Лого

MUSEUM LV

Grata JJ

«Apzinoties pasaules skaistumu, dalāmies katra brīža neatkārtojamībā - ar tēliem, emocijām un mākslas darbiem.»

4644

518374

LV

Kultūras centra Grata JJ un mākslas galerijas MuseumLV tapšanas pamatā bija ideja par mūsdienu Latvijas sabiedrības apvienošanu un izglītošanu un to Latvijas mākslinieku atbalstu, kuru karjera ir veidojusies jau pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas - Latvijai izstājoties no Padomju Savienības sastāva 1991. gada 21. augustā.

Pakāpeniski kultūras centrs Grata JJ un mākslas galerija MuseumLV izveidojās par vērienīgāko Rīgas kultūras centru un mākslas galeriju, piedāvājot publikai plašu kultūras aktivitāšu programmu. Galerijai MuseumLV ir divas mākslas ekspozīciju telpas, kas kopumā aizņem vairāk kā 600 kvadrātmetru platību. Kultūras centrā iekļaujas arī labdarības fonds "Grata Art Charitable Foundation", izglītības programma "Grata Art Academy" un ikgadējais vizuālās mākslas konkurss "Grata Balva".

Galerijas interešu lokā ir gan tie laikmetīgās mākslas pārstāvji, kuru radošā darbība bāzējas klasiskajās Eiropas kultūras vērtībās, gan arī tie mākslinieki, kuru radošā izpausme ir novatoriska un pārsniedz vispārpieņemtās robežas. Mēs varam piedāvāt plašu mākslas darbu spektru, dodot iespēju katram skatītājam atrast ko savai personiskajai gaumei atbilstošu. Pateicoties ilgām un personiskām attiecībām ar māksliniekiem, varam izvirzīt visaugstākos kvalitātes standartus izvēloties mākslas darbus.

Galerija MuseumLV organizē gan grupu izstādes, gan arī personālizstādes, kas ilgst aptuveni mēnesi - četras nedēļas. Dažreiz galerijas filiālēs ir iespēja apskatīt četras dažādās izstādes vienlaicīgi. Mēs pārstāvam vairāk kā 150 Latvijas vizuālās mākslas autorus, kas ir neierasti vietējam mākslas tirgum. Šim skaitam ir tendence augt, jo lielu popularitāti mākslinieku vidū ir iemantojiusi gadskārtējā konkursa izstāde "Grata Balva". Šajā konkursā ir divas nominācijas: galerijas MuseumLV piešķirtās balvas mērķis ir vecākās paaudzes mākslinieku atbalsts, bet skatītāju simpātiju balva sniedz iespēju atklāt jaunus talantus. Abas balvas piešķir uzņēmums Grata Eco House. Grata balvas izstāde aizsākas jūnijā un parasti ilgst divus mēnešus kā labdarības pasākums.

Visi autori, ar kuriem sadarbojamies, ir profesionāli mākslinieki, daudzu darbi ir apskatāmi Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, kā arī citos nozīmīgos Latvijas un pasaules muzejos.

Esam pievērsušies arī interešu izglītības projektiem, kas sevī ietver iknedēļas lekcijas mākslas vēsturnieku vadībā, mākslinieku meistarklases, tiešraides, ikvienam interesentam pieejamas diskusijas par mākslā aktuālām tēmām ar mākslas kritiķu un mākslinieku dalību, radošas mākslas nodarbības pieaugušajiem un bērniem, mākslas vēstures kursus, dzejas vakarus, koncertus, teātra uzvedumus, dokumentālo filmu seansus un daudzas citas izglītojošas aktivitātes. Nodarbības vada profesionāli mākslas vēsturnieki un kritiķi, kuru darba vietas ir gan Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, gan Latvijas Mākslas akadēmija, gan Latvijas Zinātņu akadēmija - augstu akadēmisko grādu īpašnieki.

Viena no mūsu interešu jomām ir pasaules literatūra - seno eposu un arhaisko tekstu saistība ar to refleksijām vizuālajā mākslā. Izstādē "Dievi, varoņi, atspulgi un ēnas" Lilija Dinere un Roberts Diners eksponēja seno tekstu iedvesmotus mākslas darbus - skulptūras, grafikas un glezniecības darbus. Ģimene ir veidojusi arī ilustrācijas "Eposam par Gilgemešu". Šī notikuma sakarā mūsu vieslektors - Uldis Bērziņš, kas ir pazīstams ne vien kā ievērojams dzejnieks, tekstu autors un seno tekstu tulkotājs, bet arī vienīgais literāts, kurš no senarābu valodas latviski ir iztulkojis islāma svētos rakstus - "Korānu", veltot pētījumiem un tulkojumam daudzus savas dzīves gadus.

Jūs varat uzdot sev jautājumu - kāpēc mūsu darbība ir tik intensīva? Atklāsim intrigu. Gan galerijas līdere un īpašniece, gan mākslinieciskā vadītāja pašas ir mākslinieces. Un viņām šis projekts nav rotaļa, bet viņu radošās dzīves piepildījums. Mākslinieka dzīve un vēlēšanās tajā dalīties ar visiem, kas ir gatavi to saņemt.