Лого

MUSEUM LV

Grata JJ

«Apzinoties pasaules skaistumu, dalāmies katra brīža neatkārtojamībā - ar tēliem, emocijām un mākslas darbiem.»

985

12 445

Archive filter

Create date: Select date in calendarSelect date in calendar
  

Forštates stāsti - Inga Jurova

03/15/2018

Inga Jurova ir gleznotāja un Maskavas Forštates iedzīvotāja, kas savā jaunākajā projektā, absolūti dokumentāli fiksējot Maskavas Forštates arhitektūru, izmanto šo savu personisko pieredzi kā valodu, lai runātu par eksistenciālām tēmām - cilvēka likteni, dzīvību un nāvi. Inga Jurova pārstāv maģiskā reālisma virzienu glezniecībā, tāpēc gleznojot reālistiskus motīvus, mākslinieci interesē metafiziskais un aiz ārējās formas slēptais lietu saturs.

Maskavas Forštate ir vēsturiski multikulturāls, savdabīgs un vitāls Rīgas rajons. Viens no izstādes vēstījuma slāņiem ir šī rajona atmosfēras dokumentēšana un nepamatotu stereotipu noraidījums.

Nereti mākslinieces gleznu varoņi ir dzīvnieki – ar cilvēciskām īpašībām un pārdzīvojumiem apveltītas būtnes, kuri līdzīgi arhitektūrai tiek lietoti kā metaforas, laika un garīgās dimensijas simboli.


Pievienoti materiāli


Artūra Berziņa performance "Eshatoloģija"

03/06/2018

Performance tiks pārraidīta tiešraidē: www.facebook.com/pg/galerijamuseumlv, tomēr, ņemot vērā performances neviennozīmīgo raksturu, patāv iespēja, ka tiešraide tiks izdzēsta no Facebook, tapēc visus, kas vēlas redzēt šo mākslas notikumu, aicinām to vērot klātienē Museum LV un Grata JJ, Andreja Pumpura ielā 2
____

“ESHATOLOĢIJA”
Artūra Bērziņa deleģētā performance galerijā Museum LV un GRATA JJ, izstādes “Dižā Vientulība” ietvaros
dalībnieki: Kārlis Zvejnieks, Suura Nettle, PainProTest un citi.
Vienmēr ir bijis tā, ka civilizācijas gruva savā virsotnē. Ja pieņemt, ka rietumu civilizācijas subjekts kā gribas un saprāta aktīvais nesējs savu augstāko punktu ir sasniedzis modernismā, pēc dotās loģikas postmodernisma projekts ir griba uz “neko”. Tikai “nekas” ir patiesa atbrīvošanās, kurā subjekts secīgi pāriet no savas nosacīti destruktīvās darbības uz savu absolūti destruktīvo darbību, vērstu pret sevi pašu. Pāriet no indivīda uz divīdu. Ja indivīds ir rietumu tradīcijas pamatkoncepcija – cilvēka personības raksturlielumu nedalāmība, uz kuras pamatojas demokrātijas ideja, tad divīds ir postmodernistisks priekšstats par subjektu kā principiāli sašķeltu, fragmentētu, apjukušu, viengabalainību zaudējušu cilvēku. Koncepcijā par cilvēku-konstruktoru sociuma kontekstā ir jūtams neapzināts secīgums savā virzībā uz iepriekšnoteikto galamērķi. Protams, nekas nebeigsies rīt vai parīt. Parazitēšanas potenciāls subjekta nāvē tik drīz netiks izsmelts – agonija var vilkties vēl ilgi, radot vēl neskaitāmas koncepcijas. Kurš no iniciējošajiem aģentiem noprovocēs bojāejas noteicošo punktu, var tikai minēt, taču vairumam no tiem kopīgā iezīme ir zem dažādām maskām paslēpusies patērēšanas stihija, kurā mēs spazmatiskajā saldkaislē pa šķiedrai apēdam paši sevi, vērojot savu sirmo pasauli drūpam.
Ņemot vērā dotās metaforas burtiskojumu performances darbībā, neiesakām skatīties īpaši jūtīgām personām un bērniem.
____


Pievienoti materiāli


Erika Kumerova izstādes "Audekla vēstules" atklāšana Museum LV un Grata JJ telpas

03/02/2018

No 2018. gada 3.marta līdz 1.aprīlim Kultūras centra Grata JJ mākslas galerijas MuseumLV 2. stāvā būs apskatāma Ērikas Kumerovas eļļas gleznu izstāde “Audekla vēstules” 30 izstādītie darbi, īpaši atlasīti šim projektam un tapuši no 2016. līdz 2018.gadam. Dabā novēroti motīvi mākslinieces redzējumā pārtop intuitīvās fantāzijās. Ērikas darbos vērojami izteiksmīgi un dzidri krāsu toņi, eleganta kompozīcija, viegli, nesamāksloti triepieni un veikla tehnika. Tie raisa pozitīvas, dzīvi apliecinošas emocijas. Māksliniece lauž stereotipus, spēlējas ar tēliem un mērogiem. Kādā gleznā tikko jaušams taurenis, citā ziedi vai sieviete, vēl citā - šalko mežs. Izstādes nosaukums atklāj, ka izstādi autore ir iecerējusi kā sarunu ar skatītāju. Audekla vēstulēs katrs varēs izlasīt savu vēstījumu, interpretējot mākslas darbu no sava skatu punkta. Gleznotājas virsuzdevums ir glezniecisko vērtību sasniegšana un tikai tad sižets vai stāsts, kas arī ir atrodams katrā darbā. Savas gleznas Ērika glezno intuitīvi, ļaujoties priekšnojautai un sajūtām. Ērika Kumerova ir dzimusi Rīgā. Studējot Latvijas Mākslas Akadēmijā, Ērika kļuva par Humboldt State University stipendijas laureāti. Mācības turpināja Kalifornijas Humboldta Universitātē, Klusā okeāna piekrastē. Pēc diviem gadiem, atgriezusies no Savienotajām Valstīm, Ērika arī Latvijas Mākslas akadēmijā ieguva bakalaura grādu. Ērika Kumerova ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre un Jūrmalas mākslinieku biedrības biedre. Regulāri piedalās grupu izstādēs un dažādos mākslas projektos.


Pievienoti materiāli


«Audekla vēstules», Ērika Kumerova

03/02/2018

02.03. - 01.04.

Mākslinieces Ērikas Kumerovas personālizstāde
“AUDEKLA VĒSTULES”
No 2018. gada 3.marta līdz 1.aprīlim Kultūras centra Grata JJ mākslas galerijas MuseumLV 2. stāvā būs apskatāma Ērikas Kumerovas eļļas gleznu izstāde “Audekla vēstules”
      30 izstādītie darbi, īpaši atlasīti šim projektam un tapuši no 2016. līdz 2018.gadam.
    Dabā novēroti motīvi mākslinieces redzējumā pārtop intuitīvās fantāzijās. Ērikas darbos vērojami izteiksmīgi un dzidri krāsu toņi, eleganta kompozīcija, viegli, nesamāksloti triepieni un veikla tehnika. Tie raisa pozitīvas, dzīvi apliecinošas emocijas. Māksliniece lauž stereotipus, spēlējas ar tēliem un mērogiem.
    Kādā gleznā tikko jaušams taurenis, citā ziedi vai sieviete, vēl citā  - šalko mežs.
Izstādes nosaukums atklāj, ka izstādi autore ir iecerējusi kā sarunu ar skatītāju. Audekla vēstulēs katrs varēs izlasīt savu vēstījumu, interpretējot mākslas darbu no sava skatu punkta.
    Gleznotājas virsuzdevums ir glezniecisko vērtību sasniegšana un tikai tad sižets vai stāsts, kas arī ir atrodams  katrā darbā. Savas gleznas Ērika glezno intuitīvi, ļaujoties priekšnojautai un sajūtām.
    Ērika Kumerova ir dzimusi Rīgā. Studējot Latvijas Mākslas Akadēmijā, Ērika kļuva par Humboldt State University stipendijas laureāti. Mācības turpināja Kalifornijas Humboldta Universitātē, Klusā okeāna piekrastē. Pēc diviem gadiem, atgriezusies no Savienotajām Valstīm, Ērika arī Latvijas Mākslas akadēmijā ieguva bakalaura grādu.
Ērika Kumerova ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre un Jūrmalas mākslinieku biedrības biedre. Regulāri piedalās grupu  izstādēs un dažādos mākslas projektos.
 Museum LV
 Andreja Pumpura ielā 2, Rīgā.
Darba laiks: P.O.T.C.P. 11:00 – 19:00, S. 11:00 – 17:00
Ieeja bez maksas.


Pievienoti materiāli


Artūrs Bērziņš izstādē "Dižā vientulība" ar Daini Īvānu un Karlīnu Īvāni MuseumLV un Grata JJ telpas

02/28/2018


Pievienoti materiāli


Paldies !

02/27/2018


Pievienoti materiāli


Diskusija "LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS NĀKOTNES VĪZIJAS"

02/20/2018

Ceturtdien, 22. februarī plkst. 17.00 galerijā MuseumLV tradicionālās interneta tiešraides un Artūra Bērziņa personālizstādes "Dižā vientulība" ietvaros notiks diskusija LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS NĀKOTNES VĪZIJAS, kuru varēs vērot gan klātienē galerijā MuseumLV Andreja Pumpura ielā 2, gan facebook lapā: https://www.facebook.com/galerijamuseumlv Diskusija tēma būs par vizuālo un tekstuālo diskursīvo prakšu savstarpējām attiecībām, par mākslas un kultūras mijiedarbes formām un to kontrversialitātēm, un par mākslas un mākslinieka lomu nākotnē. Sarunā tiksies filozofijas profesors Igors Šuvajevs, mākslas kritiķis Vilnis Vējš un mākslas zinātnes profesors Andris Teikmanis. Diskusiju vadīs Artūrs Avotiņš. Vai māksliniekam ir tiesības paust savu viedokli, pat tad, ja tas ir neparasts, pretrunīgs vai kontroversiāls? Kas konstruē mūsu identitāti? Kas konstruē mūsu individuālo identitāti, mūsu kolektīvo identitāti un kas konstruē mūsu nācijas identitāti? Kur slēpjas mākslas vērtība? Kura mākslas prakse ir vērtīgāka, tā kura apstiprina vai tā kura izaicina? Kopš galerijas atklašanas 2017. gada maija beigās katru nedēļu galerijā MuseumLV kāds no māksliniekiem pieņem izaicinājumu apmēram divas stundas radīt mākslas darbu vai uzstāties interneta tiešraidē. https://www.facebook.com/events/2099190756979298/ Ieeja bezmaksas


Pievienoti materiāli


Sveicam Ilzi Smildziņu Dzimšanas dienā!

02/17/2018

ILZE SMILDZIŅA PELDĒTIES AIZLIEGTS aud./eļļa 100x110 cm


Pievienoti materiāli


Daudz laimes Vārda dienā, Julija Jeresjko!

02/16/2018

JŪLIJA JERESJKO. "VIRS JŪRAS", aud./eļla, 2017


Pievienoti materiāli