Лого

MUSEUM LV

Grata JJ

«Apzinoties pasaules skaistumu, dalāmies katra brīža neatkārtojamībā - ar tēliem, emocijām un mākslas darbiem.»

2170

114799

Arhīvu filtrs

Datums: Select date in calendarSelect date in calendar
  

Eduards Zenstiks (Igaunija)

09/07/2018

25.01.2019. - 02.03.2019.
Eduards Zenstiks (Igaunija) - personālizstāde


Pievienoti materiāli


Kalvis Zālītis

09/07/2018

25.01.2019. - 02.03.2019.
Kalvis Zālītis - personālizstāde


Pievienoti materiāli


Anda Poikāne. "Paēnā"

09/06/2018

No 2018.gada 5. septembra – 6. oktobrim mākslas galerijas MuseumLV pirmā stāva izstāžu zālēs (Andreja Pumpura iela 2, Rīgā) būs skatāma mākslinieces Andas Poikānes izstāde “Paēnā”.

Vasaras svelmes nogurdināti meklējam, kur atvilkt elpu un apcerīgi kavēties paēnā. Ēnā zem kokiem, zem ziediem, gaisīgā, rotaļīgā zirdziņa ēnā, vasaras ēnā, kas pāriet septembra pēcpusdienā.

Izstāde ir veltījums apcerei, kas atspoguļota unikālās cilvēka izmēra terakotas (apdedzināts māls bez glazūras) skulptūrās, iespaidīgos papīra trīs dimensiju darbos, zīmējumos un kolāžās.

Kad kāds ir piekusis, tad meklē vietu, kur nomesties. Tā tas ir bijis tūkstošiem gadu. No saules meklēt paēnu, no vēja aizvēju, no trauksmes mieru. "No kurienes kari, no kurienes cīņas jūsu starpā?", jautā Jēkabs (Jaunā Derība, Jēkaba vēstules 4.nodaļa). Kad piekusušais meklē paēnu, tad uz brīdi ir iestājies pamiers.

Tēlnieces Andas Poikānes izstāde “Paēnā” ir veidota kā vizuāls notikums, kas jāpiedzīvo skatītājiem, jo tā nav vienkārši atskaite par padarīto, bet aicinājums ļauties radītās vides raisītām sajūtām un pārdomām par dzīvi un laiku, meklējot Lielo patiesību. Tā ir kā aizraujoša spēle, kuras galvenais varonis ir izstādes apmeklētājs, kas nonācis mākslinieces radītā pasaulē. Paēna jeb fragments no Liela fragmenta. Daudzas lietas un parādības mēs uztveram fragmentāri, jo saredzēt kopsakarības ir grūti, it sevišķi, ja nav pietiekami liels attālums. Bet pat šķietami saredzot Lielo Patiesību, arī tā ir tikai fragments, jo tikai retais (izredzētais) spēj aptvert vienojošo, kur fragmentu salikums sakūst un saliedējas.

Andas Poikānes izstāde ir viens no veidiem, kā vērot šo pasauli tur viss saskaņojas - apjomīgas trīs dimensiju formas ar zīmējumiem, video darbi ar skulpturālām formām, kustīgi objekti ar nekustīgiem, liels ar mazu, klusums ar skaņu, krāsu, gaismu un uztveramo attālumu. Tā ir vieta, kur būt kopā ar domubiedriem, jo šī kopības burvība un kopdarbība ir patiesā izstādes spēle. Tāda telpa līdzinās audeklam, kurā komponējot attiecības, izaug gleznojums.

Izstāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Video darbu līdzautors ir Raitis Vulfs.
Izstādes iekārtojuma ideja sadarbībā ar mākslinieci Margaritu Budzi.
Izstādes kuratore mākslas zinātniece Eva Rotčenkova.


Interneta resursi:
WEB: www.museumlv.com
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/museumlvgratajj/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/museumlvgratajj/

Citi Resursi internetā:

Latvijas Sabiedriskie Mediji - Youtube

Latvijas Sabiedriskie Medij - Latvijas Radio 1

Latvijas Sabiedriskie Mediji - Raksts

Diena - Raksts

Rīgas Atbalss


Mākslas galerija MuseumLV
Adrese:
Andreja Pumpura iela 2, Rīgā
Tālruņa nr.:
(+371) 670 16 602
(+371) 254 09 000
E- pasts: info@museumlv.com
Ieeja izstādē ir bezmaksas.

Darba laiks:
Pr. – Pt.: 11:00 – 19:00; S: 11:00 – 17:00; Sv. – slēgts


Pievienoti materiāli


Ilze Laizāne. "Vasaras garša".

09/05/2018

No 4. septembra līdz 6. oktobrim kultūras centra GrataJJ mākslas galerijas MuseumLV otrajā stāvā būs apskatāma Ilzes Laizānes izstāde “Vasaras garša”.
Konkursa izstādē “Mistērija. Rituālā māksla” Ilze Laizāne ieguva GRATA publikas simpātiju balvu par darbu “Apburtais mežs”, kuru arī būs iespējams apskatīt mākslinieces jaunajā izstādē “Vasaras garša” galerijā “MuseumLV”.
Autore aicina skatītājus iepazīties ar nesenā pagātnē radītiem darbiem, kuru noskaņa saistās ar vasaru - saules un dabas mistērijām, noslēpumiem, kas slēpjas zemē un debesīs, brīnumiem, kas atklājas, sākot no dzīvības atmodas un augšāmcelšanās līdz pļavu ziedēšanas trakumam. Izstāde rosinās tās apmeklētājus izjust ar vasaru saistītas sajūtas – krāsu, skaņu, smaržu, garšu.
Par saviem darbiem māksliniece saka:
“Katrā cilvēkā ir avots, kas tiek saukts par dvēseli vai garu un uztur līdzsvarā iekšējo mieru. Šis miers ir spēks, ar kura palīdzību es radu savus darbus, mēģinot pozitīvi ietekmēt skatītājus, ļaujot izbaudīt savu gleznu enerģiju un ritmu. Izstādē apskatāmie darbi pauž emocijas ko sniedz, bezapziņas vēstījums, kas gūts no apkārtējās dabas, un caur mani ticis transformēts gleznās. Jaunrades procesā daba ir mans iedvesmas avots, kuras attēlošana gleznās ļauj ikvienam iztēlē izjust tās būtību. Attēlotie tēli var būt arī mitoloģiskas, simboliskas būtnes, kas tomēr ir ciešā saistībā ar dabu. Īpašu uzmanību pievēršu zemapziņas, sapņu un iztēles lomai.
Ilzes darbos eļļas tehnika ir apvienota ar grafisku zīmējumu. Māksliniecei tuvs ir reālisms, arī aiz gleznās attēloto simbolisko figurālo kompozīciju skaistuma slēpjas kāds patiess stāsts, noslēpums.
2014. gadā Ilze Laizāne absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju – studējusi stikla, grafikas un glezniecības nodaļās. Māksliniece aktīvi iesaistās radošajos procesos gan Latvijā, gan aiz tās robežām – Itālijā, Beļģijā, Austrijā, Francijā, Vācijā, Lietuvā.

Telefons:

00371 670 16 602

00371 254 09 000

Interneta resursi:

E-pasts: info@museumlv.com

WEB: www.museumlv.com

FB: MuseumLV un Grata JJ

Adrese:

Galerija MuseumLV

Rīga, Andreja Pumpura iela 2, LV – 1010

Ieeja izstādē ir bezmaksas.

Darba laiks:

Pr. – Pt.: 11:00 – 19:00; S: 11:00 – 17:00; Sv. – slēgts

Citi resursi Internetā:

Latvijas Sabiedriskie Mediji - Youtube
Latvijas Sabiedriskie Medij - Latvijas Radio 1
Latvijas Sabiedriskie Mediji - Raksts
Rīgas AtbalssPievienoti materiāli


Ilze Laizāne. "Vasaras garša".

08/07/2018

ILZE LAIZĀNE. "VASARAS GARŠA".
No 5. septembra līdz 6. oktobrim kultūras centra GrataJJ mākslas galerijas Museum LV otrajā stāvā būs apskatāma ILZES LAIZĀNES izstāde “VASARAS GARŠA”.

Autore aicina skatītājus iepazīties ar nesenā pagātnē radītiem darbiem, kuru noskaņa saistās ar vasaru - saules un dabas mistērijām, noslēpumiem, kas slēpjas zemē un debesīs, brīnumiem, kas atklājas, sākot no dzīvības atmodas un augšāmcelšanās līdz pļavu ziedēšanas trakumam. Izstāde rosinās tās apmeklētājus izjust ar vasaru saistītas sajūtas – krāsu, skaņu, smaržu, garšu. Tikko pļautas zāles, jasmīnu krūma smaržu un smaržu, kas ir pēc lietus. Tikko lasītu meža zemeņu garšu.


Par saviem darbiem māksliniece saka:
“Katrā cilvēkā ir avots, kas tiek saukts par dvēseli vai garu un uztur līdzsvarā iekšējo mieru. Šis miers ir spēks, ar kura palīdzību es radu savus darbus, mēģinot pozitīvi ietekmēt skatītājus, ļaujot izbaudīt savu gleznu enerģiju un ritmu. Izstādē apskatāmie darbi pauž emocijas ko sniedz, bezapziņas vēstījums, kas gūts no apkārtējās dabas, un caur mani ticis transformēts gleznās. Jaunrades procesā daba ir mans iedvesmas avots, kuras attēlošana gleznās ļauj ikvienam iztēlē izjust tās būtību. Attēlotie tēli var būt arī mitoloģiskas, simboliskas būtnes, kas tomēr ir ciešā saistībā ar dabu. Īpašu uzmanību pievēršu zemapziņas, sapņu un iztēles lomai.“
Ilzes darbos eļļas tehnika ir apvienota ar grafisku zīmējumu. Māksliniecei tuvs ir reālisms, arī aiz gleznās attēloto simbolisko figurālo kompozīciju skaistuma slēpjas kāds patiess stāsts, noslēpums.
2014. gadā Ilze Laizāne absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju – studējusi stikla, grafikas un glezniecības nodaļās. Maksliniece aktīvi iesaistās radošajos procesos gan Latvijā, gan aiz tās robežām – Itālijā, Beļģijā, Austrijā, Francijā, Vācijā, Lietuvā.
Konkursa izstāde “Mistērija. Rituālā māksla” Ilze Laizāne ieguva GRATA publikas simpātiju balvu par darbu “Apburtais mežs”, kuru arī būs iespējams apskatīt mākslinieces jaunajā izstādē “Vasaras garša” galerijā “MuseumLV”.


Pievienoti materiāli


Vadima Markeviča personālizstāde.

08/03/2018

Vadims Markevičs "Saruna par sevi" 21.12 – 21.01. 2019
Izstādē būs redzami hiperreālistiski eļlas gleznojumi un pasteļi, kas tapuši pēdējo gadu laikā. 
«Es stāstu skatītājam par sevi, ar juveliera precizitāti veidojot mākslas
darbu, iepazīstot lietu būtību, pētot to dabu un matēriju. Krāsas fizikālo
ipašību un faktūru pārzināšana atklāj tēlu, jūtu un noskaņu materializācijas
iespējas», par saviem darbiem saka mākslinieks


Pievienoti materiāli


"Art helps vision"

08/03/2018

Izstāde, labdarības izsole


Pievienoti materiāli


Sākusies virtuālā skatītāju balsošana par GRATA balvas III piesķiršanu labākajam darbam konkursizstādē "Mistērija. Rituālā māksla".

08/03/2018

Balsot šeit: museumlv.com...Pievienoti materiāli


Jura Ģērmaņa glezniecības meistarklase

07/28/2018

Otrdien, 31.07. plkst. 12.00 Kultūras centra GrataJJ galerijā MuseumLV tradicionālās interneta tiešraides ietvaros gleznos
Juris Ģērmanis.
Klasiskās glezniecības meistars Juris Ģērmanis pirmām kārtām sevi uzskata par figurālistu, lai gan nozīmīga viņam ir arī ainavu glezniecība. Tapuši neskaitāmi sabiedrībā zināmu cilvēku portreti, noskaņām bagāti psiholoģiski portreti, tomēr pāri visam – sievietes. Sievietes tēls kā galvenais mākslinieka iedvesmas avots – garastāvokļa noskaņas, formu plastika, iedziļināšanās katras personības individualitātē – kā portretos tā aktos. Arī tiešraides laikā Juris Ģērmanis gleznos sievietes tēlu.
Jura Ģērmana glezniecības vērtības ir tehniskā virtuozitāte, dabas dota krāsu izjūta un spēja precīzi nodot skatītājam mākslinieka atklāto mirkļa burvību, radoši darbojoties šeit un tagad.
No 26.07. - 28. 08. galerijas MuseumLV otrajā stāvā apskatāma Jura Ģērmaņa izstāde "Sievietes un daba"
Par mākslinieku
Mākslinieks dzimis 1941. gada 16. jūnijā Rīgā. Mācījies J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā (1952–1960). 1966. gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1975. gada. 1998. gadā ieguvis Mākslas maģistra grādu.
Ilgus gadus strādājis mākslas pedagoģijā. Aktīvi piedalījies Latvijas mākslinieku savienības darbā kā MS valdes loceklis.
Kopš 1967. gada regulāri piedalās izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Mākslinieka darbi atrodas Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Latvijas nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas mākslinieku savienības muzejā, Talsu novada muzejā, Cēsu vēstures un mākslas muzejā, kā arī privātkolekcijās Latvijā, ASV, Austrālijā, Polijā, Somijā, Zviedrijā, Vācijā u.c.
Kopš galerijas atklāšanas 2017. gada maija beigās katru nedēļu galerijā MuseumLV kāds no māksliniekiem pieņem izaicinājumu apmēram divas stundas radīt mākslas darbu vai uzstāties interneta tiešraides laikā. Tiešraidi varēs vērot Facebook lapā: MuseumLV un Grata JJ. Ierodoties Andreja Pumpura ielā 2, būs iespēja tikties ar mākslinieku un atbalstīt viņu mākslas darba tapšanas procesā, ka arī uzzināt viņa glezniecības noslēpumus.
Ieeja bez maksas.
Galerija MuseumLV
Andreja Pumpura iela 2, Rīga
+371 67016602 / +371 25409000
info@museumlv.com
Ieeja bez maksas
Darba laiks: P.O.T.C.P. 11:00 – 19:00, S. 11:00 – 17:00


Pievienoti materiāli