Лого

MUSEUM LV

Grata JJ

«Apzinoties pasaules skaistumu, dalāmies katra brīža neatkārtojamībā - ar tēliem, emocijām un mākslas darbiem.»

587523

55726

Arhīvu filtrs

Datums: Select date in calendarSelect date in calendar
  

Personālizstāde. Ilze Preisa. "Metaforiskās spēles"

Personālizstāde. Ilze Preisa. "Metaforiskās spēles"

25.01.2023. – 22.03.2023.

Simbols ir atslēgas vārds Ilzes Preisas mākslinieciskajai  praksei, kas sevī ietver glezniecību un grafiku. Šis jēdziens ir attiecināms uz visiem elementiem, ar ko sastopamies Preisas mākslā  - tēlotajiem objektiem un  lietotajām krāsām. Tie apvienoti sirrealitātes piestrāvotās kompozīcijās, kas mudina skatītāju ļauties darbu satura  tulkošanas azartam. Ilze Preisa savos darbos izmanto grieķu mītu un Bībeles motīvus, taču nenospraužot  konkrētas piedāvāto simbolu izpratnes robežas. Bieži Bībeles sižetu un antīkās mitoloģijas tēli mūsdienu kontekstā kļūst par laikmeta aktuālo ideju precīziem izteicējiem.  Mitoloģisko motīvu klātbūtne, ar ko sastopamies Preisas darbos,  mūsdienu mākslā ir bieži sastopama parādība, kas norāda uz  mitoloģisko tēmu pārlaicīgumu. Darbos dominē atsauces uz pasaules kultūras mantojuma tēliem, taču izceļot to vai citu sižetu, māksliniece akcentē viņai svarīgus personiskus stāstus. Ar mitoloģijas tēlu starpniecību māksliniece stāsta par cilvēka dabu, cilvēciskajām īpašībām – kaislību, nodevību, dusmām, mīlestību. Cilvēka daba nemainās. Līdz ar to, šo tēlu radītās asociācijas lieliski noder, lai izceltu vienu vai citu aspektu cilvēka dabā.

Ilzes Preisas mākslās ikonogrāfija ietver visdažādākos tēlus -  varas un  zemes spēka simbols vērsis, kas ar savu spēka  klātbūtni liek saspringt, kleita kā pārtapšanas un maskēšanās simbols suģestē ar savu kairinošo enerģiju, eksotiski putni, vienlaicīgi  ir skaisti un biedējoši, skaistā Mēdeja, kuras galvu rotā elegantās čūskas, kas atbaida un vilina vienlaicīgi, aizkars, kas aizsedz nezināmo telpu un mudina izšķirties -  atvērt to skatienam vai tomēr nē, kaķi ar spārniem – efektīgie varas simboli. Zīmīgs elements gandrīz katrā šīs izstādes darbā ir šaha ornamentā kārtotā melnbaltā grīda, kur atpazīstam mākslas vēsturē labi pazīstamās vides no renesanses laika telpām  līdz mūsdienu modernajai telpai. Šis elements tiecas apvienot izstādes darbus vienā stāstā, kas sastāv no daudziem turpinājumiem.

Svarīgs Ilzes Preisas mākslas elements ir krāsa, ko māksliniece organiski iekļauj savu simbolu teorijā. Gandrīz neiespējami konstatēt, kurš no mākslinieciskajā praksē lietotajiem elementiem precīzāk izsaka Preisas mākslas darbu simbolisko vēstījumu- krāsa vai tēlotais objekts. Ideālā gadījumā tie pakaidro viens otru un dzīvo ideālā simbiozē.  

I.P.: „Darbu sērija Sarkans/Melns/Balts radās reflektējot uz pēdējo gadu notikumiem, to,kas notiek pasaulē, ap mums un Manī.

Izvēlējos šīs trīs krāsas, jo, manuprāt, tās vislabāk ļauj izpaust šo stāstu, atklāt savu izjūtu un parādīt skatījumu uz to. Tās ir spēcīgas krāsas, ar daudzpusīgu simboliku mākslā, kultūrā. Krāsas, kas vienmēr kontrastēs savā starpā. Pielietojot šo trīs krāsu spektru un savstarpēju salikumu dažādās variācijās, katru reizi veidojas cits stāsts. Tā ir mana saruna ar skatītāju”.

Izstādē eksponētas Preisas veidotas litogrāfijas, kurās māksliniece turpina gleznās realizētās tēmas, taču pateicoties tehnikai un melni-baltai estētikai,  veidojas citas intonācijas. I.P:„Šajos darbos es, it kā atpūšos pati, tādā veidā atpūtinot arī prātu no pasaules “krāsu”piesātinājuma.

Mākslas zinātniece Diāna Barčevska

Izstādē ”Metaforiskās spēles” tiek atskaņotas zviedru mūziķa un komponista Fredrika Karlkvista (Fredrik Carlquist) (klarnete, saksofons) piecas muzikālas kompozīcijas, kuras radušās iedvesmojotiesies no gleznotājas Ilzes Preisas gleznām. Pirmo reizi šī mūzika tika atskaņota Barselonā, IIzes izstādē Metaforiskā telpa/Metaphorical Space.

CV

Ilze Preisa

Ilzes Preisas darbi ir daudzslāņaini. Tajos brīvi sadzīvo dažādi tēli un simboli, antīkais un laikmetīgais, dažādas faktūras. Darbu mistiskā burvība atklājas pamazām. Ilzes Preisas gleznas ir kā aicinājums novērtēt  visu skaisto, kā dzīvē, tā mākslā un tas sniedz vibrējoši spožu enerģiju.- Simona Skopeliti (mākslas zinātniece, Itālija)

(Oriģ.Preisa's painting is an invitation to beauty, life, and art, that brings new energy which has nothing to do with matter but shines with a supernatural light) – Simona Scopelliti.

Izpratni par mākslu, tās daudzveidību esmu ieguvusi, studējot Mākslas akadēmijā Berlīnē un Mākslas akadēmijā Rīgā, 2000. gadā to beidzot ar izcilību, izveidojot diplomdarbu Vēstules no vēršiem.

Mākslā man tuva simbolu valoda. Gleznās runāju ar to starpniecību. Stāstot par notikumiem, norisēm ap mums, darbos iegleznoju tēlus no mītiskās pasaules, piešķirot tiem jaunas nokrāsas. Simboli, kurus pielietoju darbos, var būt ietverti arī ģeometriskās formās un ,sakārtoti noteiktā secībā, tie veido savu stāstu. Darbi tiek veidoti daudzos slāņos, ilgstoši, kur katrai detaļai vai simbolam ir nozīme.

Būtiska nozīme ir skaistajam-dažreiz pat smeldzoši skaistajam. Tā ir apzināti izvēlēta mākslinieciska  forma, kas piesaista un tālāk jau liek ieskatīties dziļāk. Māksla ir mans komunikācijas veids, kuru izvēlos runājot ar skatītāju – (I.Preisa projektam māksla/Zinātnei)

Kopumā bijušas vairāk kā 50 personālizstādes - Melburnā, Berlīnē, Barselonā, Sidžesa, Alikantē, Žironā, Rīga, Cēsis u.c.  Un dalība aptuveni 150 grupu izstādēs.

Kolekcijas/Muzeji.

Mākslas muzejs Arsenāls; Cēsu izstāžu nams; Omskas mākslas muzejs; Ventspils muzejs; Preiļu mākslas muzejs;

kā arī Mati Miliuse mākslas kolekcija (Tartu, Igaunija) mākslas kolekcijā; Luciano Benetton mākslas kolekcijā;  Kā arī privātkolekcijās: Berlīne, Ņujorka, Oslo, Barselona, Monako, Luksemburga, Brisele, Kopenhāgena u.c.

2021./22.- Starptautisks, multimediāls projekts When Music meets art, Solo izstāde

kopā ar mūziķi komponistu F.Carlquist: Sidges, Barselona, Rīga (Spānija/Latvija).

Organizācijas.

Latvijas Mākslinieku savienības biedre no 2000. gada.

Latvijas autortiesību aģentūras biedre no 2003.gada.

Kopš 2016.gada sadarbojas ar labdarības organizācijām, piedaloties labdarības projektos-apmācības, izstādes, mākslas izsoles.

Izglītība.

1994. – 2002.- Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA)

1997-98.- Berlīnes mākslas akadēmijā (HDK)

1998. gadā ieguva bakalaura grādu LMA

2000.gadā ar izcilību pabeidza LMA, izveidojot diplomdarbu, ciklu ”Vēstules no vēršiem”, iegūstot Klāva Sīpoliņa (Kanāda) radošo stipendiju. 

2002. gadā ieguva maģistra grādu LMA.

1999 .- 2002.- maģistrantūras studijas Latvijas Kultūras akadēmijā MMM programmā (Mākslas un Mūzikas menedžments)

1988-1994.- Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vsk.

 

 diena.lv

delfi.lv

nra

LTV

LiveRiga

LR1

rus.lsm

arterritory

titanium


Pievienoti materiāli


Lekciju sērija "Dzīves dziesminieki"

 “Saules ķērāji”


Rudens lekciju sezonu turpinām ar jaunu saziņas formātu un aicinām piedalīties pasākumu sērijā tiem, kas domā, izzina, interesējas par dzīvi un radošumu.

12. novembrī, sestdienā, mūsu galerijas lektore Jūlija Osipova stāstīs par spāņu impresionistiem, par viņu darbību un viņu kustības vēsturi šājā valstī. Vakara noslēgumā jūs gaida pārsteigums - neliels šedevrs, ko radīsiet paši savām rokām, izmantojot krāsas, lai paņemtu to uz mājām kā piemiņu un iespaidu par tikšanos ar impresionismu.

Kad: 12. novembrī, sestdienā

Cikos: 16:00

Kur: Kultūras centra Grata JJ galerijā MuseumLV, Andreja Pumpura ielā 2

Dalības maksa - 30 eiro. Visi materiāli ir iekļauti biļetes cenā. Abonements uz 2 lekcijām - 50 eiro, 5 lekcijām - 130 eiro. Saziņas valoda krievu, latviešu, lekcijas valoda - krievu.

Biļetes var iegādāties galerijā, kā arī no 8. novembra

https://www.bilesuserviss.lv

Izcilo impresionistu spāņu sekotāji bija ne tikai labi izglītoti, jo mācījās vadošās Eiropas galvaspilsētu mākslas skolās, bet viņi arī ļoti mīlēja savu dzimteni. Tieši šī kombinācija atšķīra spāņu impresionistus no citiem. Mariano Fortuni, Santjago Rusinjols, Ramons Kasass, Ignacio Zuloaga un, protams, Hoakins Sorolla ir ne mazāk nozīmīgi impresionisma pārstāvji, tāpat kā viņu franču kolēģi.

Lekcijas laikā jūs atradīsiet atbildes uz tādiem jautājumiem kā:

– Kāpēc Mariano Fortuni kļuva par jauno mākslinieku elku?

– Kā Santjago Rusinjols no spilgta impresionista kļuva par vienu no Katalonijas jūgendstila līderiem?

– Kas spēlēja galveno lomu populārās mākslinieciskās kafejnīcas "Black Cat" atklāšanā Barselonā?

- Kāpēc Ramons Kasass ir “spāņu versija” Gistavam Kaibotam?

– Kurš bija pirmais grafiskais dizainers un reklāmas plakātu autors?

– Kurš no spāņu impresionistiem bija fantastiski populārs Eiropā un Amerikā?

– Kāpēc Ignacio Zuloagu tur aizdomās par gleznu viltošanu krievu kolekcionāram Ivanam Ščukinam?

- Kāpēc viena no Valensijas ielām tika nosaukta Hoakina Sorollas vārdā jau viņa dzīves laikā?

Novembrī jūs gaida vēl 4 interesantas lekcijas par impresionisma vēsturi Francijā, Spānijā, Krievijā un ASV.

Tiekamies galerijā MuseumLV 12. novembrī!




Pievienoti materiāli


Lekciju sērija MuseumLV galerijā "Lieliskie kolekcionāri un kolekcijas "

Lekciju sērija MuseumLV galerijā "Lieliskie kolekcionāri un kolekcijas "

Uzsākam jaunu lekciju kursu galerijā MuseumLV. Kā vienmēr aicinām tikties ar mūsu lektori Jūliju Osipovu otrdienu vakaros, lai iepazītu aizraujošo mākslas pasauli nedaudz tuvāk.


5.04.

Pols Dirāns-Riels un viņa impresionisti.

Persona, kurai bija liela loma termina "laikmetīgā māksla" un mākslas preču tirdzniecības kā sava veida darbības rašanās. Pateicoties viņam, parādījās impresionisms, un tādi mākslinieki kā Monē, Sezans, Degā, Renuārs, Pisarro spēja burtiski izdzīvot un ieguva iespēju radīt savus šedevrus.

19.04.

Ambruāzs Volārs - mākslas diriģents.

20. gadsimta māksla par tādu kļuva tikai pateicoties Ambruāzam Volāram - vienam no ietekmīgākajiem mākslas tirgotājiem 19.-20.gadsimta mijas Parīzē, kolekcionāram, mākslas darbu tirgotājam, pazinējam, daudzu tā laika meistaru draugam un mecenātam. Cilvēks, kurš atvēra Gogēna, Van Goga un Sezana pasauli.

26.04.

Pāvels Tretjakovs - mūža kolekcija.

Lielisks kolekcionārs un galerijas īpašnieks, tirgotājs, uzņēmējs, filantrops. Visu savu dzīvi viņš kolekcionēja krievu mākslinieku gleznas. Savācis vienu no lielākajām krievu mākslas kolekcijām un savu izcilo laikabiedru mūža portretu galeriju, viņš savai dzimtajai pilsētai uzdāvināja unikālu kolekciju. Izvēlējies mērķi, viņš gāja uz to, nenovirzoties no paredzētā ceļa ne soli.

3.05.

Sergejs un Pjotrs Ščukini - mākslā iemīlējušos cilvēku kolekcijas.

Ščukinu ģimenei piederēja viena no plašākajām mākslas darbu kolekcijām no visas pasaules, kas iezīmēja franču modernisma glezniecības kolekciju sākumu Ermitāžā un Puškina muzejā, kā arī Ščukina muzejā.

Sergejam Ščukinam bija vēl trīs brāļi - vecākais Pēteris un divi jaunāki, Dmitrijs un Ivans. Un viņi visi bija kaislīgi kolekcionāri, viņu kolekcijas bija vienlīdz augsta līmeņa.

Viņi bija ļoti dažādi cilvēki, taču viņus visus vienoja mīlestība pret skaistumu un smagi likteņa pārbaudījumi, tik spēcīgi, ka ne visi tos varēja izturēt.

10.05.

Ivans un Aleksejs Morozovi - kolekcionāri no tirgotāju dzimtas.

Brāļiem Morozoviem bija viena no bagātākajām franču impresionistu un postimpresionistu kolekcijām pasaulē. 20. gadsimta sākumā gan mākslinieki, gan galeriju īpašnieki Parīzē ar nepacietību gaidīja Krievijas miljonāru kolekcionāru ierašanos galvaspilsētā. Viņi savāca Pikaso, Matisa, Gogena un Van Goga ikoniskākos darbus.

17.05.

Pegija Gugenheima ir sinonīms laikmetīgās mākslas panākumiem.

Divdesmitā gadsimta mākslinieku galvenā patronese un kaislīgs kolekcionārs, kura savākusi labāko pagājušā gadsimta pirmās puses mākslas kolekciju, kurā ietilpst Pikaso, Polloka, Brancusi, Miro, Rotko, Džakometi un Dišāna darbi. Viņa bija cilvēks, kas aktīvi un ar mīlestību popularizēja abstrakto mākslu, sirreālismu un citus 20. gadsimta mākslas jauninājumus. Bez viņas šis gadsimts priekš glezniecības būtu pavisam citādāks.

7.06.

Georgijs Kostaki - izglītots avangarda mākslā.

Savulaik iemīlējies spilgtās krāsās un drosmīgās formās, intuīcijas un aizrautības vadīts, viņš avangarda darbu kolekcionēšanu padarīja par savas dzīves jēgu. Kostakis kolekcija ir savdabīga: tādas krievu un padomju avangarda kolekcijas nav ne Tretjakova galerijā, ne Krievu muzejā, ne Pompidū centrā, ne Gugenheima muzejā. Viņu bieži salīdzina ar galvenajiem Krievijas kolekcionāriem - P. Tretjakovu un I. Morozovu, taču viņa radošais ceļš bija neparastāks.



Kur: Mākslas galerija MuseumLV, Andreja Pumpura iela, 2, Rīga

Laiks: 18:50 – 20:30

Vienas lekcijas cena: 15, - €.

Abonēšanas maksa 4 lekcijām ir 50, - €

Abonementa iegāde 4 lekciju blokam par draudzīgu cenu 50, - € iespējama tikai PIRMS KURSA SĀKUMA un tikai tieši galerijā.

Lūdzam biļetes iegādāties iepriekš, samaksājot par biļeti • galerijā • ar bankas pārskaitījumu • SIA “Biļešu Serviss”. Biļešu pārdošana uz katru lekciju beidzas 2 darba dienas pirms pasākuma.

Lai apstiprinātu maksājumu un savu dalību pasākumā, lūdzu, iepriekš zvaniet mums pa tālruni 25409000 vai iepriekš rakstiet uz info@museumlv.com

 


Pievienoti materiāli


Lekciju sērija MuseumLV galerijā "Skolotājs - Skolēns"

Jauns lekciju kurss galerijā MuseumLV izstādes “Skolotājs – Skolēns” ietvaros. Bonuss lekcijas klausītājiem – izstādes apmeklējums bez maksas.

Jūsu uzmanībai – visspilgtākie piemēri no mākslas vēstures par slavenu gleznotāju, tēlnieku un viņu audzēkņu liktenīgo sadarbību.

Galerijas MuseumLV pastāvīgā lektore, mākslas zinātniece Jūlija Osipova pastāstīs mums par to:

Kurš mācīja Korovinu, Botičelli, Van Deiku un Ticiānu? Vai apdāvināts "tīrradnis" var gūt panākumus viens pats, vai arī ir vajadzīgs vadošs radītājs? Vai izcils skolotājs var radīt izcilu mākslinieku no parasta skolēna?

Krievijā Iļja Repins - viens no krievu glezniecības pīlāriem - īpaši skaidri izpaudās reālismā. Bet viņa skolēni - V. Serovs, K. Makovskis, N. Fešins - kļuva par krievu impresionisma pamatlicējiem un iekaroja Eiropu.

Florencē piedzīvojumu kārs mākslinieks Filipo Lipi ieraudzīja talantīgu mākslinieku mazajā Sandro Botičelli. Savukārt Botičelli mācīja gleznot Lipi dēlam Lipijam. Viņi joprojām strīdas par dažu darbu autorību!

Antverpenē zēns vārdā Entonijs van Deiks ienāca slavena flāmu mākslinieka darbnīcā. No šī brīža sākās neticams stāsts par darbu un mūža draudzību.

Venēcijā atklājās detektīvstāsts par nepārspējamo mākslinieku G. Bellīni un A. Mantenjas autorībām. Un vēlāk viņu skolēni veica revolūciju glezniecībā.

Tātad:

1. martā. Repins - Serovs - Makovskis - Kustodijevs - Maļavins - Somovs - Fešins. Reālisms - impresionisms - Sanktpēterburga - Maskava - Parīze - Slava Mamontovs.

15. martā. Filipo Lipi - Sandro Botičelli - Filipino Lipi. Itāļu renesanse – Florence – Mediči dinastija.

22. martā. Rubenss - Van Diks - Džeikobs Džordēns. Baroks - Antverpene - flāmi - novatori.

29. martā. Džovanni Bellīni - Andrea Mantenja - Ticiāns - El Greko. Agrīnā itāļu renesanse – Venēcijas Republika – Paduja – Madride – Toledo.


Kur: mākslas galerija MuseumLV, Andreja Pumpura iela, 2, Rīga

Laiks: 18:50 - 20:30

1 lekcijas cena: 15, - €.

Ievērojam visus epidemioloģiskos standartus, visas sēdvietas ir numurētas un atrodas drošā attālumā viena no otras, tādēļ vietu skaits stingri ierobežots līdz 20. Lūdzam biļetes iegādāties iepriekš, apmaksājot biļeti • galerijā • ar bankas pārskaitījumu • caur bilešuserviss.lv sistēmu. Biļešu pārdošana uz katru lekciju noslēdzas 1 darba dienu pirms pasākuma.

Mūsu klausītājiem, kuriem nav iespējas apmeklēt lekcijas klātienē, piedāvājam jaunu formātu. Jūs varat virtuāli apmeklēt lekciju caur Zoom sistēmu. Lekcijas notiek krievu valodā. Saiti uz pasākumu nosūtīsim pēc bankas pārskaitījuma saņemšanas. Izvēloties biļešu iegādes iespēju caur bilešuserviss.lv, lūdzam sazināties ar mums, lai apstiprinātu savu e-pastu, uz kuru nosūtīsim visu informāciju par lekciju.

Lai apstiprinātu samaksu un savu vietu zālē, lūdzam iepriekš zvanīt pa tālr.: 25409000 vai rakstīt info@museumlv.com

Abonementa iegāde 4 lekciju blokam par draudzīgu cenu 50, - € iespējama tikai tieši galerijā.

Esiet veseli un optimistiski!

Tiekamies kultūras centra GRATA JJ galerijā MuseumLV.

 


Pievienoti materiāli


Lekciju kurss MuseumLV galerijā "Krievu mākslas vēsture"

Cienījamie galerijas MuseumLV draugi, Akadēmijas GRATA klausītāji

Mēs nonācām pie secinājuma, ka nav jēgas ilgāk gaidīt “labākus laikus”, tāpēc nolēmām riskēt un atsākt bezsaistes sanāksmes un cerēt, ka rudenī komunikācija nebūs ierobežota. Visiem mūsu klausītājiem, kuri mūs atbalsta šajā idejā, paziņojam, ka 21. septembrī sāksim ar ekskluzīvu kursu, ko īpaši jums sagatavojusi mūsu pastāvīgā pasniedzēja, padomniece mākslas jautājumos Jūlija Osipova.

Mūsu kurss palīdzēs jums 15 lekciju laikā izpētīt krievu mākslas sarežģīto attīstības ceļu, sākot no XI gadsimta līdz pat mūsdienām, tiks stāstīts par krievu mākslinieku attiecībām ar citu tautu kultūrām, kā tas ietekmēja viņu darbu, kā arī sniegs jums ieskatu vēsturiskajos procesos, kas ietekmēja šīs senās zemes kultūras un mākslas attīstību.

Mēs jūs iepazīstināsim ar antīkiem un bizantiskiem motīviem senajā krievu mākslā, pieminēsim Teofānu un Andreju Rubļevu, uzzināsim vārda "parsuna" nozīmi un šīs tendences attīstību, runāsim par Fjodoru Rokotovu, Vladimiru Borovikovski, Dmitriju Levitski, Alekseju Venecianovu un Pāvelu Fedotovu, kas ir sava laika izcilākie gleznotāji. Triju lekciju laikā mēs ceļosim kopā ar "Ceļojošās mākslas izstāžu biedrību" jeb “Peredvižņikiem”, kas ir Šiškins, Kuindži, Poļenovs, Levitāns, Perovs, Kramskojs, Repins, Surikovs, Vereščagins. Uzzināsim, kā radās Vrubela modernisma pasaule, u.c. Nepalaidīsim garām arī "krievu gadalaikus" un to veidotājus. Mēs uzzināsim vairāk par Natālijas Gončarovas un Mihaila Larionova krievu primitīvismu, Ļubovas Popovas, Varvaras Stepanovas un Olgas Rozanovas avangardu, un jūs gaida atsevišķa lekcija arī par suprematismu, konstruktīvismu, sociālistisko reālismu kā oficiāliem vizuālās mākslas virzieniem, tad pāriesim pie pagrīdes mākslas (andergrounds), apkopojot konceptuālismu un sociālo mākslu - noslēpumaino un intelektuālo 20.gs. stilu. Saskarsimies arī ar Anatolija Zvereva, Vladimira Jakovļeva, Oskara Rabina, Ernsta Neizvestnija,  Dmitrija Krasnopevceva, Emīlijas un Iļjas Kabakovu, Viktora Pivovarova, Ērika Bulatova, Komara un Melamīda likteņiem.

Ceļojums mākslas un apgaismības pasaulē kļuva iespējams, pateicoties mūsu pastāvīgajai lektorei, mākslas padomniecei Jūlijai Osipovai, kura sagatavos un vadīs šo kursu tikai un vienīgi galerijas MuseumLV draugiem sadarbībā ar kultūras centru Grata JJ. Mūsu pastāvīgie klausītāji, kuri jau ir samaksājuši, bet neizmantoja savu biļeti epidemoloģisko ierobežojumu dēļ gandrīz pirms gada (ak Dievs!), un kas palika mums uzticīgi, mēs dodam bezmaksas ieeju PIRMAJĀ lekcijā, un iegādātās biļetes var izmantot sākot ar otro tikšanos. Bet!

Tikai 15‼ lekcijas un 25!! klausītāji vienlaikus. Kurš pirmais pierakstās un samaksā – tam arī tiek nodrošināta vieta ceļojumā pa krievu mākslas vēsturi. Un tiem, kas pērk abonementu - īpaša cena par katrām 4 lekcijām.

Pierakstieties iepriekš, tas būs interesanti, spilgti un informatīvi!

Gaidāmās tikšanās otrdienās:

 21. septembris - Ievadlekcija. Krievu mākslas attīstība Eiropas glezniecības kontekstā.
 5. oktobris - Kijevas Krievijas māksla. 15. gadsimts-16. gadsimts. Antīkie un bizantiešu motīvi senajā krievu mākslā. Senā Novgoroda un Pleskava XI-XIII gs. Teofāns (ap 1340. gadu - pēc 1405. gada), Andrejs Rubļevs (1360/1370 - 1427/1430) un Dionīsijs (ap 1440. gadu - pēc 1502./1503.).
 12. oktobris - 17. - 18. gadsimts. Pagrieziena punkts. Pēteris I.  Parsuni - Krievijas carienes un princeses portreti. Pāreja no viduslaikiem uz jaunajiem laikiem. Fjodors Rokotovs (1735? –1808), Dmitrijs Levitskis (1735–1822), Vladimirs Borovikovskis (1757–1825)
 19. oktobris - 18. gadsimts. No portreta līdz pilsētas ainavai. Aleksejs Venetsianovs (1780-1847), Pāvels Fedotovs (1815-1852)
 26. oktobris - 9. gadsimts. Krievu reālisms. "Ceļojošo izstāžu biedrība". Ainava-I.I.Šiškins (1832-1898), A.I.Kuindži (1842-1910), V.D.Poļenovs (1844-1927), I.I.Levitāns (1860-1900).
 30. novembris – "Ceļojošo izstāžu biedrība". Portreta žanrs. Vasilijs Perovs (1833-1882), Ivans Kramskojs (1837-1887), Iļja Repins (1844-1930)
 7. decembris – "Ceļojošo izstāžu biedrība". Vēsturiskais žanrs glezniecībā. Vasilijs Surikovs (1848-1916), Mihails Ņesterovs (1862-1942), Vasilijs Vereščagins (1842-1904)
 14. decembris – "Mākslas pasaule". Modernisms. Mihails Vrubels. A. M. Vasņecovs, I. I. Levitāns
 28. decembris "Krievijas gadalaiki". A.N.Benuā, L.S.Baksts, E.E.Lansere, K.A.Somovs un S.P.Djagiļevs
 4. janvāris Krievijas primitīvisms. Natālija Gončarova (1881-1962) un Mihails Larionovs (1881-1964).
 11. janvāris Krievu avangardisma sievietes - Varvara Stepanova (1899-1958), Ljubova Popova (1889-1924) un Olga Rozanova (1886-1918).
 18. janvāris Avangards, supremātisms, konstruktīvisms. Kazimirs Maļevičs (1879-1935), Aleksandrs Rodčenko (1891-1956), Lazars Ļisickis (1890-1941), Iļja Čašņiks (1902-1929).
 25. janvāris Sociālistiskais reālisms - PSRS oficiālā māksla. Kā beidzās avangards? Aleksandrs Deineka (1899-1969), Aleksandrs Gerasimovs (1881-1963), Dmitrijs Nalbandjans (1906-1993)
 1. februāris Atkusnis un 60. gadi: andergraunda dzimšana. Anatolijs Zverevs (1931-1986), Vladimirs Jakovļevs (1934-1998), Oskars Rabins (1928-2018), Ernsts Nezināmais (Ņeizvestnijs) (1925-2016), Dmitrijs Krasnopevcevs (1925-1995).
 8. februāris Konceptuālisms un sociālā māksla - noslēpumains un intelektuāls 20. gadsimta stils. Iļja un Emīlija Kabakovi - "totāla instalācija". Viktors Pivovarovs (1937), Ēriks Bulatovs (1933), Komars un Melamīds.

Kur: Mākslas galerija MuseumLV, Andreja Pumpura iela, 2, Rīga
Laiks: 18:50 - 20:30
Vienas lekcijas cena: 15, - €.
Abonēšanas maksa 4 lekcijām ir 50, - €
Abonementa iegāde 4 lekciju blokam par draudzīgu cenu 50, - € iespējama tikai PIRMS KURSA SĀKUMA un tikai tieši galerijā.
 
Mēs ievērojam visus epidemioloģiskos standartus un lūdzam to arī jums, lai neradītu problēmas viens otram ar kontroles iestādēm. Diemžēl mums būs jāpārbauda visu nepieciešamo dokumentu (sertifikāta u.c.) pieejamība.
Visas sēdvietas ir numurētas un atrodas drošā attālumā viena no otras, tādēļ vietu skaits ir stingri ierobežots līdz 25. Lūdzam biļetes iegādāties iepriekš, samaksājot par biļeti • galerijā • ar bankas pārskaitījumu  • SIA “Biļešu Serviss”. Biļešu pārdošana uz katru lekciju beidzas 2 darba dienas pirms pasākuma.
Lai apstiprinātu maksājumu un savu dalību pasākumā, lūdzu, iepriekš zvaniet mums pa tālruni 25409000 vai iepriekš rakstiet uz info@museumlv.com
 
Esiet veseli un optimistiski.


Pievienoti materiāli


Galerija MuseumLV aicina uz meistarklasi 17.08.

17.08.2021. 17:45

Draugi, aicinām jūs pievienoties mūsu radošajai grupai 17. augustā. Tā kā uz laikapstākļiem vairs nevar paļauties, organizējam gleznošanas meistarklasi mākslinieces Kristīnes Keires vadībā galerijas MuseumLV filiālē Ausekļa ielā 5.

Sagatavosim otas, krāsas, audeklus, lai trīs stundu garumā jūs varētu ļauties iedvesmai, radošumam un mākslas piedzīvojumam.
Gleznošana ir lielisks veids, kā atraisīt sevī radošumu un izmēģināt kaut ko jaunu.

Tiek aicināti visi interesenti, iepriekšējā pieredze nav nepieciešama.
Nodarbības notiek Jums vēlamā valodā (LV, RU, ENG)
Kad: 17. augusts, otrdiena
Tikšanās laiks: 17:45
Ilgums: 3 h
Dalības maksa: 40 EUR (cenā iekļauta maksa par audeklu, akrila krāsām, otām, utt.)
Dalībnieku skaits ir ierobežots.

Lūgums pieteikt savu dalību, zvanot mums 670 16 602 vai rakstot uz info@museumlv.com vai WhatsApp 254 09 000.
Lūdzu ņemiet vērā, ka varēsim garantēt Jūsu dalību plenērā tikai pēc pilnas priekšapmaksas veikšanas līdz 16.augustam ieskaitot.
Tiekamies!
Jūsu MuseumLV


Pievienoti materiāli


Galerija MuseumLV aicina uz plenēru 10.08.

10.08.2021. 17:45

Draugi, aicinām jūs pievienoties mūsu radošajai grupai pastaigā pa gleznaino Rīgu. Sagatavosim jums otas, krāsas, audeklus, lai profesionāla mākslinieka Nikolaja Krivošeina pavadībā trīs stundas varētu gleznot un baudīt Rīgas ainavas.

Plenērs ir iespēja ieraudzīt ikdienas pilsētas dzīvi jaunām acīm. Meistarīgais gleznotājs Nikolajs Krivošeins dalīsies savā pieredzē, sniegs padomus, kā veiksmīgāk atainot uz audekla notvertos iespaidus. Tiek aicināti visi interesenti, iepriekšējā pieredze nav nepieciešama.
Nodarbības notiek Jums vēlamā valodā (LV, RU, ENG)

Kad: 10.augusts
Tikšanās laiks: 17:45
Ilgums: 3 h
Dalības maksa: 40 EUR (cenā iekļauta maksa par audeklu, akrila krāsām, otām, utt.)

Dalībnieku skaits ir ierobežots. Tā kā tikšanās notiek ārtelpās, ievērojot visus epidemoloģiskos noteikumus, sertifikātus nav nepieciešams uzrādīt.
Lūgums pieteikt savu dalību, zvanot mums 670 16 602 vai rakstot uz info@museumlv.com vai WhatsApp 254 09 000.‬
Svarīgi! Lai garantētu Jūsu dalību plenērā, lūdzu veiciet pilnu priekšapmaksu.
Tiekamies zem maigajām Rīgas debesīm! ☀️

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010


Pievienoti materiāli


Galerija MuseumLV aicina uz plenēru 27.07.

27.07.2021, 17:45

Draugi, aicinām jūs pievienoties mūsu radošajai grupai pastaigā pa gleznaino Rīgu. Sagatavosim jums otas, krāsas, audeklus, lai profesionālas mākslinieces Elgas Grīnvaldes pavadībā trīs stundas varētu gleznot un baudīt Rīgas ainavas.
Plenērs ir iespēja ieraudzīt ikdienas pilsētas dzīvi jaunām acīm. Meistarīgā gleznotāja Elga Grīnvalde dalīsies savā pieredzē, sniegs padomus, kā veiksmīgāk atainot uz audekla notvertos iespaidus. Tiek aicināti visi interesenti, iepriekšējā pieredze nav nepieciešama.

Nodarbības notiek Jums vēlamā valodā (LV, RU, ENG)
Kad: 27. jūlijs
Tikšanās laiks: 17:45
Ilgums: 3 h
Dalības maksa: 40 EUR (cenā iekļauta maksa par audeklu, akrila krāsām, otām, utt.)

Dalībnieku skaits ir ierobežots. Tā kā tikšanās notiek ārtelpās, ievērojot visus epidemoloģiskos noteikumus, sertifikātus nav nepieciešams uzrādīt.
Lūgums pieteikt savu dalību, zvanot mums 670 16 602 vai rakstot uz info@museumlv.com vai WhatsApp 254 09 000.
Svarīgi! Lai garantētu Jūsu dalību plenērā, lūdzu veiciet pilnu priekšapmaksu līdz svētdienai (ieskaitot).
Tiekamies zem maigajām Rīgas debesīm!


Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010


Pievienoti materiāli


Galerija MuseumLV aicina uz plenēru 13.07.

13.07.2021, 17:45

Draugi, aicinām jūs pievienoties mūsu radošajai grupai pastaigā pa gleznaino Rīgu.
Sagatavosim jums otas, krāsas, audeklus, lai profesionālas mākslinieces Agnija Ģērmane pavadībā trīs stundas varētu gleznot un baudīt Rīgas ainavas.
Plenērs ir iespēja ieraudzīt ikdienas pilsētas dzīvi jaunām acīm. Meistarīgā gleznotāja Agnija Ģērmane dalīsies savā pieredzē, sniegs padomus, kā veiksmīgāk atainot uz audekla notvertos iespaidus.Tiek aicināti visi interesenti, iepriekšējā pieredze nav nepieciešama.

Nodarbības notiek Jums vēlamā valodā (LV, RU, ENG)
Kad: 13. jūlijs
Tikšanās laiks: 17:45
Ilgums: 3 h
Dalības maksa: 40 EUR (cenā iekļauta maksa par audeklu, akrila krāsām, otām, utt.)
Dalībnieku skaits ir ierobežots. Tā kā tikšanās notiek ārtelpās, ievērojot visus epidemoloģiskos noteikumus, sertifikātus nav nepieciešams uzrādīt.
Lūgums pieteikt savu dalību, zvanot mums 670 16 602 vai rakstot uz info@museumlv.com vai WhatsApp 254 09 000.
Svarīgi! Lai garantētu Jūsu dalību plenērā, lūdzu veiciet pilnu priekšapmaksu līdz 11.jūlijam (ieskaitot).
Tiekamies zem maigajām Rīgas debesīm!

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010


Pievienoti materiāli