993. gada. Sarīkojusi personālizstādes Rīgā, (stājgrafikas; 1994), galerijā “Senā klēts” (tautas tērpiem veltīto pastmarku sērija, 1997), Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā (kopā ar V. Dzērvi gleznu cikls “Doriana ceļojumi”, 2021), “Apokalipse. Jātnieks Nr.4”, Rīgas Centrālās bibliotēkas Izstāžu zāle (ar pseidonīmu Marija Antuanete, kopā ar V. Dzērvi gleznas, objekti, instalācijas, video, 2022). Grāmatu konkursa Zelta ābele, kā arī starptautiskā Baltijas valstu grāmatu konkursa žūrijas locekle (2014, 2020). Guvusi starptautisku atzinību kā grāmatu ilustratore, tai skaitā 1. godalga 21. starprepubliku grāmatu dizaina un ilustrāciju konkursā (1988), diploms 2. Rīgas miniatūrgrafikas triennālē (1990); diploms grāmatu mākslas triennālē Viļņa-90; diploms un prēmija Baltijas valstu grafikas triennālē Zviedrijā (1993); vairākkārtēja konkursa Gada skaistākā grāmata (2001–2005) balvas ieguvēja; galvenā balva grāmatu mākslas konkursā Zelta ābele (2008), diploms Rīgas bilžu grāmatu kvadriennālē (2014). Latvijas bankas kolekciju monētu sērijā tapis dizains monētām “Krišjānis Barons”, “Krišjānis Valdemārs”, “Rainis” un “Rainis un Aspazija”, kas ieguva godalgu starptautiskajā monētu konkursā “Coin Constellation 2016”. Latvijas Pastam darinājusi ap 100 pastmarku un mākslinieces sadarbība ar Latvijas Pastu turpinās. Mākslinieces pastmarkas vairākkārt ieguvušas Gada skaistākās pastmarkas vērtējumu (2011, 2013, 2019).
Skatīt galerijā


News 41 - 60 of 64
First | Prev. | 1 2 3 4 | Next | Last