Лого

MUSEUM LV

Grata JJ

«Apzinoties pasaules skaistumu, dalāmies katra brīža neatkārtojamībā - ar tēliem, emocijām un mākslas darbiem.»

5774

19595585

Arhīvu filtrs

Datums: Select date in calendarSelect date in calendar
  

15.03.2020

Draugi! 
Mēs nepārtraucām savu darbību, bet veselības un drošības apsvērumu dēļ mēs strādāsim online režīmā.
Apmeklējiet mūsu mājaslapu - MuseumLV - tur ir daudz interesantu lietu.
Sekojiet mūsu  Instagram profilam - instagram.com/museumlvgratajj/ - tur ir daudz skaistu lietu.
Apmeklējiet mūsu YouTube kanālu - youtube.com/MuseumLV - trīs nedēļas paies ātri.
Mēs esam ideju pilni un gatavojam jaunu baleta izstādi, nedaudz mainot laiku. Lūdzu, palieciet veseli un optimistiski.
Dalāmies ar jums ar Paolas Volkovas mākslas lekcijām YouTube kanālā un vietnēm ar brīvo pieeju lielākajām galerijām un muzejiem, jo ir labi zināms, ka iepazīšanās ar skaisto stiprina imūnsistēmu.

Līdz tikšanos un paliksim uz sakariem!

Paola Volkova. Desmit mākslas lekcijas
Virtuālas pastaigas galerijās
A. Puškina Valsts tēlotājas mākslas muzejs
Fra Angelico. Visas mākslinieka gleznas
My Modern Met
TVNET.lv - Paliec mājās! Muzeji, ko var izstaigāt virtuāli
Wiener Staatsoper


Pievienoti materiāli


Ilze Smildziņa. Personālizstāde "Kaut kur turpat". 29.02. 2020 – 31.03.2020

29.02. 2020 – 31.03.2020

Lielākajai daļai mākslas mīļotāju Ilzes Smildziņas vārds saistās ar eļļas tehnikā virtuozi gleznotiem mākoņu tēliem, kas nebeidzamā mainībā aizpilda bezgalīgu plašumu.

Arī jaunajā personālizstādē Ilze Smildziņa ir uzticīga savai iecienītajai tehnikai un tēmai. Skatītājiem būs iespēja novērtēt pēdējo divu gadu laikā tapušos darbus. Ilzes Smildziņas gleznās ir izjausta notikuma mirkļa tvēriens, tajās savijas īstenība un ilūzija par iespējamo un neiespējamo. Tomēr reālistiskā glezniecības maniere liek noticēt, ka skatītаis ir īstenības atspoguļojums.

Par šo projektu māksliniece stāsta: “Izstādes nosaukums ir saistīts arī ar to, ka mākoņu tēmā esmu vēl aizvien. Turpat. Vēl ir tik daudz neuzgleznotu mākoņu, tik daudz neuzgleznotu sajūtu.

Kaut kur - tā ir nenoteikta, vārdā nenosaukta, bet atpazīstama vieta. Mēs esam tur bijuši. Tā mēs kaut ko meklējam un šī svarīgā procesa laikā, nepamanām tos sīkos ikdienas skaistumus. Tikai apstājoties, prāts pēkšņi atveras un saprotam, cik daudz skaista un ievērības cienīga mums apkārt … un bieži to atrodam vietā, kur meklējumi sākušies – turpat.

Glezniecība man ļauj pastāstīt stāstu neizmantojot vārdus. Darbos atrodami fragmenti no ikdienā redzētā un piedzīvotā, ievietoti citā realitātē, tādejādi akcentē pašu stāstu. Attēlotie sižeti var notikt arī citur, bet plašums un bezgalīgā telpa dod iespēju skatītajam interpretēt. Telpas un brīvības sajūtai ir liela nozīme. Attēlotie cilvēki ir mani draugi, paziņas vai nejauši satikti cilvēki, kas ienesti manis radītajos stāstos. Citkārt sižets mainās darba procesā, kur notikums tiek pārveidots. Iedomu pasaule, caur kuru vēlos aktualizēt kādu tēmu vai tēlu, iespējams, tobrīd ir aktuāla man vai sabiedrībai. Stāsti manos darbos ir ar brīvu telpu, kas ļauj katram skatītājam uzburt savu ainu.

Ilze Smildziņa ieguvusi maģistra grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā figurālajā meistardarbnīcā un maģistra grādu grafikā. Māksliniece ir veidojusi vairākas personālizstādes Latvijā un Lietuvā, kā arī piedalījusies dažādās vietējās un ārvalstu grupu izstādēs un mākslas konkursos, tostarp “ArtParis” mākslas izstādē, pārstāvot Saatchionline mākslas galeriju (2011), 6. Pekinas Starptautiskājā Mākslas biennāle (2015, 2019), „Paint One Another Know One Another” konkursa izstādē Pekinā (2016), Art Gemini konkursa finālistu izstādē Londonā (2017, 2018), kā arī mākslas simpozijos Francijā, Baltkrievijā, Somijā, Indijā un Kiprā. Ilzes mākslas darbi atrodami privātkolekcijās – Kanādā, Beļģijā, Francijā, Zviedrijā, Vācijā, Īrijā, ASV, Baltkrievijā un Latvijā, Ķīnas Nacionālās mākslinieku asociācijas kolekcijā un Luciano Benetton kolekcijā.

Citi resursi internetā:
Delfi.lv
Latvijas reitingi RU
Titanium.lv
Latvijas reitingi LV
Delfi.lv
Arterritory.com
Rus.lsm.lv
100 g kultūras
Lsm.lv
Rus.Lsm.lv
Tvnet.lv
LTV7
Indexriga.com

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010


Pievienoti materiāli


Встреча Книжного Клуба GRATA со Славой Сэ. 25.02.2020

25.02.2020, 18:45

Уважаемые интеллектуалы, друзья галереи MuseumLV культурного центра GRATA!

Если вам кажется, что КНИЖНЫЙ КЛУБ - это тоскливые беседы и чтение романов вслух, то вы просто не были в “Книжном клубе” Академии Grata. Мы предлагаем вам выйти из онлайн-сумрака, выключить свои гаджеты и получить удовольствие от реального общения с настоящим писателем.

25 февраля в 19:00 у нас в гостях остроумный и талантливый Слава Сэ – автор книг, признанных лекарством от хандры и депрессии! Интервьюер Евгения Шафранек – журналист, телеведущая и автор youtube-канала #ОБОЗРЕЛА. Два человека с хорошим чувством юмора на сцене – гарантированное удовольствие и отличное настроение.

За целый час вы сможете узнать о писателе, его работах и героях все самое интересное и честное, высказать свое мнение или даже восхищение приглашенной звезде, прижаться грудью к спинке стула, на котором сидит Слава Сэ и получить автограф на своем экземпляре книги, который Академия Grata вам подарит перед началом творческой встречи.

Хотите, чтобы и Ваш вопрос прозвучал? Отправляйте его заранее в мессенджер на fb страницу MuseumLV или на майл, смской или звонком, приходите на мероприятие и трепетно ждите.

Во второй части вечера поговорим о книгах, обсудим литературные пристрастия, поделимся мнениями о новинках и классике, обменяемся любыми бумажными изданиями, принесёнными в клуб или позаимствуем что-то из нашей собственной, “гратовской”, библиотеки. А может быть, вы сами создаете (не)печатные истории? Не стесняйтесь, прочитайте нам их!

Будем встречаться раз в месяц, знакомиться и получать удовольствие от общения друг с другом.

Для улыбок и азарта - бокал вина

Цена участия - 20 евро с персоны. В стоимость уже входит новая книга Славы Сэ с автографом. Просим резервировать места заранее, оплатив билет до 20 февраля. Количество мест ограничено, не затягивайте!
Язык встречи - русский.

Книга для обмена и подходящее мероприятию настроение приветствуется, но не обязательно! Все мы разные, тем и интересны.
Модератор встречи - Влада Дубровска, читающий автор «Мальвина, Барби, Инстаграм» #мальвинасоветскогоразлива.

* Когда: 25 февраля с 19:00 до 21:00
* Время сбора: 18:45
* Где: Академия GRATA - филиал галереи MuseumLV
* Адрес: Rīga, Ausekļa iela, 5
* Тел.: + 371 67 016 602
Мобильный:+ 371 2 5409000
email: info@museumlv.com


Pievienoti materiāli


Aleksejs Naumovs (LV), Vilen Künnapu (EST). Izstāde "Vieta. Tēls. Enerģija". 12.01.2020 - 22.02.2020

12.01. 2020 - 22.02.2020

Aleksejs Naumovs ir izcils gleznotājs, Vilens Künnapu – viens no ievērojamākajiem Igaunijas arhitektiem, kurš savā rādošajā darbībā ir pievērsies arī glezniecībai . Šajā projektā Alekseja Naumova un Vilena Künnapu interešu lokā ir arhitektūra, kā vietas un formas iemiesotāja un glezniecība, kurā krāsa ir sižets un tēls. Enerģiju mākslinieki uzņem no vides, transformējot caur savu personību, tā tiek materializēta un nodota skatītāju vērtējumam. Krāsas un vides formu attiecības veido izstādes iekārtojuma pamatideju.
Darbi ir tapuši sadarbībā, gleznojot plenērā daudzās pasaules valstīs. Bieži abu mākslinieku radošā sinerģija ir burtiska - izvēlētas kopīgas glezniecības vietas.

Mākslinieki satikās Latvijā, Užavas plenērā. "Vieta. Tēls. Enerģija" ir jau trešā abu autoru kopīgā izstāde, kas šoreiz notiek Rīgā, Kultūras centra Grata JJ mākslas galerijā MuseumLV. Iepriekš bija izstādes Tallinā "Fahle" galerijā un Losandželosā "Venice Beach".
Kā papildinājums abu autoru gleznām un skicēm aplūkojams arī telpisks objekts "Tornis", kuru īpaši šim projektam ir radījuši Vilens kunnapu un Aleksejs Naumovs. Objekts izgatavots un uzstādīts ar kultūras centra GrataJJ mākslas galerijas MuseumLV atbalstu. Tornis, vai precīzāk stupa, ir tīra mākslas Enerģija, kurai nav robežu. Torņa sūtība ir apsargāt, aizstāvēt, ģenerēt, sadalīt un dāvāt mums radošo enerģiju, cerību, gaismu un kopīgu viedumu.

Alekseja Naumova (1955) vārds Latvijā ir labi zināms. Viņa ekspresīvās, plenērā ala prima gleznotās, krāsās krāšņās lielformāta ainavas guvušas arī plašu starptautisku atzinību. 2017. gadā notika vērienīga Alekseja Naumova personālizstāde Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Kopumā sarīkotas vairāk kā sešdesmit personālizstādes, kā arī notikuši neskaitāmi kopprojekti Latvijā un ārvalstīs – piemēram, ASV, Indijā, Ungārijā, Krievijas Federācijā, Baltkrievijā, Šveicē, Somijā, Itālijā, Zviedrijā, Apvienotajā Karalistē, Francijā, Portugālē…

Pilnībā pārvaldot seno tehniku, Naumovs gleznojis freskas daudzās pasaules pilsētās. Māksliniekam tuvas ir arī grāmatu ilustrācijas - šogad Aleksejs Naumovs bija prestižās Bratislavas ilustrāciju biennāles žūrijas loceklis un tika ievēlēts par tās prezidentu.

Kā pedagogs Aleksejs Naumovs strādā Latvijas Mākslas Akadēmijā kopš 1985. gada, bet no 2007. - 2017. bija šīs augstskolas rektors.

Arhitekts Vilens Künnapu (1948) projektējis daudzus nozīmīgus objektus Igaunijā un Skandināvijas valstīs, piedaloties starptautiskos konkursos, ticis apbalvots - Arctic Centre, Rovaniemi, Finland, 1984; West Coast Gateway, Los Angeles, USA,1988; Marja-Vantaa planning, Finland, 1992.

"Kad es projektēju mājas, es jūtos kā gleznotājs, kad es gleznoju, es jūtos kā arhitekts. Es izbaudu abus šos procesus”, saka mākslinieks. Arī Künnapu arhitektūras darbos un instalācijās liela nozīme ir krāsai. Künnapu skulptūras, telpiskie objekti un instalācijas eksponēti tādās nozīmīgās arhitektūras izstādēs kā Taiwan Design Expo 2005, Venice Biennale 2006, 2008, London Festival of Architecture, 2010

Kā gleznotājs Vilens Künnapu piedalās izstādēs kopš 2013. gada.

Arī pedagoģiskā darbība saista abus māksliniekus - Vilens Künnapu ir profesors Tallinas un Tartu universitātēs kā arī viesojas Skandināvijas valstu augstskolās kā vieslektors.

Citi resursi internetā:
Youtube
Epadomi.lv
Arterritory.com
Delfi.lv
Lsm.lv
Lr1.lsm.lv
Ltvpanorama
Rus.lsm.lv
100 g Kultūras
Kultuur.err.ee
Brunch.lv
Lat.Brunch.lv
100 g Kultūras
LTV7
Epadomi.lv
Rus.lsm.lv.
ARTIST TALK Magazine about Vilen Künnapu January 2020 edition
Indexriga.com

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010


Pievienoti materiāli


Академия GRATA объявляет набор на курс по истории музыки.


Интерактивные лекции по средам. У инструмента – Инна Давыдова.

Зачем нам разбираться в классической музыке, узнавать великие произведения на слух, отличать Баха от Моцарта? Для того, чтобы научиться слушать и слышать и получать удовольствие от прекрасной музыки, не обязательно заканчивать академический курс музыкального училища.

Мультимедийные лекции, объединяющие в себе живую музыку, фрагменты из фильмов, фотографии и рассказ об известных композиторах, дадут возможность погрузиться в измерение, одухотворённое образами, звуками и словом. Будем говорить, слушать игру мастера, погружаться в истории и разбираться с современностью.

Об авторе: Инна Давыдова – одна из лучших пианисток Латвии, директор Фонда Германа Брауна и автор увлекательных лекций о музыке для детей и взрослых.

Лекции проходят в филиале художественной галереи MuseumLV по адресу Ausekļa iela, 5 на русском языке.
Начало в 19:00.
Длительность 1,5 - 2 часа.

Курс состоит из 7 встреч с фиксированной датой и нескольких дополнительных лекций внутри курса с открытой датой. Место на лекции гарантируется только после приобретения билета или абонемента. После Вашего запроса мы высылаем реквизиты для оплаты, также возможна предварительная оплата билета или абонемента в галерее MuseumLV по адресу A. Pumpura iela 2. Стоимость абонемента на блок из любых 4 лекций с фиксированной датой 40,- €. При покупке абонемента на 4 и более лекций, каждая последующая лекция стоит 10,- €. Стоимость билета на одну лекцию 15,- €. В день лекции приобретение абонемента или билета невозможно. Предварительная запись и предварительная оплата обязательна.

Расписание

• Среда, 27 ноября. И.С. Бах – Властелин музыки

Бах – представитель великого рода музыкантов. Органист, педагог, придворный. На стыке эпох: от цехового мастера к «свободному художнику». Загадки Баховских портретов. От «Страстей по Иоанну» до «Кофейной кантаты». Бах сегодня: рок, джаз итд.


• Среда, 11 декабря. Г.Ф. Гендель – свой среди чужих.

Гендель – немец? Итальянец? Англичанин? Оперные эксперименты. Гендель и Бах – встреча, которой не было. Гендель – гениальный продюсер и менеджер. «Музыка на воде» и «Музыка фейерверка». «Аллилуйя» и другие хиты. Иностранец в Вестминстерском аббатстве.

• Среда, 18 декабря. Бетховен 360 градусов

Между классицизмом и романтизмом. Из Бонна в Вену. Гейлигенштадтское завещание. Призрак глухоты. Курляндские друзья Бетховена. Бетховен и женщины: далёкой возлюбленной. «Обнимитесь, миллионы!»

• Среда, 15 января. Шопен – баллада о романтизме.

Шопену – 210! Между Польшей и Францией. Вечный изгнанник. Современный рояль и его возможности. Полина Виардо и другие женщины. Романтический герой: любовь, болезнь и смерть.

• Среда, 12 февраля. Валентинка для Моцарта

Гениальность - дар и ноша…. От галантного века к - классицизму и романтике. Опера SERIA, опера BUFF, singspiel, просто опера! Моцарт и Сальери – выдумки и реальность. Реквием – загадки, легенды.

• Среда, 11 марта. Роберт и Клара – Шуман LOVESTORY

Неистовый романтик. Пианист, журналист, композитор. Борьба за Клару. «Карнавал» и другие музыкальные истории. Путешествие в Ригу, Москву и Петербург. Болезнь души – или душевная болезнь? Брамс, Роберт, Клара – дружба легендарных личностей. Любовь и другие испытания.

• Среда, 8 апреля. Вена – музыкальная столица мира.

Почему Вена? Венские классики – Гайдн, Моцарт, Бетховен. От Шуберта до Малера – сто лет романтизма. Большой вальс – Штраус, Штраус, Штраус. Вена в 20-ом веке – новый поворот, новые возможности. Неувядаемые традиции и искусство жить.


Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010


Pievienoti materiāli


Juris Dimiters. Personālizstāde "Mana laika zīmes"

22.11.2019. – 04.01.2020.

Jura Dimitera jaunajā personālizstādē "Mana laika zīmes" skatītājiem būs iespēja izsekot līdzi leģendārā mākslinieka interešu lokam un viņa daudzpusīgajai radošajai darbībai no 60- to gadu beigām līdz šim brīdim.

Dimitera glezniecība, grafikas, fotogrāfijas, plakāti un tēlniecība iezīmē īpašus vēstures pieturas punktos, ko visa sabiedrība ir pārdzīvojusi laikā un telpā, kas vienlaikus ir arī dziļi individuāli māksliniekam un katram no mums. Paradoksi, metaforas, asprātības - bijušu parādību nebijušas kombinācijas ir Dimitera laika zīmes.

Dimiters ir gleznotājs, kura mākslas metafiziskā noskaņa atklājas gan ar filigrānu tehnisko meistarību, gan ar humoru un dažkārt - nesaudzīgi dzēlīgu ironiju. Šī iezīme saglabājas arī Jura Dimitera veidotajos sociālajos, politiskajos un teātra plakātos, kurus arī varam apskatīt izstādē. Sākot ar Brežņeva stagnācijas laika parādību atmaskojumu ļoti rietumnieciskā skatījumā līdz skarbam mežonīgā kapitālisma portretam, ironijai par globalizācijas procesiem, partiju melīgajiem saukļiem, kas brīvības un neatkarības idejas upurē uz zelta teļa altāra.

Būtisks Jura Dimitera darbības virziens ir teātra scenogrāfija. Savas ilggadējās karjeras laikā Dimiters ir bijis scenogrāfs sava laika kulta izrādēm Dailes teātrī – Ādolfa Alunāna lugai “Džons Neilands" un pēc Artura Konana Doila romāna veidotajai izrādei "Šerloks Holmss" – padarot tās par XX gadsimta otrās puses teātra mākslas zelta klasiku. Skatuves priekškars ir kļuvis par vienu no tēliem mākslinieka gleznās, plakātos un grafikās, liekot šaubīties par visa notiekošā viennozīmību un patiesumu un nopietnību.

Izmantojot mūsdienu tehniskās iespējas, Juris Dimiters meistarīgi veido digitālos darbus. Kā īstens postmodernists, Dimiters citē pats sevi un operē ar pasaules vēstures un kultūras jēdzieniem.

Juris Dimiters dzimis 1947. gadā un pārstāv jau trešo Skulmu dzimtas paaudzi, kura, radoši darbojoties, uzstādījusi augstu latiņu Latvijas mākslai. Mākslinieka vecāki - gleznotāja Džemma Skulme un aktieris Artūrs Dimiters, bet vecvecāki - gleznotājs Oto Skulme (1889–1967) un tēlniece Marta Liepiņa-Skulme (1890–1962).

Juris Dimiters Latvijas Mākslas Akadēmijā ieguvis scenogrāfa specialitāti 1973. gadā. Kopš tā laika Dimiters aktīvi darbojas kā gleznotājs un scenogrāfs, bijis viens no īpašās Rīgas plakāta skolas veidotājiem. Autora darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājumā, Valsts Tretjakova galerijā Maskavā, Ludviga Modernās mākslas muzejā Ķelnē, Kremona fondā Merilendā, Ņūorleānas Mākslas muzejā, Nensijas un Nortona Dodžu kolekcijā, Zimmerli Mākslas muzejā Ņūbrunsvikā, kā arī privātkolekcijās Latvijā, ASV, Krievijā, Vācijā, Zviedrijā u.c.

Plakāta jomā gūti starptautiski apbalvojumi, ir sarīkotas personālizstādes daudzās Eiropas valstīs un ASV. 2017. gadā Latvijas Nacionālā mākslas muzejā notika Jura Dimitera personālizstāde "Priekškara paslēpes”.

Citi resursi internetā:
Arterritory.com
LA.lv
Lsm.lv
Lsm.lv
Rus.Lsm.lv
Epadomi.lv
Mixnews.lv
Tvnet.lv
Ltv.lv
Jauns.lv
LTV7.lv
LA.lv
Diena.lv

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010


Pievienoti materiāli


Экскурсия Академии GRATA на выставку, посвящённую творчеству Александры Бельцовой


MuseumLV приглашает Вас провести полтора часа в Латвийском Национальном художественном музее на частной экскурсии для проекта Академия GRATA, посвящённой Александре Бельцовой «Живопись. Графика. Фарфор мастерской «Baltars»» 8 ноября, (пятница) в 18:20.

Итак, мы встречаемся с вами 8 ноября (пятница) в холле Латвийского Национального художественного музея в 18:20, сверяемся по списку, получаем именной бейджик галереи, обязательно оставляем верхнюю одежду в гардеробе (требование музея, которое мы не можем изменить)), в 18:30 начинаем экскурсию. Тем участникам, кто присоединяется к проекту в первый раз: мы будем держать табличку с логотипом галереи MuseumLV - изображением витрувианского человека - белое на синем)). Экскурсия проходит на русском языке.

Продолжительность встречи и экскурсии примерно 1 час 20 мин.

Предварительная регистрация на мероприятие и предоплата обязательны.

Стоимость мероприятия 20 Евро.

В стоимость мероприятия входит стоимость билета на выставку и стоимость частной экскурсии на РУССКОМ языке.

Количество человек в группе ограничено, поэтому просим Вас как можно скорее подтвердить своё участие письменно и оплатой.

До встречи
в Латвийском Национальном художественном музее.


Pievienoti materiāli


Экскурсия Академии GRATA на выставку Ивана Айвазовского.

Уважаемые интеллектуалы, друзья галереи MuseumLV!
Вы уже знаете, что нам, как людям неугомонным и ищущим, сложно сидеть на месте, поэтому:

1 ноября и 22 ноября в 18:30 команда галереи MuseumLV культурного центра GRATA JJ приглашает Вас принять участие в закрытом мероприятии Академии GRATA. В стенах музея Рижской Биржи нас встретит искусствовед Рижской Биржи. Вместе мы отправимся в путешествие в страну морей и неба одного из величайших маринистов всех времён - живописца Ивана Константиновича Айвазовского. Наша экскурсия начнётся с посещения тайной комнаты, не доступной взору простых посетителей музея и продолжится в зале экспозиции выставки «Метафизика света ».
• Итак, мы встречаемся с вами 1 ноября (пятница) в холле музея Рижская Биржа в 18-20, сверяемся по списку, обязательно оставляем верхнюю одежду в гардеробе (требование музея, которое мы не можем изменить)), в 18-30 начинаем экскурсию. Тем участникам, кто присоединяется к проекту в первый раз: мы будем держать табличку с логотипом галереи MuseumLV - изображением витрувианского человека - белое на синем)). Экскурсия проходит на русском языке. Входной билет выдаём лично каждому участнику на руки до начала экскурсии.

• Продолжительность встречи и экскурсии примерно 1 час 20 мин.

• Предварительная регистрация на мероприятие и предоплата обязательны.

• Стоимость мероприятия 20 евро.

• В стоимость мероприятия входит стоимость билета на выставку и стоимость частной экскурсии на РУССКОМ языке.

• Количество человек в группе ограничено, поэтому просим Вас как можно скорее подтвердить своё участие письменно и оплатой.

До встречи в музее Рижская Биржа.

С уважением,
Ваш MuseumLV

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010


Pievienoti materiāli


Курс MuseumLV. История искусства


Академия Грата объявляет о начале лекционного курса для всех желающих систематизировать свои знания по истории мирового искусства, начиная с ЭПОХИ СРЕДНЕВЕКОВЬЯ.

Лишь опираясь на достижения прошлого, можно осознать изменения, происходящие в настоящем времени. Давайте вместе узнаем больше о самых значимых представителях каждого этапа в контексте развития общемировой культуры. Понимание времени, местонахождения, политических и экономических факторов каждого конкретного периода поможет нам научиться самостоятельно определять, что же достойно нашего внимания, а что рассеется, как дым в истории современного искусства.

Курс читает искусствовед, арт советник Юлия Осипова, лекции 21 января и 4 февраля читает искусствовед LNMM Эдуард Дорофеев.
Лекции проходят в художественной галерее MuseumLV на русском языке.
Начало в 19:00.
Длительность 1,5 - 2 часа.

Курс состоит из 16 встреч с фиксированной датой и нескольких дополнительных лекций внутри темы с открытой датой. Место на лекции гарантируется только после приобретения билета или абонемента. После Вашего запроса мы высылаем реквизиты для оплаты, также возможна предварительная оплата билета или абонемента в галерее. В день лекции приобретение невозможно. Стоимость абонемента на блок из любых 4 лекций с фиксированной датой 40,- €. Стоимость билета на одну лекцию 15,- €.

Расписание и темы лекций:

• 15 октября 2019
Итальянское Возрождение. Время гениев.
Леонардо да Винчи и Микеланджело.

• 29 октября 2019
Северное Возрождение. Торжество гуманизма и религиозного обновления.
Ян Ван Эйк, Хиеронимус Босх, Франс Халс, Питер Брейгель.

• 12 ноября 2019
Маньеризм. Уравновешенность грациозности и утонченность линий.
Тинторетто, Тициан, Эль Греко.

• 26 ноября 2019
Барокко. Жемчужина с пороком.
Караваджо, Рубенс, Антонис Ван Дейк, Рембрандт.

• 10 декабря 2019
Барокко. Золотой век испанской живописи.
Диего Веласкес, Хосепе де Рибера, Бартоломе Эстебан Мурильо.

• 17 декабря 2019
Романтизм. Ценность чувств и сердечных переживаний.
Франсиско Гойя, Эжен Делакруа.

• 14 января 2020
Импрессионизм. Ловцы солнечного света.
Моне, Мане, Дега, Ренуар, Писсарро, Сислей.

• 21 января 2020
«Тёмные века. Готика.» ** читает Эдуард Дорофеев -
искусствовед Латвийского Национального художественного музея.

• 4 февраля 2020
«Влияние эпохи готики на современное изобразительное искусство живописи и кинематограф.»
*читает Эдуард Дорофеев - искусствовед Латвийского Национального художественного музея.

• 28 января 2020
Пост-импрессионизм и Экспрессионизм. Субъективность, яркость, эмоциональность.
Поль Сезанн, Винсент Ван Гог, Поль Гоген, Эдвард Мунк.

• 11 февраля 2020
Модернизм и Ар деко. От растительных орнаментов к стали.
Густав Климт, Одри Бёрдслей, Тиффани, Тамара де Лимпицка.

• 18 февраля 2020
Абстракционизм. Экстремизм в мире искусства.
Казимир Малевич, Василий Кандинский, Пит Мондриан, Робер Делоне.

• 3 марта 2020
Кубизм. Форма важнее цвета.
Пабло Пикассо, Жорж Брак, Хуан Грис, Фернан Леже.

• 24 марта 2020
Сюрреализм. «Сюрреализм — это я!».
Сальвадор Дали, Рене Магритт.

• 31 марта 2020
Концептуализм. «В будущее возьмут не всех!»
Джозеф Кошут, Дэн Грэхем, Илья и Эмилия Кабаковы.

• Венецианская Биеннале - «Не дай вам бог жить в эпоху перемен».

• История находки, атрибуции и продажи дорогих предметов античного искусства.

• Хайп и эпатаж в искусстве прошлых столетий и связь с современным искусством.

Предварительная запись и оплата обязательна.

тел. 67016602; 25409000
info@museumlv.com
Andreja Pumpura iela 2, Rīga
Комплимент от нашей галереи - бокал вина!

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010


Pievienoti materiāli