Лого

MUSEUM LV

Grata JJ

985

12 445

Archive filter

Period of activity: Select date in calendarSelect date in calendar
  

Ērikas Kumerovas eļļas gleznu izstāde “Audekla vēstules”
No 2018. gada 3.marta līdz 1.aprīlim Kultūras centra Grata JJ mākslas
galerijas MuseumLV 2. stāvā būs apskatāma Ērikas Kumerovas eļļas gleznu
izstāde “Audekla vēstules”.
30 izstādītie darbi, īpaši atlasīti šim projektam un tapuši no
2016. līdz 2018.gadam.
Dabā novēroti motīvi mākslinieces redzējumā pārtop intuitīvās
fantāzijās. Ērikas darbos vērojami izteiksmīgi un dzidri krāsu toņi,
eleganta kompozīcija, viegli, nesamāksloti triepieni un veikla tehnika.
Tie raisa pozitīvas, dzīvi apliecinošas emocijas.

Wiev in gallery

Dižā vientulība
No 03.02. galerijas MuseumLV 1. stāvā apskatāma Artūra Bērziņa izstāde "Dižā vientulība". Izstāde apspēlē dažādus vērtību iemainīšanas un populisma veidus, kas manipulē ar cilvēcisko ego caur iedzimtiem un sociāli determinētiem raksturlielumiem, tādējādi uzpērkot mūsu prātus vairumā. Kā arī cenu, kuru jāmaksā katram atsevišķi - rietumu cilvēka dižo vientulību. Mākslinieka darbi svārstās starp nopietnības meklējumiem saturā un spēles pieeju formā - divojumā starp ideālismu un ironiju, kas ir raksturīgs metamodernisma virzienam. Kā parasti Artūra Bērziņa darbos, tēlu šķietami acīmredzamais vēstījums visdrīzāk ir mānīgs un satur sevī dubulto dibenu ar pretējo nozīmi, kā jau viss, kas mūs ielenc informatīvā kara laikmetā, kurā cilvēks cilvēkam pārvēršas par līdzekli. Izstādē būs apskatāmas gleznas, grafika, instalācijas un pat ēdami objekti, kuri velk paralēles ar to, ko mēs ielaižam sevī. Augsto kultūru bieži izspiež viegli utilizējami surogāti. Primitīva informācija, kuru mēs izvēlamies patērēt, ar mūsu apziņu rīkojas kā fastfood ar ķermeni. Līdzās tradicionālajam populismam “valstiskums un tēvija” mums piedāvā laikmetīgo - “individuālisms un tiesības”, jo jēdziens “atbildība” nav uzrunājošs. Tadējādi veidojas egocentrisku mašīnu civilizācija, kas ciklējas pati uz sevi, ir neaizsargāta no ārpuses un apēd sevi no iekšpuses. Šo procesu vairs neģenerē mistiska elite, bet gan mēs paši – instrumenti, kurus jābaro ar tiesībām un citiem ego-stimulantiem, līdz, nolemti totālai vientulībai un cilvēcisko sakņu sairšanai, zaudējam sevi.

Wiev in gallery

Exhibition "The Gods, Heroes, Reflections and Shadows" by Roberts Diners and Lilia Dinere
Exhibition "The Gods, Heroes, Reflections and Shadows" by Roberts Diners and Lilia Dinere

Wiev in gallery

«Forštates stāsti» Inga Jurova

Inga Jurova ir gleznotāja un Maskavas Forštates iedzīvotāja, kas savā jaunākajā projektā, absolūti dokumentāli fiksējot Maskavas Forštates arhitektūru, izmanto šo savu personisko pieredzi kā valodu, lai runātu par eksistenciālām tēmām - cilvēka likteni, dzīvību un nāvi. Inga Jurova pārstāv maģiskā reālisma virzienu glezniecībā, tāpēc gleznojot realistiskus motīvus, mākslinieci interesē metafiziskais un aiz ārējās formas slēptais lietu saturs.

            Maskavas Forštate ir vēsturiski multikulturāls, savdabīgs un vitāls Rīgas rajons. Viens no izstādes vēstījuma slāņiem ir šī rajona atmosfēras dokumentēšana un nepamatotu stereotipu noraidījums.

Nereti mākslinieces gleznu varoņi ir dzīvnieki – ar cilvēciskām īpašībām un pārdzīvojumioem apveltītas būtnes, kuri līdzīgi arhitektūrai tiek lietoti kā metaforas, laika un garīgās dimensijas simboli.


Wiev in gallery

Ditas Lūses "Gaismas anatomija"
“Mirkļa starojumā radītais attēls, kurš lauj apskatīt to, kas citādi ir pilnībā apslēpts mūsu acīm – šī ir iespēja ielūkoties noslēpumā, atklāt neredzamo. Pētu un apbrīnoju cilvēku un zirgu kaulu un dažādu augu plastiskās formas dzestrajā rentgena staru radītajā gaismas spēlē. Man šķiet būtiski, ka tie ir dzīvi - dzīvu radību kauli. Rentgena uzņēmumus uztveru kā tādu visai personīgu, pat intīmu lietu. Ar rentgena stariem cilvēkā var ieskatīties daudz dziļāk, nekā ar jebkuru citu fototehniku. Tomēr reizē rentgens ir bezpersonisks, tajā ir zudusi individualitāte. Īsajā gaismas mirklī ķermeņa kauli un augu struktūras kļūst par tādu kā musturu, par ornamentu vai rakstu.
Ķermeni rentgenā izgaismo īss gaismas uzplaiksnījums, un tas ir
pretstatā ilgmūžīgajai gaismai, kura gadu simtiem iespīd senajās ēkās un
velvēs, kurus gleznoju. Šī laika dimensija man ir ļoti svarīga, tāpat
kā apziņa, ka sienas, grīdas, ornamenti ir atmiņu pilni, nes sevī
dzīves, likteņus, pavērsienus. Ornamenti ļauj parādīt telpas dziļumu,
kas savukārt dod iespēju ielūkoties vienatnes un klusuma sajūtu telpā.
Bet varbūt vēl svarīgāk ir tas, ka ornamenti it kā ievelk sevī.
Gleznojot portretus, ornamentu meditatīvais raksturs ļauj izcelt
noskaņojumu. Ar skatienu sekojot rakstiem, var aizklīst domās, uz mirkli
varbūt pazaudēt sevi, vai tieši otrādi, pabūt vienatnē ar sevi un
aizmirst par laiku”, par saviem darbiem stāsta māksliniece.

Wiev in gallery