Лого

MUSEUM LV

Grata JJ

«Apzinoties pasaules skaistumu, dalāmies katra brīža neatkārtojamībā - ar tēliem, emocijām un mākslas darbiem.»

3454

155361

Blogs

Dita Lūse. Glezniecības seanss tiešraidē

24.11.2017

Līdz 20.12.1017. galerijā MuseumLV apskatāma Ditas Lūses personālizstāde «Gaismas anatomija», kurā māksliniece ir pievērsusies gaismas pētniecībai dažādos aspektos – sākot no dabiskās gaismēnas radītā stāsta, līdz rentgena uzņēmumam: «Mirkļa starojumā radītais attēls, kurš lauj apskatīt to, kas citādi ir pilnībā apslēpts mūsu acīm – šī ir iespēja ielūkoties noslēpumā, atklāt neredzamo. Pētu un apbrīnoju cilvēku un zirgu kaulu un dažādu augu plastiskās formas dzestrajā rentgena staru radītajā gaismas spēlē. Man šķiet būtiski, ka tie ir dzīvi - dzīvu radību kauli. Ar rentgena stariem cilvēkā var ieskatīties daudz dziļāk, nekā ar jebkuru citu fototehniku.
Ornamenti ļauj parādīt telpas dziļumu, kas savukārt dod iespēju ielūkoties vienatnes un klusuma sajūtu telpā. Bet varbūt vēl svarīgāk ir tas, ka ornamenti it kā ievelk sevī. Gleznojot portretus, ornamentu meditatīvais raksturs ļauj izcelt noskaņojumu. Ar skatienu sekojot rakstiem, var aizklīst domās, uz mirkli varbūt pazaudēt sevi, vai tieši otrādi, pabūt vienatnē ar sevi un aizmirst par laiku”, par saviem darbiem stāsta māksliniece.
Dita Lūse ieguvusi balvu starptautiskā konkursā Indijā - AVISKAR AWARDS 2012. Kalkutā. Piedalījusies Beidžinas starptautiskajā mākslas biennālē Beidžinā, Ķīnā. 2017. Dita ieguva Finālista balvu 2. Starptautiskajā mākslas konkursā ART OLYMPIA 2017 Tokijā, Japānā. Ditai Lūsei ir bijušas nozīmīgas personālizstādes ne tikai Latvijā, bet arī "Luci e Ombre", galerijā Immagini Spazio Arte, Cremonā, Itālijā, “The moment of Light” Galerijā ARTIFACT Ņujorkā, ASV un Personālizstāde "ART REVOLUTION TAIPEI 2016" ietvaros pēc kuratoru komitejas uzaicinājuma Taipejā, Taivānā.

Kopš galerijas atklašanas 2017. gada maija beigās katru nedēļu galerijā MuseumLV kāds no māksliniekiem pieņem izaicinājumu apmēram divas stundas radīt mākslas darbu interneta tiešraidē.


Pievienoti materiāli


Back to the list