Лого

MUSEUM LV

Grata JJ

«Apzinoties pasaules skaistumu, dalāmies katra brīža neatkārtojamībā - ar tēliem, emocijām un mākslas darbiem.»

3163

115741

Arhīvu filtrs

Datums: Select date in calendarSelect date in calendar
  

Nikolaja Krivošeina glezniecības meistarklase

07/18/2018

Piektdien, 20.07. plkst. 12.00 Kultūras centra GrataJJ galerijā MuseumLV tradicionālās interneta tiešraides ietvaros gleznos
Nikolajs Krivošeins
Nikolajs Krivošeins ir gleznotājs, kurš konsekventi pievērsies abstraktajai glezniecībai. Mākslinieks vairākkārtīgi ir demonstrējis savu gleznotprasmi publikas acu priekšā, gleznojot lielformāta kompozīcijas savās izstādēs skatītāju klātbūtnē. Krivošeins darbojas arī kā pedagogs, piedalījies plenēros un ir apgleznojis porcelānu. Nozīmīga darbības sfēra ir arī grafika, lineārie zīmējumi un telpisku objektu veidošana. Tomēr visos mākslinieka radošās izpausmes veidos pamatā ir Nikolaja glezniecības motīvi.
Nikolajs Krivošeins 1999. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas monumentālās glezniecības meistardarbnīcu, sarīkojis daudzas personālizstādes - Latvijā, Beļģijā, Baltkrievijā un Krievijā
Kopš galerijas atklāšanas 2017. gada maija beigās katru nedēļu galerijā MuseumLV kāds no māksliniekiem pieņem izaicinājumu apmēram divas stundas radīt mākslas darbu vai uzstāties interneta tiešraides laikā. Tiešraidi varēs vērot Facebook lapā: MuseumLV un Grata JJ. Ierodoties Andreja Pumpura ielā 2, būs iespēja tikties ar mākslinieku un atbalstīt viņu mākslas darba tapšanas procesā, ka arī uzzināt viņa glezniecības noslēpumus.
Ieeja bez maksas.
Galerija MuseumLV
Andreja Pumpura iela 2, Rīga
+371 67016602 / +371 25409000
info@museumlv.com
Ieeja bez maksas
Darba laiks: P.O.T.C.P. 11:00 – 19:00, S. 11:00 – 17:00


Pievienoti materiāli


Kroņu Darbnīca kopā ar Patriciju Brekti & Zani Teikmani

07/16/2018

a:2:{s:4:"TEXT";s:1824:"KROŅU DARBNĪCA
KOPĀ AR PATRICIJU BREKTI UN ZANI TEIKMANI

Kroņus un vainagus var likt galvā ne tikai Vasaras Saulgriežu svētkos, simbolizējot saules ritumu un bezgalību, bet arī citos īpašos gadījumos, padarot ikdienu par svētkiem - ziedu vai pērļu kroni, tradicionālu vai stilizētu - tā ir katras pašas izvēle!
Uztaisi savu KRONI pati! Piedalies KROŅU DARBNĪCĀ, KAS NOTIKS MĀKSLAS GALERIJAS MuseumLV TELPĀS, Andreja Pumpura ielā 2 / CETURTDIEN / 19.07. / 18.30 - 20:30!

Kronis / vainags rotā galvu - cilvēka cēlāko daļu un simboliski paaugstina tā nēsātāja statusu sabiedrībā. Kronis vienmēr pauž majestātiskumu, varu, svētību vai ārkārtēju, svinīgu stāvokli, simboliski izceļot konkrēto cilvēku citu vidū. Dārgakmeņiem greznota zelta vai sudraba (vainagveida) galvas rota izsenis bijusi valdnieku (arī citu dižciltīgo) varas simbols.

Ar prieku dalīsimies savās radošajās zinībās, nodarbību vadīs divas krāšņuma pavēlnieces – māksliniece Patricija Brekte "Art Studio Peahen" izveidotāja & vadītāja un balerīna Zane Teikmane "Kronis Visam" izveidotāja, vadošais baleta soliste Latvijas Nacionālās operas baleta trupā. Kurš gan labāk kā balerīna zina, kā kroņiem jāizskatās?

Mēs kopā plānojam Jūs apburt un iedvesmot! Dāmas esiet gaidītas piedalīties mūsu radošajā darbnīcā, kuras laikā varēsiet radīt savu īpašo galvas rotu! Izkrāsojiet vasaru vēl košāku ar paštaisīto rotu, kā arī apburiet apkārtējos kādā no vasaras festivāliem!

Dalības maksā 25 eiro iekļauti visi nodarbībai nepieciešamie materiāli.
PIETEIKŠANĀS UZ KROŅU DARBNĪCU, ZVANOT UZ GALERIJU PA TĀLRUŅA NR. +371 67 016 602 vai +371 254 09 000!!!";s:4:"TYPE";s:4:"HTML";}


Pievienoti materiāli


Juris Ģērmanis. “Sievietes un daba”

07/16/2018

No 2018.gada 27.jūlija līdz 28.augustam mākslas galerijas MuseumLV otrā stāva izstāžu zālēs (Andreja Pumpura iela 2, Rīgā) skatāma gleznotāja Jura Ģērmaņa izstāde “Sievietes un daba”.


JURIS ĢĒRMANIS
SIEVIETES UN DABA

Juris Ģērmanis dzimis 1941. gada 16. jūnijā Rīgā. Mācījies Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā (1952–1960). 1966. gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1975. gada. 1998. gadā ieguvis maģistra grādu mākslā.


Ilgus gadus strādājis mākslas pedagoģijā. Aktīvi piedalījies Latvijas mākslinieku savienības darbā kā MS valdes loceklis.

Kopš 1967. gada regulāri piedalās izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Mākslinieka darbi atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Talsu novada muzejā, Cēsu vēstures un mākslas muzejā, kā arī privātkolekcijās Latvijā, ASV, Austrālijā, Polijā, Somijā, Zviedrijā, Vācijā u.c.

Izstādītie darbi tapuši laika posmā no 2000. līdz 2018. gadam un aptver divus nozīmīgus tēmu lokus – sievietes figūra un ainava – mākslinieka daiļradē. Izstāde “Sievietes un daba” lakoniski iezīmē Jura Ģērmaņa iedvesmas avotus viņa radošās dzīves laikā un tie joprojām ir aktuāli.

Juris Ģērmanis pirmām kārtām sevi uzskata par figurālistu. Tapuši gan neskaitāmi sabiedrībā zināmu cilvēku portreti, gan niansēm bagāti psiholoģiski portreti, tomēr pāri visam – sievietes. Sievietes tēls kā galvenais mākslinieka iedvesmas avots – garastāvokļa noskaņas, formu plastika, iedziļināšanās katras personības individualitātē – kā portretos tā aktos.

Otrs tēmu loks saistās ar ainavu glezniecību plenēros Latvijas dabā – tveice, vējš, lietus – tas viss iederas mirkļa skaistuma apzināšanās procesā un tā izpausmē mākslā. Ilggadējs darbs plenēros raksturo mākslinieka rokrakstu – koncentrēšanos un spēju radoši darboties šeit un tagad, tverot mirkļa burvību. Tehniskā virtuozitāte un dabas dota krāsu izjūta palīdz precīzi nodot savu redzējumu skatītājam.

Mākslinieks gleznās apjūsmo ne tikai Latvijas dabas un cilvēku krāšņumu, bet arī strādā esot ārzemju ceļojumos. Kā atsevišķa tēma, kas izgaismo Jura Ģērmaņa mākslu no cita aspekta, izstādē būs apskatāmas Marokā tapušās gleznas. Austrumu eksotika ziemeļnieka acīm.

Jurim Ģērmanim vienmēr ir svarīga reālā vide un cilvēki, kas tiek gleznoti no dabas. Darbos būtiski ir trīs aspekti – krāsu tonālā saskaņa, kompozīcija un precīzs zīmējums – ko viņš apguvis gan mākslas skolā pie Arnolda Griķa, gan Akadēmijā pie Arija Skrides, Konrāda Ubāna, Induļa Zariņa un Eduarda Kalniņa, kura vadībā ticis izstrādāts arī diplomdarbs. Latvijas glezniecības skolas ieliktajām kvalitātēm mākslinieks ir palicis uzticīgs joprojām.


Interneta resursi:

www.museumlv.com

FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/museumlvgratajj/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/museumlvgratajj/

TWITTER: https://twitter.com/gratajjmuseumlv

Mākslas galerija MuseumLV / Andreja Pumpura iela 2, Rīgā

Tālruņa nr.:

00371 670 16 602

00371 254 09 000

E- pasts: info@museumlv.com

Ieeja izstādē ir bezmaksas.

Darba laiks:

P: 11:00 – 19.00

O: 11:00 – 19.00

T: 11:00 – 19.00

C: 11:00 – 19.00

P: 11:00 – 19.00

S: 11:00 – 17.00

Sv. – slēgtsYoutube
Arterritory
Mumspatik
Epadomi
Delfi.lv
Latvijas Sabiedriskie Mediji


Pievienoti materiāli


Latvijas simtgadei veltīta izstāde "Radu - raksti"

06/25/2018

15.11. – 15.12


Pievienoti materiāli


Agate Apkalne. Izstāde - "Dvēseles skumjas".

06/25/2018

Agate Apkalne "Dvēseles skumjas" 12.10. - 10.11
Jaunākajās gleznās Agate Apkalne turpina vest skatītāju savas personības dzīlēs, kur vētras mijas ar mieru un klusumu, melanholija – ar harmoniju, bezgalīgi meklējumi – ar atklāsmes brīžiem. Gleznotājas hiperreālistiski virtuozais, psiholoģiski ietilpīgais stils savus cienītājus sagaida šķietami nemainīgi, tomēr “Dvēseles skumju” kolorīts ir ietiecies monohromās niansēs, un gleznu stāstus izstāsta arvien spēcīgāki un lakoniskāki simboli, kuri vienlaikus ir tepat pasaulē – debesīs, ūdeņos un draugu lokā ieraudzīti motīvi.


Pievienoti materiāli


Anda Poikāne. "Paēnā"

06/23/2018

Anda Poikane.  Izstāde "Paēnā" 04.09. - 06.10


Pievienoti materiāli


Izstādes "Mistērija. Rituālā māksla" atklāšana un GRATA balvas pasniegšana.

06/22/2018

   20.06. Mākslas galerijā MuseumLV tika atklāta izstāde «Mistērija. Rituālā māksla» un pasniegta GRATA balva vizuālajā mākslā.


Par pirmo GRATA balvas lauriātu kļuva Ojārs Arvīds Feldbergs. Šīs balvas likteni lēma galerija MuseumLV.    Izstādes «Mistērija Rituālā māksla» atklāšanas laikā Ojārs Feldbergs veica akmens stādīšanas rituālu, kurā varēja piedalīties ikviens pasākuma dalībnieks. Pašlaik šis akmens ir apskatāms galerijā un izstādes apmeklētāji var nodot tam savu vēstījumu.
   Otra – skatītāju simpātiju balva tiks pasniegta 26.07.2018. Vairāk kā mēnesi skatītājiem tiks dota iespēja balsot par sev tīkamākajiem mākslas darbiem, apmeklējot izstādi «Mistērija. Rituālā māksla». Mākslinieki konkursā piedalās anonīmi, katram darbam ir piešķirts kārtas numurs, par kuru izstādes apmekletāji tiek aicināti balsot.
    Ar šo projektu kultūras centrs Grata JJ aizsāk tradīciju - nodibinot savu balvu vizuālajā mākslā, rosināt māksliniekus piedalīties ikgadējā vasaras izstādē, kurā plašā spektrā pārstāvēta visdažādāko virzienu māksla – pārsteigums skatītājiem, iespēja vienkopus skatīt iemīļoto mākslinieku darbus.
   Tulkojumā no latīņu valodas "grata" nozīmē "vēlamais", "ar pateicību pieņemamais".
Par izstādes tematiku:
    Dažreiz mākslas darba radīšanas process pēc savas formas pārklājas ar rituāla būtību.
Citrreiz rituāls un māksla ir viens un tas pats.
    Mākslas darba radīšanai var arī nebūt nekā kopēja ar rituālām darbībām, jo tas ir pacietību prasošs, skurpulozs darbs, tomēr rezultātā mākslinieks atver savu portālu uz līdz šim citiem nepieejamu pasauli.
   Izstādes atklāšanas laiks - pirms Līgo svētkiem, ko varam uzskatīt par mūsu latvisko mistēriju – kā mēs skatāmies uz šo seno mantojumu, vadoties no mākslinieka pieredzes?
   Izstāde apskatāma no 21. 06. – 28. 08.

Youtube Delfi.lv
Sputniknews


Pievienoti materiāli


Juris Ģērmanis. Sievietes un daba.

06/22/2018

No 2018.gada 27.jūlija līdz 28.augustam mākslas galerijas MuseumLV otrā stāva izstāžu zālēs (Andreja Pumpura iela 2, Rīgā) skatāma gleznotāja Jura Ģērmaņa izstāde “Sievietes un daba”.

JURIS ĢĒRMANIS SIEVIETES UN DABA
Juris Ģērmanis dzimis 1941. gada 16. jūnijā Rīgā. Mācījies Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā (1952–1960). 1966. gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1975. gada. 1998. gadā ieguvis maģistra grādu mākslā.

Ilgus gadus strādājis mākslas pedagoģijā. Aktīvi piedalījies Latvijas mākslinieku savienības darbā kā MS valdes loceklis.

Kopš 1967. gada regulāri piedalās izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Mākslinieka darbi atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Talsu novada muzejā, Cēsu vēstures un mākslas muzejā, kā arī privātkolekcijās Latvijā, ASV, Austrālijā, Polijā, Somijā, Zviedrijā, Vācijā u.c.

Izstādītie darbi tapuši laika posmā no 2000. līdz 2018. gadam un aptver divus nozīmīgus tēmu lokus – sievietes figūra un ainava – mākslinieka daiļradē. Izstāde “Sievietes un daba” lakoniski iezīmē Jura Ģērmaņa iedvesmas avotus viņa radošās dzīves laikā un tie joprojām ir aktuāli.

Juris Ģērmanis pirmām kārtām sevi uzskata par figurālistu. Tapuši gan neskaitāmi sabiedrībā zināmu cilvēku portreti, gan niansēm bagāti psiholoģiski portreti, tomēr pāri visam – sievietes. Sievietes tēls kā galvenais mākslinieka iedvesmas avots – garastāvokļa noskaņas, formu plastika, iedziļināšanās katras personības individualitātē – kā portretos tā aktos.

Otrs tēmu loks saistās ar ainavu glezniecību plenēros Latvijas dabā – tveice, vējš, lietus – tas viss iederas mirkļa skaistuma apzināšanās procesā un tā izpausmē mākslā. Ilggadējs darbs plenēros raksturo mākslinieka rokrakstu – koncentrēšanos un spēju radoši darboties šeit un tagad, tverot mirkļa burvību. Tehniskā virtuozitāte un dabas dota krāsu izjūta palīdz precīzi nodot savu redzējumu skatītājam.

Mākslinieks gleznās apjūsmo ne tikai Latvijas dabas un cilvēku krāšņumu, bet arī strādā esot ārzemju ceļojumos. Kā atsevišķa tēma, kas izgaismo Jura Ģērmaņa mākslu no cita aspekta, izstādē būs apskatāmas Marokā tapušās gleznas. Austrumu eksotika ziemeļnieka acīm.

Jurim Ģērmanim vienmēr ir svarīga reālā vide un cilvēki, kas tiek gleznoti no dabas. Darbos būtiski ir trīs aspekti – krāsu tonālā saskaņa, kompozīcija un precīzs zīmējums – ko viņš apguvis gan mākslas skolā pie Arnolda Griķa, gan Akadēmijā pie Arija Skrides, Konrāda Ubāna, Induļa Zariņa un Eduarda Kalniņa, kura vadībā ticis izstrādāts arī diplomdarbs. Latvijas glezniecības skolas ieliktajām kvalitātēm mākslinieks ir palicis uzticīgs joprojām.
Interneta resursi:

www.museumlv.com
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/museumlvgratajj/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/museumlvgratajj/
TWITTER: https://twitter.com/gratajjmuseumlv

Mākslas galerija MuseumLV / Andreja Pumpura iela 2, Rīgā
Tālruņa nr.:
00371 670 16 602
00371 254 09 000
E- pasts:
Info@museumlv.com

Ieeja izstādē ir bezmaksas.

Darba laiks:
P: 11:00 – 19.00
O: 11:00 – 19.00
T: 11:00 – 19.00
C: 11:00 – 19.00
P: 11:00 – 19.00
S: 11:00 – 17.00
Sv. – slēgtsPievienoti materiāli


Vitas Ozoliņas lekcija "Meksikas kultūra, māksla un rituāli"

06/21/2018

    11 июля в 18.30 культурный центр Grata JJ в рамках выставки «Мистерия. Ритуальное искусство» предлагает вашему вниманию лекцию на русском языке искусствоведа Виты Озолини. Тема лекции «Культура, искусство и ритуалы Мексики». 

   Увлекательный рассказ основан на личном опыте путешествий и погружении в культуру и атмосферу этой удивительной страны. Святые места ацтеков, народа майя и ольмеков. Ритуалы и тайны исчезнувших цивилизаций. Пирамиды и древние города, завоеванные джунглями, католицизм и храмы, места паломников и изобразительное искусство.

Фрида Кало - история любви и творчества. Обо всем этом глазами профессионального искусствоведа. 

     Стоимость - 7 евро, просим зарезервировать место заранее по телефону :

00371 670 16 602

00371 254 09 000

Info@museumlv.com

Galerija MuseumLV

Andreja Pumpura iela 2, LV - 1010

www.museumlv.com

FB: MuseumLV un GrataJJ


Pievienoti materiāli