Лого

MUSEUM LV

Grata JJ

«Apzinoties pasaules skaistumu, dalāmies katra brīža neatkārtojamībā - ar tēliem, emocijām un mākslas darbiem.»

4725

1020772

Dita Lūse. Personālizstāde "Saliktais laiks Dita Lūse. Personālizstāde "Saliktais laiks

Привязка к событию:  23.10.2020
Детальный текст:  23.10. - 28.11.2020

Dita Lūse. Personālizstāde "Saliktais laiks”.

Dita Lūse. Lelle. 2020, audekls, eļļa, 75 x 91 cm.

Izstāde “#4skatuves” Izstāde “#4skatuves”

Привязка к событию:  09.07.2020
Детальный текст:  09.07.2020

Jaunā izstāde “#4skatuves” galerijā MuseumLV ir veltījums latviešu izcilās balerīnas Litas Beiris rīkotajam Starptautiskajam Baltijas baleta festivālam un tā 25 gadu jubilejai. Šogad festivālam ar nosaukumu “No klasikas līdz avangardam” bija jānotiek daudzās Latvijas pilsētās no 12. marta līdz aprīļa beigām. Diemžēl globālā karantīna ir veikusi smagas īslaicīgas korekcijas, taču ir pienākusi vasara, valsts kultūras dzīve atjaunojas un GRATA JJ komandas optimisms un mākslas mīlestība kalpo par uzticamu vairogu un atbalstu visparējās izolācijas periodā.

Tātad, galerijas MuseumLV radošā grupa aicina skatītājus aplūkot baleta vēsturi caur latviešu mākslinieku acīm. Izstāde galerijā MuseumLV vēsta par diviem paradoksāliem, savstarpēji saistītiem fenomeniem: no vienas puses - par baletu kā mākslas veidu, kas rada to brīnumaino pasaku, mītu un leģendu pasauli, kura sniedz cilvēcei izpratni par labo un ļauno, tumsu un gaismu, mīlestību un naidu, un no otras puses – par baleta mākslinieku izvēli veltīt visu savu dzīvi šīs pasaules radīšanai caur ārkārtīgi smagu fizisku, dvēselisku un emocionālu darbu. Izstāde “#4Skatuves”, pateicoties telpas scenogrāfijai un izmantojot vizuāli dekoratīvas ekspozīciju sērijas, dod skatītājiem iespēju pilnībā iejusties teātra pasaules aizkulisēs. Galerijas radītajā teātra “parādes zālē” apmeklētāji varēs izbaudīt svinīgo teātra tērpu krāšņumu un “Gulbju ezera” balerīnas tērpa - “pačkas” izsmalcināto skaistumu, savukārt pēc tam – ielūkoties improvizētā mēģinājumu telpā, noskatīties nodarbību videoierakstus un novērtēt to, cik nozīmīga ir stundām ilgā ikdienas vingrinājumu slodze. Būs arī iespēja redzēt režisora Jakova Mirimova 1946. gadā veidoto filmu “Klasiskā baleta metodika”, kas tika veidota kā palīglīdzeklis visiem tā laika padomju baletskolu pasniedzējiem.

Galerijas otrais stāvs veltīts četrām baleta izrādēm, kurās spoži uzstājusies primabalerīna Lita Beiris – tās ir Pētera Čaikovska “Apburtā princesē”, Ādolfa Adāna “Žizele”, kā arī Morisa Ravela “Bolero”. Te toni nosaka glezniecība - Ditas Lūses, Kristīnas Keires, Agnijas Ģērmanes, Ilzes Laizānes, Ievas Carukas, Ilzes Preisas un daudzu citu galerijas autoru darbi, kā arī jaunie mākslinieki, kā Eduards Dubrovskis, Jana Nesteroviča, Aivis Pīzelis, Ivans Mazeins, Anya Vero, Rita Uļjanova, Dace Dēliņa-Lipska, Ieva Baumgarte, kuri savus darbus veltījuši izstādes tēmai.

Izstādes ekspozīcijas kodolu veido slavenu latviešu mākslinieku - Ivara Heinrihsona, Džemmas Skulmes, Anitas Kreituses, Irēnas Lūses, Alekseja Naumova, Lidijas Auzas, Ulda Zemzara, Jura Dimitera, Ievas Muzikantes darbi, kā baleta tērpi un priekšmeti – gan mūslaiku, gan arī vērtīgi vēsturiski eksponāti. Izstādēs veidošanā vadošo lomu ieņem baleta piederumi, aprīkojums un teātra kostīmi no baletdejotājas, kostīmu mākslinieces un biedrības “Baleta klase” vadītājas Ievas Immertreijas personīgās kolekcijas. Ieva Immertreija, kas ieguvusi daudzpusīgu izglītību Latvijā un ārzemēs, izstādes skatītāju priecēšanai devusi unikālus, pēc mākslinieces skicēm darinātus, īpaši baleta vajadzībām radītus tērpus. Par nodrošinātu rekvizitu izsākam pateicību “Ziedu Sēta” kompanijai, ka arī Latvijas Nacionālai Operai un Baletam.

Kultūras centra Grata JJ galerija MuseumLV pateicas visiem māksliniekiem kuri izteica vēlmi piedalīties šajā projektā: Lainei Kainaizei, Lindai Kozulei, Gitai Šmitei, Eduardam Zentsikam, Elizabetei Melbārzdei, Aijai Bāliņai, Zojai Geraskinai, kā arī personīgi Ievai Immertreijai par nodrošinoto aprikojumu, kostīmiem un aktīvo palīdzību izstādes un atklāsanas pasākumu organizēšanai. Galerijas MuseumLV radošā grupa izsaka sirsnīgu pateicību kolekcionāriem, kuri nodrošināja mākslas darbus no savām kolekcijām, starp viņiem Zentas Loginas “Skats uz operu” un Maijas Noras Tabakas “Zviedru parks” no Zuzānu kolekcijas, kā arī gleznas no Pētera un Ilzes Tērmaņu kolekcijas un gleznas, skices un kostīmi no Litas Beiris kolekcijas.

Kultūras centra Grata JJ galerijas MuseumLV radošā grupa:
• Kulturoloģe Darja Samarina – darbs ar autoriem, darba organizācija
• Māksliniece Jūlija Eresko – koncepts, scenogrāfija, darbu atlase
• Mākslas vēsturnieks Guntars Gritāns - darbs ar autoriem, darbu atlase
• Žurnāliste Jevgeņija Šafraneka – video, filmēšana, komunikācija
• Baleta kostīmu māksliniece Ieva Immertreija - baleta piederumi, aprīkojums un teātra kostīmi, dzīvās gleznas


Citi resursi internetā:
Lsm.lv
RU - Reitingi.lv
EN - Reitingi.lv
LV - liveriga.com
RU - liveriga.com
EN - liveriga.com
Arterritory.com
Delfi.lv
LTV - LSM
Titanium.lv
Lsm.lv
Rus.Lsm.lv
L'Officiel Baltics
Rus.Lsm.lv
LDIC / dance.lv
Sputniknews
100 g kultūras

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010


Детальный текст:  15.03.2020

Draugi! 
Mēs nepārtraucām savu darbību, bet veselības un drošības apsvērumu dēļ mēs strādāsim online režīmā.
Apmeklējiet mūsu mājaslapu - MuseumLV - tur ir daudz interesantu lietu.
Sekojiet mūsu  Instagram profilam - instagram.com/museumlvgratajj/ - tur ir daudz skaistu lietu.
Apmeklējiet mūsu YouTube kanālu - youtube.com/MuseumLV - trīs nedēļas paies ātri.
Mēs esam ideju pilni un gatavojam jaunu baleta izstādi, nedaudz mainot laiku. Lūdzu, palieciet veseli un optimistiski.
Dalāmies ar jums ar Paolas Volkovas mākslas lekcijām YouTube kanālā un vietnēm ar brīvo pieeju lielākajām galerijām un muzejiem, jo ir labi zināms, ka iepazīšanās ar skaisto stiprina imūnsistēmu.

Līdz tikšanos un paliksim uz sakariem!

Paola Volkova. Desmit mākslas lekcijas
Virtuālas pastaigas galerijās
A. Puškina Valsts tēlotājas mākslas muzejs
Fra Angelico. Visas mākslinieka gleznas
My Modern Met
TVNET.lv - Paliec mājās! Muzeji, ko var izstaigāt virtuāli
Wiener Staatsoper


Ilze Smildziņa. Personālizstāde "Kaut kur turpat" Ilze Smildziņa. Personālizstāde "Kaut kur turpat"

Привязка к событию:  29.02.2020
Детальный текст:  29.02. 2020 – 31.03.2020

Lielākajai daļai mākslas mīļotāju Ilzes Smildziņas vārds saistās ar eļļas tehnikā virtuozi gleznotiem mākoņu tēliem, kas nebeidzamā mainībā aizpilda bezgalīgu plašumu.

Arī jaunajā personālizstādē Ilze Smildziņa ir uzticīga savai iecienītajai tehnikai un tēmai. Skatītājiem būs iespēja novērtēt pēdējo divu gadu laikā tapušos darbus. Ilzes Smildziņas gleznās ir izjausta notikuma mirkļa tvēriens, tajās savijas īstenība un ilūzija par iespējamo un neiespējamo. Tomēr reālistiskā glezniecības maniere liek noticēt, ka skatītаis ir īstenības atspoguļojums.

Par šo projektu māksliniece stāsta: “Izstādes nosaukums ir saistīts arī ar to, ka mākoņu tēmā esmu vēl aizvien. Turpat. Vēl ir tik daudz neuzgleznotu mākoņu, tik daudz neuzgleznotu sajūtu.

Kaut kur - tā ir nenoteikta, vārdā nenosaukta, bet atpazīstama vieta. Mēs esam tur bijuši. Tā mēs kaut ko meklējam un šī svarīgā procesa laikā, nepamanām tos sīkos ikdienas skaistumus. Tikai apstājoties, prāts pēkšņi atveras un saprotam, cik daudz skaista un ievērības cienīga mums apkārt … un bieži to atrodam vietā, kur meklējumi sākušies – turpat.

Glezniecība man ļauj pastāstīt stāstu neizmantojot vārdus. Darbos atrodami fragmenti no ikdienā redzētā un piedzīvotā, ievietoti citā realitātē, tādejādi akcentē pašu stāstu. Attēlotie sižeti var notikt arī citur, bet plašums un bezgalīgā telpa dod iespēju skatītajam interpretēt. Telpas un brīvības sajūtai ir liela nozīme. Attēlotie cilvēki ir mani draugi, paziņas vai nejauši satikti cilvēki, kas ienesti manis radītajos stāstos. Citkārt sižets mainās darba procesā, kur notikums tiek pārveidots. Iedomu pasaule, caur kuru vēlos aktualizēt kādu tēmu vai tēlu, iespējams, tobrīd ir aktuāla man vai sabiedrībai. Stāsti manos darbos ir ar brīvu telpu, kas ļauj katram skatītājam uzburt savu ainu.

Ilze Smildziņa ieguvusi maģistra grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā figurālajā meistardarbnīcā un maģistra grādu grafikā. Māksliniece ir veidojusi vairākas personālizstādes Latvijā un Lietuvā, kā arī piedalījusies dažādās vietējās un ārvalstu grupu izstādēs un mākslas konkursos, tostarp “ArtParis” mākslas izstādē, pārstāvot Saatchionline mākslas galeriju (2011), 6. Pekinas Starptautiskājā Mākslas biennāle (2015, 2019), „Paint One Another Know One Another” konkursa izstādē Pekinā (2016), Art Gemini konkursa finālistu izstādē Londonā (2017, 2018), kā arī mākslas simpozijos Francijā, Baltkrievijā, Somijā, Indijā un Kiprā. Ilzes mākslas darbi atrodami privātkolekcijās – Kanādā, Beļģijā, Francijā, Zviedrijā, Vācijā, Īrijā, ASV, Baltkrievijā un Latvijā, Ķīnas Nacionālās mākslinieku asociācijas kolekcijā un Luciano Benetton kolekcijā.

Citi resursi internetā:
Delfi.lv
Latvijas reitingi RU
Titanium.lv
Latvijas reitingi LV
Delfi.lv
Arterritory.com
Rus.lsm.lv
100 g kultūras
Lsm.lv
Rus.Lsm.lv
Tvnet.lv
LTV7
Indexriga.com

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Встреча Книжного Клуба GRATA со Славой Сэ Встреча Книжного Клуба GRATA со Славой Сэ

Привязка к событию:  25.02.2020
Детальный текст:  25.02.2020, 18:45

Уважаемые интеллектуалы, друзья галереи MuseumLV культурного центра GRATA!

Если вам кажется, что КНИЖНЫЙ КЛУБ - это тоскливые беседы и чтение романов вслух, то вы просто не были в “Книжном клубе” Академии Grata. Мы предлагаем вам выйти из онлайн-сумрака, выключить свои гаджеты и получить удовольствие от реального общения с настоящим писателем.

25 февраля в 19:00 у нас в гостях остроумный и талантливый Слава Сэ – автор книг, признанных лекарством от хандры и депрессии! Интервьюер Евгения Шафранек – журналист, телеведущая и автор youtube-канала #ОБОЗРЕЛА. Два человека с хорошим чувством юмора на сцене – гарантированное удовольствие и отличное настроение.

За целый час вы сможете узнать о писателе, его работах и героях все самое интересное и честное, высказать свое мнение или даже восхищение приглашенной звезде, прижаться грудью к спинке стула, на котором сидит Слава Сэ и получить автограф на своем экземпляре книги, который Академия Grata вам подарит перед началом творческой встречи.

Хотите, чтобы и Ваш вопрос прозвучал? Отправляйте его заранее в мессенджер на fb страницу MuseumLV или на майл, смской или звонком, приходите на мероприятие и трепетно ждите.

Во второй части вечера поговорим о книгах, обсудим литературные пристрастия, поделимся мнениями о новинках и классике, обменяемся любыми бумажными изданиями, принесёнными в клуб или позаимствуем что-то из нашей собственной, “гратовской”, библиотеки. А может быть, вы сами создаете (не)печатные истории? Не стесняйтесь, прочитайте нам их!

Будем встречаться раз в месяц, знакомиться и получать удовольствие от общения друг с другом.

Для улыбок и азарта - бокал вина

Цена участия - 20 евро с персоны. В стоимость уже входит новая книга Славы Сэ с автографом. Просим резервировать места заранее, оплатив билет до 20 февраля. Количество мест ограничено, не затягивайте!
Язык встречи - русский.

Книга для обмена и подходящее мероприятию настроение приветствуется, но не обязательно! Все мы разные, тем и интересны.
Модератор встречи - Влада Дубровска, читающий автор «Мальвина, Барби, Инстаграм» #мальвинасоветскогоразлива.

* Когда: 25 февраля с 19:00 до 21:00
* Время сбора: 18:45
* Где: Академия GRATA - филиал галереи MuseumLV
* Адрес: Rīga, Ausekļa iela, 5
* Тел.: + 371 67 016 602
Мобильный:+ 371 2 5409000
email: info@museumlv.com

Ilze Laizāne. Personālizstāde
Привязка к событию:  16.12.2020

Izstāde "#artefakts #piektācivilizācija" Izstāde "#artefakts #piektācivilizācija"

Привязка к событию:  11.09.2020
Детальный текст:  11.09. - 17.10.2020

Izstāde "#artefakts #piektācivilizācija"
Ikgadējais starptautiskais mākslas konkurss balvai GRATA BALVA 2020. Glezniecība, grafika, skulptūra, porcelāns.

Dita Lūse. Laika gaismā. 2019, audekls, eļļa, 40 x 40 cm. Pagājušā gada skatītāju simpatiju balvas uzvarētāja.

Juris Dimiters un Alla Petropavlovska. Tikšanās ar skatitajiem
Привязка к событию:  19.12.2019

Vasaras konkursa izstāde «Tornis» Grata Balva vizuālajā mākslā 2020. Starptautiska konkursa izstāde par Grata balvu vizuālajā mākslā
Привязка к событию:  18.06.2020
Детальный текст:  18.06. – 22.08.2020

Starptautiska konkursa izstāde par Grata balvu vizuālajā mākslā

Artūrs Berziņš. Personālizstāde. Rita Pranča. Personālizstāde
Привязка к событию:  14.05.2020
Детальный текст:  14.05. – 13.06.2020

"#4skatuves" grupas izstāde 25. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls "No klasikas līdz avangardam" ietvaros.
Привязка к событию:  08.04.2020

Aleksejs Naumovs (LV), Vilen Künnapu (EST). Izstāde "Vieta. Tēls. Enerģija" Aleksejs Naumovs (LV), Vilen Künnapu (EST). Izstāde "Vieta. Tēls. Enerģija"

Привязка к событию:  11.01.2020
Детальный текст:  12.01. 2020 - 22.02.2020

Aleksejs Naumovs ir izcils gleznotājs, Vilens Künnapu – viens no ievērojamākajiem Igaunijas arhitektiem, kurš savā rādošajā darbībā ir pievērsies arī glezniecībai . Šajā projektā Alekseja Naumova un Vilena Künnapu interešu lokā ir arhitektūra, kā vietas un formas iemiesotāja un glezniecība, kurā krāsa ir sižets un tēls. Enerģiju mākslinieki uzņem no vides, transformējot caur savu personību, tā tiek materializēta un nodota skatītāju vērtējumam. Krāsas un vides formu attiecības veido izstādes iekārtojuma pamatideju.
Darbi ir tapuši sadarbībā, gleznojot plenērā daudzās pasaules valstīs. Bieži abu mākslinieku radošā sinerģija ir burtiska - izvēlētas kopīgas glezniecības vietas.

Mākslinieki satikās Latvijā, Užavas plenērā. "Vieta. Tēls. Enerģija" ir jau trešā abu autoru kopīgā izstāde, kas šoreiz notiek Rīgā, Kultūras centra Grata JJ mākslas galerijā MuseumLV. Iepriekš bija izstādes Tallinā "Fahle" galerijā un Losandželosā "Venice Beach".
Kā papildinājums abu autoru gleznām un skicēm aplūkojams arī telpisks objekts "Tornis", kuru īpaši šim projektam ir radījuši Vilens kunnapu un Aleksejs Naumovs. Objekts izgatavots un uzstādīts ar kultūras centra GrataJJ mākslas galerijas MuseumLV atbalstu. Tornis, vai precīzāk stupa, ir tīra mākslas Enerģija, kurai nav robežu. Torņa sūtība ir apsargāt, aizstāvēt, ģenerēt, sadalīt un dāvāt mums radošo enerģiju, cerību, gaismu un kopīgu viedumu.

Alekseja Naumova (1955) vārds Latvijā ir labi zināms. Viņa ekspresīvās, plenērā ala prima gleznotās, krāsās krāšņās lielformāta ainavas guvušas arī plašu starptautisku atzinību. 2017. gadā notika vērienīga Alekseja Naumova personālizstāde Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Kopumā sarīkotas vairāk kā sešdesmit personālizstādes, kā arī notikuši neskaitāmi kopprojekti Latvijā un ārvalstīs – piemēram, ASV, Indijā, Ungārijā, Krievijas Federācijā, Baltkrievijā, Šveicē, Somijā, Itālijā, Zviedrijā, Apvienotajā Karalistē, Francijā, Portugālē…

Pilnībā pārvaldot seno tehniku, Naumovs gleznojis freskas daudzās pasaules pilsētās. Māksliniekam tuvas ir arī grāmatu ilustrācijas - šogad Aleksejs Naumovs bija prestižās Bratislavas ilustrāciju biennāles žūrijas loceklis un tika ievēlēts par tās prezidentu.

Kā pedagogs Aleksejs Naumovs strādā Latvijas Mākslas Akadēmijā kopš 1985. gada, bet no 2007. - 2017. bija šīs augstskolas rektors.

Arhitekts Vilens Künnapu (1948) projektējis daudzus nozīmīgus objektus Igaunijā un Skandināvijas valstīs, piedaloties starptautiskos konkursos, ticis apbalvots - Arctic Centre, Rovaniemi, Finland, 1984; West Coast Gateway, Los Angeles, USA,1988; Marja-Vantaa planning, Finland, 1992.

"Kad es projektēju mājas, es jūtos kā gleznotājs, kad es gleznoju, es jūtos kā arhitekts. Es izbaudu abus šos procesus”, saka mākslinieks. Arī Künnapu arhitektūras darbos un instalācijās liela nozīme ir krāsai. Künnapu skulptūras, telpiskie objekti un instalācijas eksponēti tādās nozīmīgās arhitektūras izstādēs kā Taiwan Design Expo 2005, Venice Biennale 2006, 2008, London Festival of Architecture, 2010

Kā gleznotājs Vilens Künnapu piedalās izstādēs kopš 2013. gada.

Arī pedagoģiskā darbība saista abus māksliniekus - Vilens Künnapu ir profesors Tallinas un Tartu universitātēs kā arī viesojas Skandināvijas valstu augstskolās kā vieslektors.

Citi resursi internetā:
Youtube
Epadomi.lv
Arterritory.com
Delfi.lv
Lsm.lv
Lr1.lsm.lv
Ltvpanorama
Rus.lsm.lv
100 g Kultūras
Kultuur.err.ee
Brunch.lv
Lat.Brunch.lv
100 g Kultūras
LTV7
Epadomi.lv
Rus.lsm.lv.
ARTIST TALK Magazine about Vilen Künnapu January 2020 edition
Indexriga.com

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Файлы:  Download

Академия GRATA объявляет набор на курс по истории музыки. Академия GRATA объявляет набор на курс по истории музыки.

Детальный текст: 
Интерактивные лекции по средам. У инструмента – Инна Давыдова.

Зачем нам разбираться в классической музыке, узнавать великие произведения на слух, отличать Баха от Моцарта? Для того, чтобы научиться слушать и слышать и получать удовольствие от прекрасной музыки, не обязательно заканчивать академический курс музыкального училища.

Мультимедийные лекции, объединяющие в себе живую музыку, фрагменты из фильмов, фотографии и рассказ об известных композиторах, дадут возможность погрузиться в измерение, одухотворённое образами, звуками и словом. Будем говорить, слушать игру мастера, погружаться в истории и разбираться с современностью.

Об авторе: Инна Давыдова – одна из лучших пианисток Латвии, директор Фонда Германа Брауна и автор увлекательных лекций о музыке для детей и взрослых.

Лекции проходят в филиале художественной галереи MuseumLV по адресу Ausekļa iela, 5 на русском языке.
Начало в 19:00.
Длительность 1,5 - 2 часа.

Курс состоит из 7 встреч с фиксированной датой и нескольких дополнительных лекций внутри курса с открытой датой. Место на лекции гарантируется только после приобретения билета или абонемента. После Вашего запроса мы высылаем реквизиты для оплаты, также возможна предварительная оплата билета или абонемента в галерее MuseumLV по адресу A. Pumpura iela 2. Стоимость абонемента на блок из любых 4 лекций с фиксированной датой 40,- €. При покупке абонемента на 4 и более лекций, каждая последующая лекция стоит 10,- €. Стоимость билета на одну лекцию 15,- €. В день лекции приобретение абонемента или билета невозможно. Предварительная запись и предварительная оплата обязательна.

Расписание

• Среда, 27 ноября. И.С. Бах – Властелин музыки

Бах – представитель великого рода музыкантов. Органист, педагог, придворный. На стыке эпох: от цехового мастера к «свободному художнику». Загадки Баховских портретов. От «Страстей по Иоанну» до «Кофейной кантаты». Бах сегодня: рок, джаз итд.


• Среда, 11 декабря. Г.Ф. Гендель – свой среди чужих.

Гендель – немец? Итальянец? Англичанин? Оперные эксперименты. Гендель и Бах – встреча, которой не было. Гендель – гениальный продюсер и менеджер. «Музыка на воде» и «Музыка фейерверка». «Аллилуйя» и другие хиты. Иностранец в Вестминстерском аббатстве.

• Среда, 18 декабря. Бетховен 360 градусов

Между классицизмом и романтизмом. Из Бонна в Вену. Гейлигенштадтское завещание. Призрак глухоты. Курляндские друзья Бетховена. Бетховен и женщины: далёкой возлюбленной. «Обнимитесь, миллионы!»

• Среда, 15 января. Шопен – баллада о романтизме.

Шопену – 210! Между Польшей и Францией. Вечный изгнанник. Современный рояль и его возможности. Полина Виардо и другие женщины. Романтический герой: любовь, болезнь и смерть.

• Среда, 12 февраля. Валентинка для Моцарта

Гениальность - дар и ноша…. От галантного века к - классицизму и романтике. Опера SERIA, опера BUFF, singspiel, просто опера! Моцарт и Сальери – выдумки и реальность. Реквием – загадки, легенды.

• Среда, 11 марта. Роберт и Клара – Шуман LOVESTORY

Неистовый романтик. Пианист, журналист, композитор. Борьба за Клару. «Карнавал» и другие музыкальные истории. Путешествие в Ригу, Москву и Петербург. Болезнь души – или душевная болезнь? Брамс, Роберт, Клара – дружба легендарных личностей. Любовь и другие испытания.

• Среда, 8 апреля. Вена – музыкальная столица мира.

Почему Вена? Венские классики – Гайдн, Моцарт, Бетховен. От Шуберта до Малера – сто лет романтизма. Большой вальс – Штраус, Штраус, Штраус. Вена в 20-ом веке – новый поворот, новые возможности. Неувядаемые традиции и искусство жить.


Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Курс MuseumLV. История искусства Курс MuseumLV. История искусства

Детальный текст: 
Академия Грата объявляет о начале лекционного курса для всех желающих систематизировать свои знания по истории мирового искусства, начиная с ЭПОХИ СРЕДНЕВЕКОВЬЯ.

Лишь опираясь на достижения прошлого, можно осознать изменения, происходящие в настоящем времени. Давайте вместе узнаем больше о самых значимых представителях каждого этапа в контексте развития общемировой культуры. Понимание времени, местонахождения, политических и экономических факторов каждого конкретного периода поможет нам научиться самостоятельно определять, что же достойно нашего внимания, а что рассеется, как дым в истории современного искусства.

Курс читает искусствовед, арт советник Юлия Осипова, лекции 21 января и 4 февраля читает искусствовед LNMM Эдуард Дорофеев.
Лекции проходят в художественной галерее MuseumLV на русском языке.
Начало в 19:00.
Длительность 1,5 - 2 часа.

Курс состоит из 16 встреч с фиксированной датой и нескольких дополнительных лекций внутри темы с открытой датой. Место на лекции гарантируется только после приобретения билета или абонемента. После Вашего запроса мы высылаем реквизиты для оплаты, также возможна предварительная оплата билета или абонемента в галерее. В день лекции приобретение невозможно. Стоимость абонемента на блок из любых 4 лекций с фиксированной датой 40,- €. Стоимость билета на одну лекцию 15,- €.

Расписание и темы лекций:

• 15 октября 2019
Итальянское Возрождение. Время гениев.
Леонардо да Винчи и Микеланджело.

• 29 октября 2019
Северное Возрождение. Торжество гуманизма и религиозного обновления.
Ян Ван Эйк, Хиеронимус Босх, Франс Халс, Питер Брейгель.

• 12 ноября 2019
Маньеризм. Уравновешенность грациозности и утонченность линий.
Тинторетто, Тициан, Эль Греко.

• 26 ноября 2019
Барокко. Жемчужина с пороком.
Караваджо, Рубенс, Антонис Ван Дейк, Рембрандт.

• 10 декабря 2019
Барокко. Золотой век испанской живописи.
Диего Веласкес, Хосепе де Рибера, Бартоломе Эстебан Мурильо.

• 17 декабря 2019
Романтизм. Ценность чувств и сердечных переживаний.
Франсиско Гойя, Эжен Делакруа.

• 14 января 2020
Импрессионизм. Ловцы солнечного света.
Моне, Мане, Дега, Ренуар, Писсарро, Сислей.

• 21 января 2020
«Тёмные века. Готика.» ** читает Эдуард Дорофеев -
искусствовед Латвийского Национального художественного музея.

• 4 февраля 2020
«Влияние эпохи готики на современное изобразительное искусство живописи и кинематограф.»
*читает Эдуард Дорофеев - искусствовед Латвийского Национального художественного музея.

• 28 января 2020
Пост-импрессионизм и Экспрессионизм. Субъективность, яркость, эмоциональность.
Поль Сезанн, Винсент Ван Гог, Поль Гоген, Эдвард Мунк.

• 11 февраля 2020
Модернизм и Ар деко. От растительных орнаментов к стали.
Густав Климт, Одри Бёрдслей, Тиффани, Тамара де Лимпицка.

• 18 февраля 2020
Абстракционизм. Экстремизм в мире искусства.
Казимир Малевич, Василий Кандинский, Пит Мондриан, Робер Делоне.

• 3 марта 2020
Кубизм. Форма важнее цвета.
Пабло Пикассо, Жорж Брак, Хуан Грис, Фернан Леже.

• 24 марта 2020
Сюрреализм. «Сюрреализм — это я!».
Сальвадор Дали, Рене Магритт.

• 31 марта 2020
Концептуализм. «В будущее возьмут не всех!»
Джозеф Кошут, Дэн Грэхем, Илья и Эмилия Кабаковы.

• Венецианская Биеннале - «Не дай вам бог жить в эпоху перемен».

• История находки, атрибуции и продажи дорогих предметов античного искусства.

• Хайп и эпатаж в искусстве прошлых столетий и связь с современным искусством.

Предварительная запись и оплата обязательна.

тел. 67016602; 25409000
info@museumlv.com
Andreja Pumpura iela 2, Rīga
Комплимент от нашей галереи - бокал вина!

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010

Лекция по истории музыки. Вена – музыкальная столица мира. Лекция по истории музыки. Вена – музыкальная столица мира.

Привязка к событию:  08.04.2020
Детальный текст:  08.04.2020

Лекцию читает Инна Давыдова.
Почему Вена? Венские классики – Гайдн, Моцарт, Бетховен.
От Шуберта до Малера – сто лет романтизма. Большой вальс – Штраус, Штраус, Штраус.
Вена в 20-ом веке – новый поворот, новые возможности. Неувядаемые традиции и искусство жить.

История искусств. Лекция. Концептуализм. «В будущее возьмут не всех!». История искусств. Лекция. Концептуализм. «В будущее возьмут не всех!».

Привязка к событию:  31.03.2020
Детальный текст:  31.03.2020

Лекцию читает Юлия Осипова.
Джозеф Кошут, Дэн Грэхем, Илья и Эмилия Кабаковы

История искусств. Лекция. Сюрреализм. «Сюрреализм — это я!». История искусств. Лекция. Сюрреализм. «Сюрреализм — это я!».

Привязка к событию:  17.03.2020
Детальный текст:  17.03.2020

Лекцию читает Юлия Осипова.
Сальвадор Дали, Рене Магритт.

Лекция по истории музыки. Роберт и Клара – Шуман LOVESTORY Лекция по истории музыки. Роберт и Клара – Шуман LOVESTORY

Привязка к событию:  11.03.2020
Детальный текст:  11.03.2020

Лекцию читает Инна Давыдова.
Неистовый романтик. Пианист, журналист, композитор. Борьба за Клару. «Карнавал» и другие музыкальные истории.
Путешествие в Ригу, Москву и Петербург. Болезнь души – или душевная болезнь? Брамс, Роберт, Клара – дружба легендарных личностей. Любовь и другие испытания.

История искусств. Лекция. Кубизм. Форма важнее цвета. История искусств. Лекция. Кубизм. Форма важнее цвета.

Привязка к событию:  03.03.2020
Детальный текст:  3.03.2020

Лекцию читает Юлия Осипова.
Пабло Пикассо, Жорж Брак, Хуан Грис, Фернан Леже

История искусств. Лекция. Абстракционизм. Экстремизм в мире искусства. История искусств. Лекция. Абстракционизм. Экстремизм в мире искусства.

Привязка к событию:  18.02.2020
Детальный текст:  18.02.2020
Лекцию читает Юлия Осипова.
Казимир Малевич, Василий Кандинский, Пит Мондриан, Робер Делоне.


Новости 1 - 20 of 224
First | Prev. | 1 2 3 4 5 | Next | Last